Komunikaty PR

Java w środowiskach chmurowych czyli Quarkus on Red Hat OpenShift

2020-12-04  |  12:11
Biuro prasowe

Red Hat stawia na przyszłość technologii Java ― najpopularniejszego języka programowania i środowiska wykonawczego, w którym tworzone są aplikacje dla przedsiębiorstw. Prawie dwie trzecie programistów na całym świecie deklaruje, że korzysta z tej technologii w stopniu „średnim do intensywnego”. Od osiemnastu lat Java niezmiennie plasuje się w pierwszej trójce rankingu języków programowania TIOBE. Choć programiści mają dziś dużo większy wybór nowych, łatwo dostępnych języków, Java pozostaje faktycznym standardem tworzenia aplikacji dla przedsiębiorstw o znaczeniu newralgicznym. Red Hat zamierza nadal wspierać programistów Javy, oferując im nowe sposoby tworzenia i wprowadzania innowacji.

 

Istnieje wiele technologii, które dostosowują język Java do przyszłościowych rozwiązań opartych na chmurze. Jedną z najbardziej obiecujących jest Quarkus ― framework Java przeznaczony dla platformy Kubernetes. Quarkus został zaprojektowany z myślą o optymalizacji Javy pod kątem środowisk kontenerowych. W efekcie może znacznie zwiększyć produktywność programistów i zmniejszyć koszty operacyjne programowania oraz stać się kluczowym komponentem obciążeń kontenerowych. Choć Quarkus jest dostępny od niedawna, osiągnął już znaczącą pozycję na rynku i zmienia sposób pracy programistów. Dziś możemy poinformować, że został włączony w platformę Red Hat OpenShift. To ważny krok wprowadzający język Java w świat nowoczesnych środowisk programowania aplikacji w chmurze.

Prezentacja rozwiązania Quarkus on Red Hat OpenShift

Quarkus był już dostępny i w pełni obsługiwany w środowisku Red Hat Runtimes. Z przyjemnością informujemy, że użytkownicy platformy Red Hat OpenShift też zyskali do niego dostęp za jej pośrednictwem. Quarkus został zintegrowany z tą platformą, aby jeszcze bardziej ułatwić programowanie. Programiści będą mogli korzystać ze znanych sobie narzędzi, zdalnie programować na klastrach z wykorzystaniem zintegrowanych środowisk programistycznych, takich jak CodeReady Workspaces, przeprowadzać integrację z zarządzanymi konfiguracjami, wdrażać obciążenia bezserwerowe i zarządzać pamięcią masową aplikacji.

 

Quarkus zawiera kilka komponentów, które umożliwiają tworzenie i wdrażanie aplikacji na platformie OpenShift:

  • Rozszerzenie Quarkusa, które umożliwia generowanie kodów na potrzeby nowych projektów, zarządzanie zależnościami w ramach projektu, zdalne programowanie i debugowanie, łatwe, jednofazowe wdrażanie wtyczek OpenShiftPlugin dla środowisk CodeReady Workspace (włącznie z predefiniowanymi środowiskami pracy programistów), przedstawianie sugestii dotyczących właściwości konfiguracji, wykonywanie kodu, udostępnianie fragmentów kodu dla popularnych typów klas Quarkus oraz generowanie kodu dla platformy OpenShift bezpośrednio ze zintegrowanych środowisk programistycznych
  • Automatyczne przeprowadzanie kontroli poprawności, tworzenie tajnych wpisów i eksponowanie danych pomiarowych z wykorzystaniem narzędzi do monitorowania, takich jak Prometheus
  • Automatyczne wdrażanie kontenerowych aplikacji Quarkus jako obciążeń OpenShift Serverless
  • Jednofazowe wdrażanie w środowisku Knative

 

Quarkus umożliwia również integrację z interfejsem API platformy Kubernetes, w tym z ogólnym klientem API, oraz wspiera dynamiczną konfigurację aplikacji z wykorzystaniem rozwiązań Kubernetes ConfigMaps i Secrets.

Migration Toolkit for Applications

Ponadto zaktualizowaliśmy rozwiązanie Migration Toolkit for Applications, aby ułatwić wprowadzenie aplikacji Spring Boot do środowisk Quarkus i OpenShift. Narzędzie to, używane przez konsultantów, architektów i programistów, pomaga w przeglądaniu kodów lub plików binarnych Javy. Obejmuje wiele ścieżek transformacji opartych na przetestowanych w praktyce regułach. Ułatwia modernizację i migrację aplikacji. Najnowsza wersja rozwiązania Migration Toolkit for Applications łączy reguły konteneryzacji, środowiska OpenJDK i środowiska Linux ze specjalnie opracowanymi i przetestowanymi regułami. Pomoże to we wprowadzeniu kodu Spring Boot do środowiska Quarkus na platformie OpenShift w celu lepszego przygotowania migracji do chmury hybrydowej.

 

Bardzo cieszy nas, że możemy udostępnić środowisko Quarkus jeszcze większej liczbie programistów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://developers.redhat.com/products/quarkus/getting-started

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.