Model Claude 3.5 Sonnet dostępny w Amazon Bedrock
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił dostępność nowego modelu podstawowego (FM) firmy Anthropic, Claude 3.5 Sonnet w Amazon Bedrock, aby umożliwić firmom każdej wielkości szybkie testowanie, tworzenie i wdrażanie generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji (AI).
Nowy model od Anthropic poszerza ofertę Amazon Bedrock – w pełni zarządzanej usługi, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm zajmujących się AI, takich jak: AI21 Labs, Cohere, Meta, Mistral AI, Stability AI i Amazon, wraz z szerokim zestawem możliwości, które zapewniają najłatwiejszy sposób tworzenia i skalowania generatywnych aplikacji AI za pomocą FM. Z Amazon Bedrock korzysta już ponad 10 000 organizacji na całym świecie.
Dane z Anthropic pokazują, że Claude 3.5 Sonnet ustanawia nowy standard branżowy w zakresie inteligencji, przewyższając inne dostępne modele – takie jak GPT-4o OpenAI i Gemini 1.5 Pro Google – w obszarach obejmujących wiedzę ekspercką, kodowanie i złożone rozumowanie. Claude 3.5 Sonnet oferuje lepszą inteligencję niż wcześniej najpotężniejszy model Anthropic, Claude 3 Opus.
Nowy model stanowi skokową zmianę w zdolności rozumienia niuansów i humoru, tworząc wysokiej jakości treści pisane o bardziej naturalnym, ludzkim tonie. Doskonale radzi sobie też z przetwarzaniem obrazów, szczególnie podczas interpretacji wykresów i diagramów – pomagając uzyskać szybszy i głębszy wgląd w dane. Potrafi dokładnie odszyfrować tekst na podstawie niedoskonałych obrazów, takich jak źle zeskanowane dokumenty, uzyskując więcej informacji niż na podstawie samego tekstu.
W zakresie kodowania, po otrzymaniu instrukcji i wyposażeniu w odpowiednie narzędzia, Claude 3.5 Sonnet może samodzielnie pisać, edytować i uruchamiać kod, korzystając z wyrafinowanego rozumowania i zaawansowanych możliwości rozwiązywania problemów, oferując najlepszą możliwą dokładność.
Cieszymy się z dostępności modelu Anthropic Claude 3.5 Sonnet na Amazon Bedrock. Ten model to nowy branżowy punkt odniesienia w zakresie inteligencji i wszechstronności, umożliwiający programistom na każdym poziomie umiejętności szybkie tworzenie i wdrażanie zaawansowanych aplikacji AI, które potrafią zrozumieć niuanse, generować tekst przypominający ludzki i przetwarzać obrazy z wyjątkową dokładnością – powiedział dr Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. danych i sztucznej inteligencji w AWS
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.