Komunikaty PR

Jak SOFTSWISS wspiera w Polsce lokalną wspólnotę IT

2023-09-28  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
SmartContent

ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/

Już od dwóch lat SOFTSWISS, międzynarodowy twórca oprogramowania, rozwija na polskim rynku kilka centrów programistycznych — w Poznaniu oraz w Warszawie. Duża międzynarodowa firma z branży IT poświęca dużo uwagi problematyce odpowiedzialności społecznej. W ciągu kilku lat pracy polskich oddziałów, SOFTSWISS organizowała, lub też uczestniczyła w ważnych projektach, które przynosiły pożytek nie tylko lokalnym wspólnotom IT, ale także konkretnemu miastu i jego mieszkańcom. To w zupełności odpowiada jednej z fundamentalnych wartości korporacyjnych SOFTSWISS  – «WE CARE». 

 

Latem tego roku firma postanowiła zjednoczyć lokalną wspólnotę IT, organizując serię bezpłatnych wycieczek po dużych polskich miastach – Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. W każdą niedzielę miały miejsce spotkania z przewodnikiem, na które firma zapraszała swoich pracowników i kolegów z innych firm, którzy teraz mieszkają i pracują w Polsce. Ten jaskrawy letni projekt pomógł specjalistom zapoznać się z lokalną kulturą, wejść w miejskie środowisko i łatwiej zaadaptować się w nowym miejscu.

 

Rozwój zawodowy jest jeszcze jednym tematem, któremu na polskim rynku SOFTSWISS udziela wyjątkowej uwagi. Szczególne zainteresowanie firma wykazuje w stosunku do lokalnych wspólnot IT, które tworzą wspólnoty dla rozwoju i wymiany doświadczeń. W ten sposób międzynarodowy producent oprogramowania stał się partnerem wspólnot programistów Ruby w Białymstoku i w Warszawie, i teraz regularnie pomaga specjalistom w przeprowadzaniu meet-upów i profesjonalnych eventów. SOFTSWISS, firma z branży IT, udzieliła wsparcia także kilku wydarzeniom profilowym, w szczególności test:fest dla testerów we Wrocławiu, wielkiemu wydarzeniu dla programistów Code Europe w Warszawie i Krakowie, wystąpiła także jako partner konferencji 4devlopers w Warszawie, na największej europejskiej konferencji Women in Tech Summit dla kobiet, pracujących w sferze technologii. To tutaj Head of Talent Acqusition w SOFTSWISS Natalia Perkowska przeprowadziła warsztaty o awansie kobiety-kierowniczki na drabinie zawodowej. To spotkanie zgromadziło najwięcej uczestników. 

 

A więc, w Poznaniu dla studentów i początkujących specjalistów z branży IT wspólnie ze Smart City Poznań zorganizowano hackathon na temat ekologii, uczestnicy którego zaproponowali swoje rozwiązania w kwestii opracowania pożytecznej platformy internetowej dotyczącej sortowania odpadów komunalnych w Poznaniu. Logiczną kontynuacją wsparcia dla inicjatyw ekologicznych stało się niedawne uczestnictwo pracowników SOFTSWISS w ,,Światowym Dniu Sprzątania”. Specjaliści z firmy wzięli udział w miejskim sprzątaniu i zebrali ponad 50 worków z odpadami komunalnymi na terenie zielonym w centrum Poznania. 

 

Pracownicy SOFTSWISS stali się także uczestnikami największej imprezy rowerowej w Polsce, FRRuuu. To wydarzenie dla firm, które wspierają aktywny styl życia swojego zespołu i chcą bezpośrednio wpływać na poprawę sytuacji ekologicznej. Zgodnie z zasadami eventu, za każdego uczestnika miejskiego konkursu rowerowego organizatorzy posadzą jedno drzewo. Z strony SOFTSWISS w wyścigu rowerowym zarejestrowano 32 uczestników, w przyszłości przełoży się to na pełnowartościową zieloną aleję.



 

Co się tyczy tematu dobroczynności na poziomie międzynarodowym, SOFTSWISS ujawniła sumę, którą przekazała na pomoc ofiarom różnych kataklizmów na całym świecie. Tylko w zeszłym roku wyniosła ona ogółem 1 700 000 euro. W szczególności, firma nie przeszła obok skutków niszczącego trzęsienia ziemi w Turcji. SOFTSWISS przekazała 25 00 dolarów na zakup kontenerów mieszkalnych, pomoc finansową na produkty spożywcze i czystą wodę pitną otrzymały także rodziny, wychowujące niepełnosprawne dzieci, a także ci, którym żywioł odebrał członków rodziny.

 

  • Nasza firma zawsze dążyła, i będzie dążyła do tego, żeby wykazać się aktywnością społeczną w kraju, który stał się domem i miejscem pracy dziesiątków naszych specjalistów. Otwierając kilka lat temu pierwsze centrum programistyczne w Polsce (Poznaniu), rozumieliśmy, że chcemy nie tylko być obecni na polskim rynku IT. Zgodnie z naszymi wartościami chcemy realizować się jako odpowiedzialny biznes poprzez udzielanie wsparcia dla ważnych społecznie projektów, jednoczenie i rozwijanie lokalnych wspólnot IT. Dla naszej firmy istotne jest bycie pożyteczną nie tylko dla swoich klientów, ale także dla całego społeczeństwa, – komentuje Walentina Baginia, dyrektor ds. marketingu SOFTSWISS.

 

DO INFORMACJI

SOFTSWISS – międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 15-letnim doświadczeniem i z oficjalnymi oddziałami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Liczba pracowników spółki wynosi ponad 1400 osób. SOFTSWISS jako pierwsza firma na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w branży rozrywek online.

W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii „Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii Best affiliate tracking software. W 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SmartContent
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.