Komunikaty PR

Jak dobrać prawidłowe etykiety do środków trwałych?

2024-01-18  |  12:24
Biuro prasowe
Kontakt

Jacek Krywult
PWSK

Toszecka 102
44-117 Gliwice
buro|pwsk.pl| |buro|pwsk.pl
+48 512 890 992
www.pwsk.pl

W procesie inwentaryzacji majątku, kluczowym wyzwaniem jest wybór etykiet inwentaryzacyjnych, które spełnią warunek maksymalnej wytrzymałości, gwarantując jednocześnie długotrwałą czytelność. Etykiety niskiej jakości narażone są na blaknięcie, odklejanie się lub uszkodzenia przed kolejną inwentaryzacją. Niezaprzeczalnie, słaba jakość etykiet inwentaryzacyjnych prowadzi do stopniowego starzenia się, utraty czytelności pod wpływem światła, odklejania się podczas czyszczenia oraz uszkodzeń w wyniku tarcia o inne powierzchnie.

W procesie inwentaryzacji majątku z wykorzystaniem kolektora danych i kodów kreskowych, etykiety inwentaryzacyjne z kodem kreskowym pełnią kluczową rolę. Ich głównym celem jest trwałe i silne oznakowanie środków trwałych, eliminując konieczność powtarzającego się znakowania w trakcie eksploatacji. Dzięki temu firma może skutecznie zabezpieczyć swój majątek, szybko przeprowadzić inwentaryzację oraz posiadać bieżącą informację o cennym wyposażeniu i materiałach.

Etykiety inwentaryzacyjne powinny zawierać kluczowe informacje, takie jak nazwa środka trwałego, unikatowy numer inwentarzowy oraz kod kreskowy. Program Szybka Inwentaryzacja oferuje gotowe wzory etykiet, spełniające te zasady, jednocześnie umożliwiając łatwe dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb firmy, na przykład poprzez dodanie logo.

Dla różnych branż, takich jak przemysł, medycyna, budownictwo czy stocznie, istnieją różne wymagania dotyczące oznakowania majątku. Wybór odpowiedniego sposobu oznaczania, uwzględniając specyfikę środowiska pracy, jest kluczowy.

W kontekście najtrwalszych metod oznaczania, warto zauważyć, że chipy RFID stanowią wyjątkowo wytrzymałe rozwiązanie, szczególnie skierowane do najbardziej wymagających warunków przemysłowych. Dlatego też, dobór odpowiednich etykiet inwentaryzacyjnych stanowi kluczowy krok w efektywnym zarządzaniu majątkiem firmy, eliminując konieczność powtarzającego się znakowania i oszczędzając czas oraz energię w procesie inwentaryzacyjnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.

Infrastruktura

Za dwa lata w gdańskim porcie ma powstać baza instalacyjna morskich farm wiatrowych. Będzie ponad pięć razy większa od krakowskiego Rynku Głównego

21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.

Prawo

Społeczne agencje najmu w Polsce dopiero raczkują. Część gmin widzi w nich szansę na walkę z wyludnieniem

W Polsce zawiązało się już i rozpoczyna działalność kilkanaście społecznych agencji najmu, kolejnych kilkanaście jest w trakcie powstawania. To niewiele jak na niemal 2,5 tys. gmin w kraju, jednak eksperci widzą w tym rozwiązaniu duży potencjał. Jak podkreślają, może to być szansa zwłaszcza dla miast średniej wielkości, by walczyć ze zjawiskiem wyludniania. Społeczne agencje najmu we współpracy z gminami pośredniczą w wynajmie mieszkań – gminnych bądź należących do prywatnych właścicieli­ – osobom, których zarobki nie pozwalają na rynkowy najem, ale nie kwalifikują ich też do otrzymania mieszkania socjalnego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.