Motorola Solutions oferuje agencjom bezpieczeństwa publicznego usługę łączności
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/
WIEDEŃ, Austria – 22 czerwca 2022 r. – Agencje bezpieczeństwa publicznego i organy rządowe muszą stawiać czoło różnym wyzwaniom – od ochrony granic po reagowanie na poważne sytuacje kryzysowe, takie jak powodzie, pożary czy wypadki drogowe.
W takich sytuacjach służby ratunkowe, agencje straży granicznej i inne organy muszą współpracować, wymieniając się informacjami i danymi w czasie rzeczywistym, aby poprawić ocenę sytuacji, wyeliminować martwe strefy, a ostatecznie zapewnić bezpieczeństwo społeczności, obywateli i osób udzielających pierwszej pomocy.
Firma Motorola Solutions wprowadza dziś na rynek Critical Connect, elastyczną i skalowalną usługę komunikacyjną opartą na chmurze, która umożliwia bezproblemową komunikację głosową i wymianę danych. Critical Connect eliminuje bariery między różnymi sieciami komunikacyjnymi, ułatwiając służbom ratowniczym współpracę i koordynację działań między różnymi agencjami
i zespołami ponad granicami w odpowiedzi na poważne zdarzenia.
W miarę rozwoju zagrożeń bezpieczeństwa różne agencje bezpieczeństwa publicznego potrzebują odpowiedniej platformy technologicznej, która ułatwi im komunikację, współpracę
i wymianę informacji wywiadowczych – powiedział Tim Clark, dyrektor ds. strategii w firmie Motorola Solutions. W przeciwieństwie do prywatnych sieci łączności, które są zazwyczaj wdrażane w celu obsługi jednej agencji bezpieczeństwa publicznego w obrębie jednej jurysdykcji, Critical Connect tworzy wydajny i niezawodny sposób natychmiastowego łączenia się zespołów ponad granicami i agencjami, niezależnie od obszaru zasięgu, w którym działają, lub sieci czy urządzeń łączności, z których korzystają.
Łączność jako usługa
Dzięki pojedynczemu łączu Critical Connect daje organizacjom bezpieczeństwa publicznego technologiczną przewagę w postaci natychmiastowej łączności między zespołami, łącząc różne sieci naziemnej łączności radiowej, w tym TETRA, APCO P25 i sieci szerokopasmowe, a także radiotelefony. Zapewnia również pracownikom dyspozytorni skonsolidowany widok zasobów
w różnych sieciach, w tym istotnych informacji o lokalizacji, obecności i statusie wszystkich ratowników pracujących w terenie.
Usługa oparta na chmurze jest bardzo bezpieczna, szybka i łatwa do wdrożenia oraz może być skalowana w celu obsługi coraz większej liczby użytkowników.
Rozwiązanie to wspiera również agencje bezpieczeństwa publicznego w planowaniu długoterminowych potrzeb związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym poprzez elastyczną integrację i wdrażanie zarówno technologii szerokopasmowych oraz naziemnej łączności radiowej.
Gwarancja skuteczności działania o znaczeniu krytycznym
Gdy współpracują ze sobą różne agencje i służby bezpieczeństwa publicznego, muszą one komunikować się i udostępniać dane w sposób ukierunkowany i inteligentny, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, przestrzegając jednocześnie prawa do prywatności danych.
Platforma Critical Connect jest bardzo bezpieczna i ma wiele warstw zabezpieczeń
z szyfrowaniem end-to-end, co pomaga chronić poufne dane i połączenia.
Motorola Solutions zademonstruje Critical Connect po raz pierwszy w Europie podczas Critical Communications World w Wiedniu, w dniach 21-23 czerwca. Usługa ta stanowi część firmowego ekosystemu technologii krytycznych, który łączy zaawansowaną komunikację głosową, bezpieczeństwo wideo i oprogramowanie centrum dowodzenia w celu zapewnienia łączności i informacji agencjom bezpieczeństwa publicznego wtedy, gdy ma to największe znaczenie.
O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności radiowej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa pozostają wydajne i bezpieczne. Motorola Solutions rozpoczyna nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony.
Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.
Śledź @MotoSolutions na Twitter
Śledź @MotorolaSolutions na Instagram
Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn
Polub @MotorolaSolutions na Facebook
Kontakty z mediami
Elvan Lindberg
Motorola Solutions
Tel. kom.: +46 (0)707448893
Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com
Susanne Stier
Motorola Solutions
Tel. kom.: +49 (0)1726161773
Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.