Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i tworzenie złożonych kompozycji świetlnych. W bazie opraw dostępnych w programie DIALux pojawiły się oprawy Lena Lighting o wysokiej efektywności świetlnej i wyróżniającym się designie, zapewniając projektantom jeszcze większe możliwości tworzenia energooszczędnych rozwiązań i kreowania oryginalnych przestrzeni.
Wybór oświetlenia i jego rozmieszczenie to złożony proces. Oprawy powinny posiadać szerokie funkcjonalności i odpowiednie rozsyły światła, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Dlatego projektanci sięgają po oprogramowanie DIALux, sprawdzone narzędzie, posiadające w swojej bazie ogromną liczbę rozwiązań oświetleniowych producentów z całego świata. Do tego grona dołączyła również Lena Lighting, stając się partnerem marki jako DIALux Silver Member. Oprawy wielkopolskiego producenta są teraz dostępne w podstawowym wariancie programu bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat.
Program DIALux nie tylko umożliwia rozmieszczenie lamp na planie projektu, ale też ukazuje efekt końcowy z wykorzystaniem wybranych produktów oraz architektury i wyposażenia zarówno dla wnętrz jak i terenów zewnętrznych. Dzięki temu architekt natychmiast widzi czy rozwiązanie oświetleniowe odpowiada jego wizji przestrzeni, a projektant oświetlenia będzie wiedział czy projekt spełnia wymogi norm oświetleniowych.
- Obecność naszych produktów w bazie DIALux to dla projektantów oświetlenia oraz architektów szansa na urozmaicenie projektów o wysoce energooszczędne rozwiązania oferujące szerokie możliwości aranżacji. Oprawy Lena Lighting wyróżniają doskonałe parametry, przemyślany, oryginalny design, a także kompatybilność z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak DALI czy Clue. W ten sposób z łatwością można stworzyć ciekawe kompozycje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. – mówi Maciej Lewandowski Business Development Manager w Lena Lighting.
Lampy Lena Lighting znajdują się w wyszukiwarce DIALux Luminaire Finder oraz w programie DIALux w wersji bazowej. Obecnie baza zawiera ponad 6500 plików fotometrycznych opraw wewnętrznych oraz projektorowych i elewacyjnych. W kolejnym etapie uzupełniona zostanie o modele 3D i pliki opraw ulicznych oraz parkowych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.