IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic — popularny skaner w wersji z programem Readiris Dys
IRIScan Desk 6 to kultowa już seria jedynych w swoim rodzaju podręcznych skanerów. Warto jednak zaznaczyć, że kilka miesięcy temu producent uzupełnił ją o specjalny model dla osób zmagających się z dysleksją.
IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to podręczny skaner z pojedynczym sensorem 21 MP, który jest w stanie szybko rejestrować dokumenty o maksymalnym formacie A3. Zapisane obrazy mogą być dostępne w formie JPG/PDF/Excel/Word. Urządzenie posiada również opcję nagrywania dźwięku i wideo w 30 klatkach na sekundę, a także funkcję TTS (Text-to-Speech) służącą do tworzenia ebooków (ePub) lub plików MP3 czy WAV.
Omawiane urządzenie w dużej mierze korzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Skaner jest w stanie wykrywać strony/okładki książek i może reagować na zmianę kartek. Produkt posiada również funkcję automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy nawet programowego usuwania palców przytrzymujących kartki.
Skaner wyróżnia się ergonomiczną, składaną konstrukcją umożliwiającą korzystanie z niego nie tylko przy biurku, lecz nawet w czasie podróży. Urządzenie posiada cztery lampy LED i zasilane jest z popularnego portu USB. Całość cechuje się gustownym, stonowanym designem, a o poręczności skanera Desk 6 Pro przekonali się już m.in. YouTuberzy oraz nauczyciele prowadzący zdalne zajęcia.
IRIScan Desk 6 Pro w niniejszej wersji zawiera aplikację Readiris Dyslexic przeznaczoną dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Program posiada m.in. funkcję czytania na głos wskazanego tekstu czy opcję powiększania/pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności. Readiris Dyslexic jest kompatybilny z narzędziem Zamiana mowy na tekst (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów i multimediów.
Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w polskich sklepach w cenie od ok. 1600 zł.
Dane techniczne skanera IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic:
- maks. rozmiar dokumentu: A3
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 39,6 x 12 x 28,2 cm
- waga: 1150 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
- preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.