Jaki dysk do NAS? Dyski Seagate Ironwolf Pro 18 TB z certyfikatem firmy Asustor
Najważniejszym elementem każdego NAS-a są napędy, na których składowane są dane. Tylko jakie dyski wybrać? Firma Asustor stara się ułatwić to zadanie i poddaje nośniki rozmaitym testom. Pomyślnie przeszły je m.in. twardziele Seagate Ironwolf Pro 18 TB, uzyskując certyfikat producenta.
Lawinowo rosnąca ilość danych to wyzwanie, z którym zmagają się zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dyskom NAS stawiane są coraz wyższe wymagania względem ich pojemności i wydajności. Dlatego też firma Asustor nieustannie poddaje testom dostępne na rynku dyski twarde. Celem jest zapewnienie najlepszej możliwej kompatybilności z dyskami sieciowymi NAS, które oferuje. Ta zaś ma przekładać się na spokój ducha osób, które zdecydują się na zestaw z akredytacją daną przez specjalistów samego producenta.
Jednym z nośników, który otrzymał w ostatnim czasie certyfikat firmy Asustor jest Seagate ST18000NE000 Ironwolf Pro 18 TB. Jest to napęd w obudowie 3,5”, którego talerze wirują z prędkością 7200 obrotów na minutę. Dzięki technologii zapisu prostopadłego oferuje on pojemność 18 TB. Wykorzystujący interfejs SATA 6 Gbps model jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta i trzyletnim planem odzyskiwania danych Rescue Data Recovery.
Na początek certyfikatem świadczącym o bezproblemowym działaniu objęto konfiguracje z dyskami NAS z serii Lockerstor 2, 4, 8 i 10 oraz Asustor AS4002T, AS4004T, AS5202T i AS5304T. Producent zapowiada jednak, że lista modeli, z którymi Seagate Ironwolf Pro 18 TB wzorowo współpracuje, powinna już wzbogacić się o kolejne pozycje. Osoby, które wahają się, jaki dysk do NAS wybrać, mogą sprawdzić, czy wybrany model jest kompatybilny i otrzymał certyfikat firmy Asustor na specjalnej stronie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.