Komunikaty PR

IS-Wireless z prywatną siecią 5G w Wielkiej Brytanii

2024-03-20  |  01:00
Biuro prasowe

IS-Wireless wdroży swoją Prywatną Sieć 5G w Cardiff, Bath i Shrewsbury. Sieci powstaną w gęsto zaludnionych i wymagających technicznie lokalizacjach takich jak centra miast czy stadiony. Instalacje to znaczący krok ku dywersyfikacji rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii. 

IS-Wireless został wybrany przez konsorcjum partnerów prywatnych i publicznych, zrzeszonych w projekcie „ONE WORD”, finansowanym przez Departament Nauki, Innowacji i Technologii. Lider konsorcjum, brytyjski operator komórkowy Telet, wybrał cztery lokalizacje dla prywatnej sieci 5G: Cardiff Market Hall i okolice Stadionu Principality, Miasto Bath, w tym historyczne Łaźnie Rzymskie i centrum miasta, oraz obszar Quarry Park w Shrewsbury.

W gęsto zaludnionych obszarach, takich jak te, gdzie nastąpi wdrożenie, utrzymanie wysokiej wydajności sieci jest wyzwaniem. Niezbędne jest tu zagęszczenie sieci by dostosować pojemności do zmieniających się potrzeb. Jednak gęstsza sieć może prowadzić do większych zakłóceń. To właśnie tutaj Prywatne 5G IS-Wireless wnosi istotną wartość. 

„Dzięki naszemu inteligentnemu kontrolerowi Near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) nie postrzegamy zakłóceń jako problemu. Albo zapobiegamy temu zjawisku, albo wykorzystujemy je na swoją korzyść, ponieważ zarządza tym nasz RIC. Zwiększamy pojemność poprzez poprawę efektywności widmowej” – mówi Artur Chmielewski, dyrektor sprzedaży w IS-Wireless.

„Stworzyliśmy system, który jest świadomy dostępnych zasobów w każdej części sieci komórkowej. System może alokować te zasoby w sposób kooperacyjny i skoordynowany. Przez zasoby rozumiemy zwirtualizowane elementy sieci, takie jak O-DU (Open RAN Distributed Unit) i O-CU (Open RAN Centralized Unit)” – dodaje Rafał Sanecki, dyrektor marketingu w IS-Wireless.

Dzięki temu projektowi IS-Wireless wzmacnia swoją pozycję na rynku brytyjskim, na którym już aktywnie pracuje z innymi dostawcami w ramach finansowanej przez rząd brytyjski inicjatywy SONIC LABS. Projekt „ONE WORD” to kolejny krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła sobie Wielka Brytania, tj. by do 2030 roku 35% ruchu komórkowego było obsługiwane przez sieci otwarte.

"Jesteśmy w Telet bardzo zadowoleni mogąc kierować działaniami mającymi na celu dostarczenie 5G Stand Alone w czterech miastach w Wielkiej Brytanii. Jako sprawdzony dostawca rozwiązań Open RAN, Telet jest podekscytowany współpracą z IS-Wireless i wykorzystaniem ich rozwiązań do optymalizacji sieci” –  powiedział Peter Gradwell, Chief Commercial Officer w Telet.

Konsorcjum składa się z następujących organizacji: Telet, West of England Combined Authority, Bath and North East Somerset Council, City of Cardiff, Shropshire Council, Worcestershire County Council, Lancaster University i Neutral Host Networks CiC. Partnerzy komercyjni to: Radisys, IQ Mobile, Virtuser, Antevia Networks i cellXica.

Instalacje IS-Wireless w Wielkiej Brytanii poprzedziły wdrożenia w Niemczech, m.in. projekt CampusDynA z udziałem T-Systems i Fraunhofer, oraz w Polsce, gdzie powstała m.in. pierwsza prywatna sieć komórkowa 5G w modelu Open RAN na polskiej uczelni (Politechnika Białostocka) oraz pierwsza prywatna sieć 5G w modelu Open RAN Przemysłu 4.0 (hubraum w Krakowie).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.