Jesienne spotkanie z markami ZTE i nubia
Dynamika wzrostu 5G
W ostatnich latach ZTE odnotowało szybki wzrost popularności urządzeń 5G. W 2022 roku dominowały jeszcze rozwiązania LTE (około 80%), jednak w 2023 roku urządzenia 5G osiągnęły około 40% rynku, a w 2024 roku przewiduje się wyrównanie udziału LTE i 5G.
– ZTE jest globalnym liderem na rynku FWA i MBB, wyprzedzając swoją konkurencję w okresie ostatnich 3 lat. Jeżeli chodzi o rynek polski, po latach dominacji stacjonarnych routerów LTE/5G (CPE)w sprzedaży ogółem, zauważamy sukcesywny wzrost udziału kategorii routerów zewnętrznych ODU-IDU. Wynika to, przede wszystkim z charakterystyki technologii 5G. Coraz większa dostępność sieci 5G przekłada się na zwiększenie zainteresowania konsumentów urządzeniami z nią współpracującymi. Dla ZTE ta kategoria w roku przyszłym powinna stanowić zdecydowanie większość sprzedaży. Naszym kolejnym celem strategicznym jest budowanie kategorii smartfonów, co zostało rozpoczęte ponad rok temu i jest obecnie kontunuowanie, stawiając na pierwszym miejscu serię produktów marki nubia – powiedział Jacek Koba, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu ZTE.
Innowacyjna marka nubia
Oprócz routerów firma ZTE wprowadziła też do sprzedaży smartfony nubia. Marka ta koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych urządzeń mobilnych, dedykowanych pod konkretne grupy odbiorców. Nubia zdobyła uznanie, dzięki wysokiej jakości ekranom, wydajnym podzespołom oraz unikalnym rozwiązaniom, takim jak zaawansowane funkcje fotograficzne, często skierowane do entuzjastów mobilnej fotografii Wśród flagowych modeli marki znajduje się też seria RedMagic, znana z telefonów gamingowych, które charakteryzują się dużą mocą obliczeniową, systemami chłodzenia oraz wysoką częstotliwością odświeżania ekranu, co czyni je jednymi z najlepszych smartfonów do gier na rynku.
Nubia wyróżnia się również nowoczesnym designem oraz stosowaniem najnowszych technologii, takich jak 5G czy szybkie ładowanie, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen. Marka ta stale rozszerza swoją obecność na globalnych rynkach, zdobywając klientów, którzy szukają urządzeń bardzo dobrej jakości za przystępną cenę.
Smartfony nubia są dostępne, m.in. w sklepach Media Expert, x-Kom oraz w ofercie operatorskiej Plusa, a także na ZTEshop.pl
Krótka historia ZTE
Firma ZTE została założona w 1985 roku i jest pierwszym chińskim producentem telekomunikacyjnym, który na przestrzeni dekad zdobył renomę w dziedzinie zaawansowanych technologii sieciowych i telekomunikacyjnych. Od 2005 roku firma działa również w Polsce, budując swoją pozycję na rynku europejskim. Kluczowe kompetencje ZTE koncentrują się w kategorii routerów, na które składają się zarówno zasoby własnych działów badawczo-rozwojowych (R&D), jak i intensywne inwestycje w technologie. Firma od lat należy do światowej czołówki patentowej, zajmując miejsce w pierwszej trójce pod względem liczby zgłoszeń patentowych.
ZTE posiada własne fabryki i rozwija rozwiązania nowej generacji, w tym autorski chipset 5G, którego wdrożenie planowane jest na 2025 rok. Większość modeli routerów firmy dostępnych na polskim rynku przechodzi rygorystyczne testy w laboratoriach operatorów sieci komórkowych, co zapewnia wysoką jakość i stabilność oferowanych urządzeń. W zakresie smartfonów, ZTE konsekwentnie realizuje strategię organicznego wzrostu, kładąc nacisk na rozwój marki nubia.
Przyszłość należy do deep tech
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
Naświetlacze Factor LED 4M od Lena Lighting w kopalni Holcim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
1 stycznia Polska obejmie swoją drugą w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Nie opublikowano jeszcze szczegółowego kalendarza ani priorytetów polskiego przewodnictwa, ale według wiceministra rozwoju i technologii Ignacego Niemczyckiego powinno się ono koncentrować na likwidacji barier dla usług, deregulacji oraz dekarbonizacji przeprowadzonej w taki sposób, by zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu.
Infrastruktura
Ruch na lotniskach regionalnych niezagrożony. Centralne lotnisko ma być nie konkurencją, ale uzupełnieniem oferty lotniczej
Nowe lotnisko centralne, którego budowa ma ruszyć w 2026 roku, nie wpłynie negatywnie na lotniska regionalne – zapowiada wiceminister infrastruktury Maciej Lasek, powołując się na prognozy IATA. Jak podkreśla, odpowiadają one za dwa różne rodzaje ruchu lotniczego, dlatego mowa bardziej o wzajemnym uzupełnianiu się, a nie rywalizacji.
Ochrona środowiska
Technologia wirtualnych bliźniaków rewolucjonizuje produkcję w firmach. Pomaga im też ograniczać ślad węglowy produktów
Dzięki technologii wirtualnych bliźniaków procesy produkcyjne stają się bardziej wydajne. Według Fortune Business Insights globalny rynek takich rozwiązań do 2032 roku będzie się rozwijać w blisko 40-proc. tempie, do wartości blisko 260 mld dol. Jednak wirtualne bliźniaki mogą też odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tej technologii pozwala bowiem projektować produkty i systemy tak, żeby miały jak najniższy ślad węglowy i koszt ekologiczny, w zgodzie z unijną polityką klimatyczną i założeniami GOZ.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.