Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i tworzenie złożonych kompozycji świetlnych. W bazie opraw dostępnych w programie DIALux pojawiły się oprawy Lena Lighting o wysokiej efektywności świetlnej i wyróżniającym się designie, zapewniając projektantom jeszcze większe możliwości tworzenia energooszczędnych rozwiązań i kreowania oryginalnych przestrzeni.
Wybór oświetlenia i jego rozmieszczenie to złożony proces. Oprawy powinny posiadać szerokie funkcjonalności i odpowiednie rozsyły światła, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Dlatego projektanci sięgają po oprogramowanie DIALux, sprawdzone narzędzie, posiadające w swojej bazie ogromną liczbę rozwiązań oświetleniowych producentów z całego świata. Do tego grona dołączyła również Lena Lighting, stając się partnerem marki jako DIALux Silver Member. Oprawy wielkopolskiego producenta są teraz dostępne w podstawowym wariancie programu bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat.
Program DIALux nie tylko umożliwia rozmieszczenie lamp na planie projektu, ale też ukazuje efekt końcowy z wykorzystaniem wybranych produktów oraz architektury i wyposażenia zarówno dla wnętrz jak i terenów zewnętrznych. Dzięki temu architekt natychmiast widzi czy rozwiązanie oświetleniowe odpowiada jego wizji przestrzeni, a projektant oświetlenia będzie wiedział czy projekt spełnia wymogi norm oświetleniowych.
- Obecność naszych produktów w bazie DIALux to dla projektantów oświetlenia oraz architektów szansa na urozmaicenie projektów o wysoce energooszczędne rozwiązania oferujące szerokie możliwości aranżacji. Oprawy Lena Lighting wyróżniają doskonałe parametry, przemyślany, oryginalny design, a także kompatybilność z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak DALI czy Clue. W ten sposób z łatwością można stworzyć ciekawe kompozycje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. – mówi Maciej Lewandowski Business Development Manager w Lena Lighting.
Lampy Lena Lighting znajdują się w wyszukiwarce DIALux Luminaire Finder oraz w programie DIALux w wersji bazowej. Obecnie baza zawiera ponad 6500 plików fotometrycznych opraw wewnętrznych oraz projektorowych i elewacyjnych. W kolejnym etapie uzupełniona zostanie o modele 3D i pliki opraw ulicznych oraz parkowych.
Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2
Jason Statham w World of Tanks
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.