Korzystne zmiany w programie Veeam dla resellerów
Veeam Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają zarządzanie danymi w chmurze (Cloud Data Management™), poinformował o ulepszeniach i zmianach w dedykowanym dla resellerów z grupy Valudu-Added (VAR) programie ProPartner. Dzięki zwiększonemu zaangażowaniu aktywnych partnerów w całym regionie, nowe elementy Programu będą nagradzały i lepiej wspierały partnerów w obsłudze zmieniających się potrzeb klientów, pomagały im stać się specjalistami na swoich rynkach i pokazywały przewagę konkurencyjną.
W miarę jak przedsiębiorstwa z regionu EMEA zmierzają w kierunku transformacji cyfrowej, nasi partnerzy rozszerzają swoje portfolio i stają się strategicznymi doradcami cyfrowymi dla swoich klientów. Ponadto, w miarę jak przedsiębiorstwa dążą do maksymalizacji zwrotu z inwestycji (ROI), modele informatyczne oparte na subskrypcji wyprzedzają inwestycje w technologię CapEx, a partnerzy dostosowują swoje modele biznesowe, aby sprzedawać subskrypcje lub odsprzedawać usługi, które są zasilane przez dostawców usług w chmurze (CSP).
Aby wesprzeć swoich partnerów, firma Veeam rozszerzyła program ProPartner, zapewniając odpowiednie wsparcie i nagrody dla Platynowych, Złotych, Srebrnych i innych zarejestrowanych partnerów, tworząc tym samym prawdziwie przyjazny program. Dzięki systemowi punktowemu, Veeam będzie nagradzać partnerów za pomyślne rozwijanie nowych kompetencji w ramach programu. Możliwe do uzyskania korzyści będą się zmieniać, ale początkowo zdobyte punkty można wymienić na rabaty motywacyjne, bezpłatne miejsce w partnerskim szkoleniu Veeam Certified Engineering (VMCE™) lub bezpłatny udział w VeeamON 2021.
„Strategia firmy Veeam polegająca na sprzedaży w 100% poprzez partnerów, daje wszystkim z nich możliwość rozwoju w zmieniającym się środowisku biznesowym i lepszego reagowania na potrzeby klientów" - powiedział Daniel Fried, GM i SVP, EMEA i Worldwide Channels w Veeam. „W związku z tym, że firmy w dalszym ciągu prowadzą działalność w zakresie transformacji cyfrowej i wdrażają systemy zarządzania danymi w chmurze, chcemy pomóc naszym partnerom zwiększyć wartość dodaną i zbudować bardziej strategiczne relacje z naszymi wspólnymi klientami. Ścisła współpraca z naszymi partnerami w celu lepszego zrozumienia rozwiązań Veeam pomoże firmom VAR wyróżniać się na tle konkurencji, oferować nowe usługi, które zwiększają rentowność i wzrost, a także dostosowywać się do coraz bardziej złożonych środowisk IT i wspierać je".
Z raportu Veeam 2020 Data Protection Trends wynika, że prawie jedna trzecia (30%) światowych organizacji jest obecnie na wczesnym etapie wdrażania lub planowania swojej transformacji cyfrowej. Jednak prawie połowa (47%) respondentów z regionu EMEA stwierdziła, że brak umiejętności lub wiedzy informatyków uniemożliwia lub uniemożliwił ich organizacji poczynienie postępów w tym zakresie. W związku z tym istnieje dynamiczna szansa, aby VAR-y podniosły swoje umiejętności i stały się prawdziwym uzupełnieniem zespołów IT swoich klientów. Rozszerzony program ProPartner firmy Veeam pomoże partnerom podnieść poziom wiedzy na temat wiodącej w branży oferty Veeam, poszerzyć ich wiedzę na temat integracji Veeam z Technology Alliance Partners oraz rozwinąć dodatkowe umiejętności techniczne w celu świadczenia profesjonalnych usług o wartości dodanej.
Kluczowe ulepszenia w programie Veeam ProPartner Program dla VAR obejmują wprowadzenie kilku nowych kompetencji:
- Enablement: Partnerzy z wyższą certyfikacją są lepiej przygotowani do realizacji bardziej złożonych wdrożeń u klientów, oferują więcej usług o wartości dodanej, lepiej dostosowują się do zmieniających się potrzeb biznesowych i identyfikują nowe możliwości generowania przychodów – tak, aby rozwijać swoją działalność. Ta kompetencja nagradza partnerów za zwiększenie sprzedaży, poszerzanie wiedzy technicznej oraz uzyskanie dodatkowych certyfikatów Veeam Certified Engineer (VMCE), Veeam Sales Professional (VMSP), Veeam Technical Sales Professional (VMTSP) oraz Veeam Certified Architect (VMCA). Przykładowo, Partnerzy Zarejestrowani i Srebrni z co najmniej jedną osobą przeszkoloną i certyfikowaną w VMCE, mają wielkość nowej transakcji średnio o 27% wyższą niż ci, którzy jej nie posiadają. W przypadku ProPartnerów Złotych i Platynowych, osoby przeszkolone powyżej poziomu zgodności z programem mają średnią wielkość nowych transakcji o 41% wyższą niż osoby przeszkolone w zakresie zgodności w podstawowym wymiarze.
- Recurring sales: Klienci wymagają przenośności, elastyczności i dostępności rozwiązań do zarządzania danymi w chmurze, a firma Veeam nagradza partnerów, którzy wspierają przedsiębiorstwa w przechodzeniu na usługi informatyczne oparte na opłatach abonamentowych.
- Velocity: Veeam angażuje się w pomoc swoim partnerom w szybszym rozwoju ich działalności poprzez usprawnienie procesów zakupowych, dotarcie do niewykorzystanych segmentów klientów oraz zapewnienie większych możliwości w zakresie upsellingu i cross-sellingu. Dzięki temu partnerzy mogą rozwijać głębsze i bardziej godne zaufania relacje ze swoimi klientami.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.