Korzystne zmiany w programie Veeam dla resellerów
Veeam Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze (Cloud Data Management™), poinformował o ulepszeniach i zmianach w dedykowanym dla resellerów z grupy Valudu-Added (VAR) programie ProPartner. Dzięki zwiększonemu zaangażowaniu aktywnych partnerów w całym regionie, nowe elementy Programu będą nagradzały i lepiej wspierały partnerów w obsłudze zmieniających się potrzeb klientów, pomagały im stać się specjalistami na swoich rynkach i pokazywały przewagę konkurencyjną.
W miarę jak przedsiębiorstwa z regionu EMEA zmierzają w kierunku transformacji cyfrowej, nasi partnerzy rozszerzają swoje portfolio i stają się strategicznymi doradcami cyfrowymi dla swoich klientów. Ponadto, w miarę jak przedsiębiorstwa dążą do maksymalizacji zwrotu z inwestycji (ROI), modele informatyczne oparte na subskrypcji wyprzedzają inwestycje w technologię CapEx, a partnerzy dostosowują swoje modele biznesowe, aby sprzedawać subskrypcje lub odsprzedawać usługi, które są zasilane przez dostawców usług w chmurze (CSP).
Aby wesprzeć swoich partnerów, firma Veeam rozszerzyła program ProPartner, zapewniając odpowiednie wsparcie i nagrody dla Platynowych, Złotych, Srebrnych i innych zarejestrowanych partnerów, tworząc tym samym prawdziwie przyjazny program. Dzięki systemowi punktowemu, Veeam będzie nagradzać partnerów za pomyślne rozwijanie nowych kompetencji w ramach programu. Możliwe do uzyskania korzyści będą się zmieniać, ale początkowo zdobyte punkty można wymienić na rabaty motywacyjne, bezpłatne miejsce w partnerskim szkoleniu Veeam Certified Engineering (VMCE™) lub bezpłatny udział w VeeamON 2021.
„Strategia firmy Veeam polegająca na sprzedaży w 100% poprzez partnerów, daje wszystkim z nich możliwość rozwoju w zmieniającym się środowisku biznesowym i lepszego reagowania na potrzeby klientów" - powiedział Daniel Fried, GM i SVP, EMEA i Worldwide Channels w Veeam. „W związku z tym, że firmy w dalszym ciągu prowadzą działalność w zakresie transformacji cyfrowej i wdrażają systemy zarządzania danymi w chmurze, chcemy pomóc naszym partnerom zwiększyć wartość dodaną i zbudować bardziej strategiczne relacje z naszymi wspólnymi klientami. Ścisła współpraca z naszymi partnerami w celu lepszego zrozumienia rozwiązań Veeam pomoże firmom VAR wyróżniać się na tle konkurencji, oferować nowe usługi, które zwiększają rentowność i wzrost, a także dostosowywać się do coraz bardziej złożonych środowisk IT i wspierać je".
Z raportu Veeam 2020 Data Protection Trends wynika, że prawie jedna trzecia (30%) światowych organizacji jest obecnie na wczesnym etapie wdrażania lub planowania swojej transformacji cyfrowej. Jednak prawie połowa (47%) respondentów z regionu EMEA stwierdziła, że brak umiejętności lub wiedzy informatyków uniemożliwia lub uniemożliwił ich organizacji poczynienie postępów w tym zakresie. W związku z tym istnieje dynamiczna szansa, aby VAR-y podniosły swoje umiejętności i stały się prawdziwym uzupełnieniem zespołów IT swoich klientów. Rozszerzony program ProPartner firmy Veeam pomoże partnerom podnieść poziom wiedzy na temat wiodącej w branży oferty Veeam, poszerzyć ich wiedzę na temat integracji Veeam z Technology Alliance Partners oraz rozwinąć dodatkowe umiejętności techniczne w celu świadczenia profesjonalnych usług o wartości dodanej.
Kluczowe ulepszenia w programie Veeam ProPartner Program dla VAR obejmują wprowadzenie kilku nowych kompetencji:
- Enablement: Partnerzy z wyższą certyfikacją są lepiej przygotowani do realizacji bardziej złożonych wdrożeń u klientów, oferują więcej usług o wartości dodanej, lepiej dostosowują się do zmieniających się potrzeb biznesowych i identyfikują nowe możliwości generowania przychodów – tak, aby rozwijać swoją działalność. Ta kompetencja nagradza partnerów za zwiększenie sprzedaży, poszerzanie wiedzy technicznej oraz uzyskanie dodatkowych certyfikatów Veeam Certified Engineer (VMCE), Veeam Sales Professional (VMSP), Veeam Technical Sales Professional (VMTSP) oraz Veeam Certified Architect (VMCA). Przykładowo, Partnerzy Zarejestrowani i Srebrni z co najmniej jedną osobą przeszkoloną i certyfikowaną w VMCE, mają wielkość nowej transakcji średnio o 27% wyższą niż ci, którzy jej nie posiadają. W przypadku ProPartnerów Złotych i Platynowych, osoby przeszkolone powyżej poziomu zgodności z programem mają średnią wielkość nowych transakcji o 41% wyższą niż osoby przeszkolone w zakresie zgodności w podstawowym wymiarze.
- Recurring sales: Klienci wymagają przenośności, elastyczności i dostępności rozwiązań do zarządzania danymi w chmurze, a firma Veeam nagradza partnerów, którzy wspierają przedsiębiorstwa w przechodzeniu na usługi informatyczne oparte na opłatach abonamentowych.
- Velocity: Veeam angażuje się w pomoc swoim partnerom w szybszym rozwoju ich działalności poprzez usprawnienie procesów zakupowych, dotarcie do niewykorzystanych segmentów klientów oraz zapewnienie większych możliwości w zakresie upsellingu i cross-sellingu. Dzięki temu partnerzy mogą rozwijać głębsze i bardziej godne zaufania relacje ze swoimi klientami.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.