Komunikaty PR

Monitoring wizyjny wspiera ochronę zdrowia

2020-11-10  |  01:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Technologia monitoringu wizyjnego odgrywa coraz istotniejsza rolę w sektorze ochrony zdrowia. Inteligentne kamery wraz z systemami audio ułatwiają personelowi medycznemu bieżące monitorowanie pacjentów, w tym niezbędną w ocenie zdrowia i samopoczucia rozmowę. Technologia monitoringu wizyjnego uzupełnia dziś niezbędne procedury fizyczne stałym, inteligentnym dozorem pacjentów alarmującym automatycznie o zmianach wymagających interwencji pielęgniarek i lekarzy.  

 

Monitoring wizyjny przestał być jedynie narzędziem dla ochrony szpitali przed niepowołanymi gośćmi. Już dziś może odpowiadać za analitykę obrazu w dozorze dostępu do wyznaczonych stref oraz monitorowaniu stosowania wymaganych zabezpieczeń w danym obszarze przez personel i pacjentów.

 

Technologia pomaga także w zarządzaniu zasobami fizycznymi i wspiera efektywność pracy zespołów w placówkach ochrony zdrowia. Pozwala szybko ustalić dostępność lekarzy i pielęgniarek oraz przyśpiesza wymianę informacji – komunikowanie. W nagłych przypadkach, szczególnie przy ograniczonej dostępności kadr, nowoczesne systemy wizyjne umożliwiają lekarzom kontakt z pacjentem będącym w innej lokalizacji.

 

Stały kontakt

 

Nowoczesne rozwiązania łączące monitoring wizyjny z dwukierunkowym audio – np. w postaci urządzeń zainstalowanych przy łóżkach pacjentów – wspierają pielęgniarki i lekarzy w monitorowaniu aktualnego stanu pacjentów i komunikowaniu się z chorymi bez konieczności pokonywania każdorazowo odległości dzielących chorych. Kontakt i rozmowy mogą być częstsze – dostęp do personelu medycznego dla pacjentów rośnie, co przekłada się też u nich na poczucie lepszego zaopiekowania.

 

Niemniej ważna pozostaje dla nich możliwość komunikowania się tą drogą także z rodziną. Nawet gdy parametry zdrowia pacjenta nie są najlepsze, a np. zakaźna choroba nie pozwala na bezpośredni kontakt z najbliższymi, inteligentne systemy monitoringu dają namiastkę bliskości i znacznie pomagają w procesie wspierania zdrowienia poprzez umożliwienie komunikowania się z bliskimi.

 

Komunikacja audio-wizualna z poszczególnymi pacjentami w czasie rzeczywistym – szczególnie z pacjentami wysokiego ryzyka – jest już dostępna i stosowana z sukcesami w wielu szpitalach na świecie. Analityka wspierająca infrastrukturę kamer może być dostosowana do różnych objawów. Jeśli wymagają one natychmiastowego zaalarmowania personelu, nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego mogą to robić automatycznie np. informować o upadkach pacjentów, a co więcej dostarczają wizualną walidację alarmów pochodzących z innych urządzeń. Przykładowo, gdy zmieniają się nagle parametry odczytu monitorowanego serca pacjenta, możliwość uzupełnienia odczytu urządzenia o obraz pacjenta z kamery może wesprzeć diagnozę lub reakcję lekarzy – pacjent mógł się przewrócić, zadławić, czy zdenerwować jakąś sytuacją.

 

Rozwiązania monitoringu wizyjnego nie śpią i nie bywają zmęczone. Technologia wspiera pracowników sektora ochrony zdrowia zarówno podnosząc poziom bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu, jak i zwiększają efektywność pracy lekarzy i pielęgniarek – leczenie chorych i ratowanie życia.

 

Jakość dla pacjenta

 

Komunikowanie na drodze pacjent-lekarz coraz mocniej się cyfryzuje. Rozwój w kierunku bezpiecznego wykorzystania technologii monitoringu w ochronie zdrowia może nastąpić jedynie pod warunkiem wykorzystywania najwyższej jakości sprzętu wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Jakość obrazu przesyłanego przez kamery w czasie rzeczywistym musi umożliwić specjaliście oględziny – liczy się więc także siła i specjalizacja wideo procesorów w kamerach IP. Ponadto nowoczesne rozwiązania muszą uwzględniać środowisko prawne i ochronę pacjentów w tym zakresie, jak np. RODO. Wysokiej jakości rozwiązania obsługują technologię redakcji obrazu czuwającą nad prywatnością pacjentów i maskującą przed niepowołanym wzrokiem ich wizerunek.

 

Monitoring skraca okres oczekiwania na kontakt z lekarzem i zaczyna w służbie zdrowia wychodzić już poza jej placówki. Nie wszystkim chorym udaje się przecież uzyskać opiekę od razu – nagłe przypadki wymagają przewiezienia pacjenta do szpitala. Inteligentne kamery w karetkach pogotowia umożliwiają zdalne monitorowanie stanu pacjentów w transporcie medycznym. Dzięki takim rozwiązaniom lekarzom w wyjątkowych sytuacjach jest znacznie łatwiej zweryfikować stan pacjenta i zdalnie podjąć decyzje o niezbędnych, nawet ratujących życie procedurach.

 

Monitoring dla edukacji kadr medycznych

 

Szybka wymiana informacji oraz pilna edukacja kolejnych pokoleń personelu medycznego jest dziś w medycynie niezbędna. Monitoring wizyjny wspiera jakość edukacji klinicznej. Daje obraz w czasie rzeczywistym z operacji, możliwość zapoznania z rzadkimi schorzeniami – zarówno procesem diagnozowania, jak leczenia i nauki na realnych przykładach np. procedur opieki nad pacjentami.  

 

Istniejąca już infrastruktura monitoringu wizyjnego, wzbogacona lub zintegrowana w systemy spełniające wymagania współczesnej medycyny i opieki nad pacjentem, może znacznie wesprzeć poziom bezpieczeństwa w sektorze ochrony zdrowia. Jednak dopiero inwestycje w rozwiązania monitoringu poprawiające funkcjonowanie placówek zdrowotnych przyniosą prawdziwy zwrot w przyszłości, w której zdalna i zautomatyzowana opieka staną się nową normą.

 

Dagmara Pomirska, Axis Communications

 

Więcej o naszych rozwiązaniach monitoringu wizyjnego dla ochrony zdrowia znajdziecie pod  linkiem: https://www.axis.com/solutions-by-industry/healthcare.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.