Iron Mountain dołącza do Związku Cyfrowa Polska
W listopadzie bieżącego roku firma Iron Mountain jako lider rynku zarządzania informacją dołączyła do grona największych przedsiębiorstw z sektora cyfrowego i nowych technologii zrzeszonych w Związku Cyfrowa Polska. Tym samym spółka wniesie do organizacji unikalne know-how dotyczące poszczególnych aspektów cyfrowej transformacji w biznesie, włączając się również w projekty zwiększające dojrzałość technologiczną.
Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury przez Związek Cyfrowa Polska Iron Mountain stał się pełnoprawnym członkiem branżowej organizacji pracodawców o charakterze non-profit. Partnerstwo obowiązuje na czas nieokreślony. W tym samym okresie do Związku, który dziś zrzesza aż 29 wiodących w branży cyfryzacyjnej przedsiębiorstw, dołączyły również firmy Dell, Meta oraz NNT System.
Postępująca cyfrowa transformacja, a także coraz większe znaczenie innowacji to przyszłość nas wszystkich – bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę realia współczesnego biznesu, czy nasze codzienne życie. Jako Iron Mountain, czyli organizacja głęboko osadzona w kontekście nowoczesnych rozwiązań technologicznych, chcemy dołożyć swoją cegiełkę do edukowania rynku i społeczeństwa w tym obszarze. Dzięki dołączeniu do Związku Cyfrowa Polska oraz kolektywnemu działaniu największych graczy sektora technologicznego nasze inicjatywy będą jeszcze efektywniejsze. Jesteśmy dumni z przyjęcia nas do tego grona i wierzymy, że w przyszłości zrealizujemy wiele przełomowych projektów – mówi Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu w Iron Mountain Polska.
Głównymi obszarami zaangażowania Iron Mountain w organizacji będą cyfrowy obieg dokumentów, zarządzanie informacją i danymi, a także uczestnictwo w projektach edukacyjnych. Poza Związkiem Cyfrowa Polska firma należy również do innych organizacji, m.in. zrzeszających przedsiębiorstwa technologiczne. Tym samym Iron Mountain Polska jest członkiem: Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.