Komunikaty PR

Motorola Solutions oferuje agencjom bezpieczeństwa publicznego usługę łączności

2022-06-23  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Grzyb
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/

WIEDEŃ, Austria – 22 czerwca 2022 r. – Agencje bezpieczeństwa publicznego i organy rządowe muszą stawiać czoło różnym wyzwaniom – od ochrony granic po reagowanie na poważne sytuacje kryzysowe, takie jak powodzie, pożary czy wypadki drogowe.

W takich sytuacjach służby ratunkowe, agencje straży granicznej i inne organy muszą współpracować, wymieniając się informacjami i danymi w czasie rzeczywistym, aby poprawić ocenę sytuacji, wyeliminować martwe strefy, a ostatecznie zapewnić bezpieczeństwo społeczności, obywateli i osób udzielających pierwszej pomocy.

Firma Motorola Solutions wprowadza dziś na rynek Critical Connect, elastyczną i skalowalną usługę komunikacyjną opartą na chmurze, która umożliwia bezproblemową komunikację głosową i wymianę danych. Critical Connect eliminuje bariery między różnymi sieciami komunikacyjnymi, ułatwiając służbom ratowniczym współpracę i koordynację działań między różnymi agencjami
i zespołami ponad granicami w odpowiedzi na poważne zdarzenia.

W miarę rozwoju zagrożeń bezpieczeństwa różne agencje bezpieczeństwa publicznego potrzebują odpowiedniej platformy technologicznej, która ułatwi im komunikację, współpracę
i wymianę informacji wywiadowczych
– powiedział Tim Clark, dyrektor ds. strategii w firmie Motorola Solutions. W przeciwieństwie do prywatnych sieci łączności, które są zazwyczaj wdrażane w celu obsługi jednej agencji bezpieczeństwa publicznego w obrębie jednej jurysdykcji, Critical Connect tworzy wydajny i niezawodny sposób natychmiastowego łączenia się zespołów ponad granicami i agencjami, niezależnie od obszaru zasięgu, w którym działają, lub sieci czy urządzeń łączności, z których korzystają.

Łączność jako usługa

Dzięki pojedynczemu łączu Critical Connect daje organizacjom bezpieczeństwa publicznego technologiczną przewagę w postaci natychmiastowej łączności między zespołami, łącząc różne sieci naziemnej łączności radiowej, w tym TETRA, APCO P25 i sieci szerokopasmowe, a także radiotelefony. Zapewnia również pracownikom dyspozytorni skonsolidowany widok zasobów
w różnych sieciach, w tym istotnych informacji o lokalizacji, obecności i statusie wszystkich ratowników pracujących w terenie.

Usługa oparta na chmurze jest bardzo bezpieczna, szybka i łatwa do wdrożenia oraz może być skalowana w celu obsługi coraz większej liczby użytkowników.

Rozwiązanie to wspiera również agencje bezpieczeństwa publicznego w planowaniu długoterminowych potrzeb związanych z łącznością o znaczeniu krytycznym poprzez elastyczną integrację i wdrażanie zarówno technologii szerokopasmowych oraz naziemnej łączności radiowej.

Gwarancja skuteczności działania o znaczeniu krytycznym

Gdy współpracują ze sobą różne agencje i służby bezpieczeństwa publicznego, muszą one komunikować się i udostępniać dane w sposób ukierunkowany i inteligentny, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, przestrzegając jednocześnie prawa do prywatności danych.

Platforma Critical Connect jest bardzo bezpieczna i ma wiele warstw zabezpieczeń
z szyfrowaniem end-to-end, co pomaga chronić poufne dane i połączenia.

Motorola Solutions zademonstruje Critical Connect po raz pierwszy w Europie podczas Critical Communications World w Wiedniu, w dniach 21-23 czerwca. Usługa ta stanowi część firmowego ekosystemu technologii krytycznych, który łączy zaawansowaną komunikację głosową, bezpieczeństwo wideo i oprogramowanie centrum dowodzenia w celu zapewnienia łączności i informacji agencjom bezpieczeństwa publicznego wtedy, gdy ma to największe znaczenie.

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności radiowej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa pozostają wydajne i bezpieczne. Motorola Solutions rozpoczyna nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony.

Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.

Śledź @MotoSolutions na Twitter

Śledź @MotorolaSolutions na Instagram

Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn

Polub @MotorolaSolutions na Facebook

 

Kontakty z mediami


Elvan Lindberg

Motorola Solutions

Tel. kom.: +46 (0)707448893

Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com

Susanne Stier

Motorola Solutions

Tel. kom.: +49 (0)1726161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Inspiration
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.