Motorola Solutions oferuje agencjom bezpieczeństwa publicznego usługę łączności
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/
WIEDEŃ, Austria – 22 czerwca 2022 r. – Agencje bezpieczeństwa publicznego i organy rządowe muszą stawiać czoło różnym wyzwaniom – od ochrony granic po reagowanie na poważne sytuacje kryzysowe, takie jak powodzie, pożary czy wypadki drogowe.
W takich sytuacjach służby ratunkowe, agencje straży granicznej i inne organy muszą współpracować, wymieniając się informacjami i danymi w czasie rzeczywistym, aby poprawić ocenę sytuacji, wyeliminować martwe strefy, a ostatecznie zapewnić bezpieczeństwo społeczności, obywateli i osób udzielających pierwszej pomocy.
Firma Motorola Solutions wprowadza dziś na rynek Critical Connect, elastyczną i skalowalną usługę komunikacyjną opartą na chmurze, która umożliwia bezproblemową komunikację głosową i wymianę danych. Critical Connect eliminuje bariery między różnymi sieciami komunikacyjnymi, ułatwiając służbom ratowniczym współpracę i koordynację działań między różnymi agencjami
i zespołami ponad granicami w odpowiedzi na poważne zdarzenia.
W miarę rozwoju zagrożeń bezpieczeństwa różne agencje bezpieczeństwa publicznego potrzebują odpowiedniej platformy technologicznej, która ułatwi im komunikację, współpracę
i wymianę informacji wywiadowczych – powiedział Tim Clark, dyrektor ds. strategii w firmie Motorola Solutions. W przeciwieństwie do prywatnych sieci łączności, które są zazwyczaj wdrażane w celu obsługi jednej agencji bezpieczeństwa publicznego w obrębie jednej jurysdykcji, Critical Connect tworzy wydajny i niezawodny sposób natychmiastowego łączenia się zespołów ponad granicami i agencjami, niezależnie od obszaru zasięgu, w którym działają, lub sieci czy urządzeń łączności, z których korzystają.
Łączność jako usługa
Dzięki pojedynczemu łączu Critical Connect daje organizacjom bezpieczeństwa publicznego technologiczną przewagę w postaci natychmiastowej łączności między zespołami, łącząc różne sieci naziemnej łączności radiowej, w tym TETRA, APCO P25 i sieci szerokopasmowe, a także radiotelefony. Zapewnia również pracownikom dyspozytorni skonsolidowany widok zasobów
w różnych sieciach, w tym istotnych informacji o lokalizacji, obecności i statusie wszystkich ratowników pracujących w terenie.
Usługa oparta na chmurze jest bardzo bezpieczna, szybka i łatwa do wdrożenia oraz może być skalowana w celu obsługi coraz większej liczby użytkowników.
Rozwiązanie to wspiera również agencje bezpieczeństwa publicznego w planowaniu długoterminowych potrzeb związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym poprzez elastyczną integrację i wdrażanie zarówno technologii szerokopasmowych oraz naziemnej łączności radiowej.
Gwarancja skuteczności działania o znaczeniu krytycznym
Gdy współpracują ze sobą różne agencje i służby bezpieczeństwa publicznego, muszą one komunikować się i udostępniać dane w sposób ukierunkowany i inteligentny, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, przestrzegając jednocześnie prawa do prywatności danych.
Platforma Critical Connect jest bardzo bezpieczna i ma wiele warstw zabezpieczeń
z szyfrowaniem end-to-end, co pomaga chronić poufne dane i połączenia.
Motorola Solutions zademonstruje Critical Connect po raz pierwszy w Europie podczas Critical Communications World w Wiedniu, w dniach 21-23 czerwca. Usługa ta stanowi część firmowego ekosystemu technologii krytycznych, który łączy zaawansowaną komunikację głosową, bezpieczeństwo wideo i oprogramowanie centrum dowodzenia w celu zapewnienia łączności i informacji agencjom bezpieczeństwa publicznego wtedy, gdy ma to największe znaczenie.
O firmie Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności radiowej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa pozostają wydajne i bezpieczne. Motorola Solutions rozpoczyna nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony.
Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.
Śledź @MotoSolutions na Twitter
Śledź @MotorolaSolutions na Instagram
Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn
Polub @MotorolaSolutions na Facebook
Kontakty z mediami
Elvan Lindberg
Motorola Solutions
Tel. kom.: +46 (0)707448893
Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com
Susanne Stier
Motorola Solutions
Tel. kom.: +49 (0)1726161773
Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.