Komunikaty PR

Mobilna platforma rekrutacyjna Fitjob połączy studentów i pracodawców

2020-10-21  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Notka ( 0.12 MB )

Warszawa to drugi największy ośrodek uniwersytecki w Europie, gdzie aktywnie studiuje niemal 230 tys. osób. Badania wskazują, że nawet 80 proc. studentów ma już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, najchętniej wybierając posady barmanów, hostess czy pracowników recepcji. Sam proces rekrutacji często jest jednak wyjątkowo czasochłonny i skomplikowany dla obu stron. Stąd pomysł na aplikację mobilną Fitjob, która maksymalnie upraszcza kontakt między studentami i pracodawcami, pozwalając na zautomatyzowane zatrudnienie nowego personelu już w 24 godziny.

Mobilna platforma rekrutacyjna Fitjob to nowość na polskim rynku. Jej zadaniem jest efektywne łączenie studentów szukających elastycznej pracy dorywczej z pracodawcami wielu branż, którzy często zmagają się z okresowymi brakami kadrowymi. Jak podkreśla Siergiej Kriukow, CEO, Fitjob. wcześniej odpowiedzialny za rozwój portalu Shama.pl, Fitjob oferuje unikalne korzyści dla obu tych grup. Dla studentów, szczególnie tych studiujących w trybie stacjonarnym, to szansa na szybkie zasilenie domowego budżetu – na własnych warunkach i tylko wtedy, kiedy pozwala im na to plan zajęć. Sam proces rekrutacji i odpowiedzi na wybraną ofertę jest szybki, intuicyjny i nie wymaga od studenta tradycyjnego kontaktu z ogłoszeniodawcą. Dzięki pełnej transparentności zawieranych umów, które w całości koordynuje aplikacja, oraz narzuceniu minimalnej stawki godzinowej netto (o wysokości 17 zł/h), twórcy odpowiadają na powszechny wśród młodych dorosłych problem szarej strefy, czyli pracy „na czarno”, nierzadko za stawki niezgodne z obowiązującym polskim prawem. Kriukow dodaje, że to również krok w kierunku zmniejszenia bezrobocia w tej grupie wiekowej.

Do tej pory nie było w Polsce jednej platformy, która byłaby w stanie sprostać oczekiwaniom studentów, zwłaszcza dziennych. Ogłoszenia były porozrzucane na kilku portalach i grupach na Facebooku, a aby zaaplikować na dane stanowisko, należało przygotować CV, wysłać je, zadzwonić, stawić się na spotkanie i czekać na niepewną decyzję od pracodawcy. Każda rekrutacja wymagała więc wielu czynności, czasem nieproporcjonalnych w stosunku do dorywczej pracy. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które zbiera wszystkie oferty w jednym miejscu – różne firmy, branże, terminy – a zarazem jest wygodne i intuicyjne  – mówi Kriukow.

Zgodnie z badaniem „Student w pracy 2019” zrealizowanym przez Polską Radę Biznesu, aż 8 na 10 studentów zdobyło już przynajmniej jedno doświadczenie zawodowe, z czego aż 75 proc. uczestników badania studiowało dziennie. Dla potencjalnych pracodawców jest to niezwykle obiecujący rynek, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę nawet 1 300 000 studentów w całej Polsce, z czego niemal 230 000 studiujących w samej Warszawie. Dlatego z pomocą przychodzi właśnie Fitjob, oferując najatrakcyjniejszy wśród konkurencji koszt zatrudnienia personelu i możliwość zgromadzenia wykwalifikowanego zespołu do 24 godzin od dodania ogłoszenia. Tak szybki czas operacji Fitjob zawdzięcza automatyzacji i algorytmowi, który za każdym razem wskaże pracownika najlepiej spełniającego oczekiwania związane z daną posadą – od specjalnych kwalifikacji jak prawo jazdy czy książeczka sanepidowska po doświadczenie na podobnym stanowisku.

Do tej pory pracodawcy w większości korzystali z usług agencji pracy tymczasowej, co potrafi być kłopotliwe i zabiera o wiele więcej czasu. Tradycyjne agencje potrzebują minimum tygodnia na znalezienie chętnych, a Fitjob dzięki unikalnemu algorytmowi wyboru kandydatów jest w stanie znaleźć pracowników nawet w ciągu 24h. Dodatkowo agencje oferują wyższe stawki – tymczasem zautomatyzowane rozwiązanie Fitjob jest w stanie zapewnić koszt personelu na poziomie już 20 zł/h, co przy większych projektach potrafi przynieść oszczędność na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. – tłumaczy Piotr Deloff, Executive Vice President, Fitjob.

Dziś mobilna platforma rekrutacyjna Fitjob skupia studentów i pracodawców z Warszawy i okolic, twórcy planują jednak intensywny rozwój w innych uniwersyteckich miastach Polski, jak Kraków (ponad 134 tys. studentów), Poznań (ponad 113 tys.) czy Wrocław (ponad 112 tys.). To jednak nie jedyne pomysły na przyszłość. Fitjob zamierza również organizować wielobranżowe kursy i szkolenia dla swoich użytkowników, które pozwolą im podnieść kwalifikacje i być jeszcze atrakcyjniejszymi w oczach pracodawców.

Plany rozwojowe pomoże im zrealizować agencja CDSR Communication w ramach przeprowadzonego konkursu The New PR: #Challenge19.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.