IRIScan Desk 6 - wielofunkcyjny podręczny skaner w sam raz dla nauczycieli i… Yo
IRIScan Desk 6 to podręczny skaner wyróżniający się nie tylko możliwością skanowania stron, ale również nagrywania wideo czy dźwięku. Urządzenie wykorzystuje funkcje związane ze sztuczną inteligencją, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono w rękach nauczycieli, twórców treści czy nawet YouTuberów.
IRIScan Desk 6 to kompaktowe wielofunkcyjne urządzenie, którego głównym przeznaczeniem jest szybkie skanowanie dokumentów w formacie A4. Zapis odbywa się w formacie JPG lub PDF (z możliwością wyszukiwania tekstu), a opcjonalnie nawet w formie dokumentów programu Excel czy Word. Skaner sam wykrywa strony i okładki książek, reaguje także na ich zmianę. Warto docenić też możliwość automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy usuwania palców przytrzymujących kartki.
Na specjalną uwagę zasługuje opcja nagrywania dźwięku i wideo w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę. Docenią ją przede wszystkim ci, którzy przygotowują np. tutoriale wideo, unboxingi czy prowadzą zdalne lekcje lub szkolenia. Skaner może posłużyć nawet do tworzenia ebooków w formacie ePub czy w formie pliku mp3 lub wav, a wszystko to dzięki funkcji TTS (Text-to-Speech).
Co ważne, IRIScan Desk 6 sprawdzi się nie tylko na biurku w trybie stacjonarnym - wyposażony on został w cztery lampy LED, a całość zasilana jest z popularnego portu USB. Z urządzenia można więc z powodzeniem korzystać nawet w czasie podróży, zwłaszcza, że jego konstrukcja jest składana i całość zajmuje bardzo mało przestrzeni.
Skaner IRIScan Desk 6 od niedawna jest dostępny w sklepach. Urządzenie stanowi dziś ono jedną z najciekawszych i najważniejszych opcji w swoim segmencie. W Polsce można je nabyć w cenie od ok. 1180 zł.
Zdjęcia hi res do pobrania: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ADV0vQ7mKsJf2eM&id=8F332546DBFD2D72%21198501&cid=8F332546DBFD2D72
Dane techniczne:
- maks. rozmiar dokumentu: A4
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 32,1 x 12 x 23,8 cm
- waga: 1050 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Pod tym linkiem znajduje się porównanie skanera IRIScan Desk 6 z innym modelami IRIScan Desk: https://download.irislink.com/Documents/Products/Document_scanner/IRIScanDesk6/Compare/ISD5vsISD6-comparison_table-a4-en-web.pdf?

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.