Myrna Soto nowym doradcą strategicznym w Vectra AI
Myrna Soto będzie pełnić funkcję kluczowego doradcy zespołu kierowniczego i zarządu Vectra AI. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży IT i w zakresie cyberbezpieczeństwa, zdobytemu podczas pracy z dyrektorami wykonawczymi i zarządami, Soto pomoże rozwijać strategię firmy i będzie wspierać plany jej rozwoju.
– Jestem pod wrażeniem innowacyjnego podejścia, jakie Vectra AI stosuje w celu zmniejszenia ryzyka cyberbezpieczeństwa, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności operacji bezpieczeństwa i obniżeniu luki w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez automatyzację. Szczególnie jeżeli chodzi o możliwości wykrywania i reagowania w krytycznych obszarach ekosystemu organizacji – powiedziała Soto. – Mimo nasycenia rynku wyraźnie widać, że firma wnosi znaczącą wartość, pomagając usprawnić analizę ryzyka cybernetycznego i poprawić dokładność wykrywania zagrożeń, oferując również rozbudowaną taktykę reagowania w różnych monitorowanych krytycznych punktach – dodała.
Soto obecnie zasiada w zarządzie CMS Energy/Consumers Energy, Spirit Airlines, TriNet, Popular Inc, Headspace Health i Delinea. Jest również założycielką i dyrektorem generalnym Apogee Executive Advisors, a ostatnio pełniła funkcję Chief Strategy and Trust Officer w Forcepoint, dostawcy technologii dla przedsiębiorstw i rządu federalnego. Wcześniej zajmowała stanowiska wykonawcze i kierownicze w takich globalnych firmach jak Comcast, MGM Resorts International, American Express i Royal Caribbean Cruise Line. Jest również uznawana za Governance and Board Leadership Fellow przez National Association of Corp Directors (NACD) i została uznana za jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży bezpieczeństwa według SC Magazine.
– Kontynuujemy proces skalowania naszych globalnych operacji i poszerzamy zakres działalności, dlatego jesteśmy zaszczyceni faktem, że możemy powitać Myrnę w naszym zespole kierowniczym. To utalentowany menedżer, który ma doświadczenie w prowadzeniu globalnych, wielomiliardowych przedsiębiorstw do sukcesu – powiedział Hitesh Sheth, prezes i dyrektor generalny Vectra. – Myrna ma głęboką wiedzę na temat obszaru, w którym działamy. Będzie pełnić rolę kluczowego doradcy podczas opracowywania naszych strategii wejścia na rynek i kontynuowania eksploracji szybko rosnącego rynku wykrywania i reagowania na zagrożenia – zaznaczył.
O Vectra AI
Platforma Vectry wykorzystuje AI by analizować pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz bada uwierzytelnianie i kontrolę dostępu. Jedynie Vectra optymalizuje sztuczną inteligencję tak by wykrywała również metody ataku – rozpoznawała TTP (Tactic, Technics and Procedures) leżące u podstaw wszystkich ataków – zamiast podstawowego alarmowania o "innych” zagrożeniach. Dzięki takiemu podejściu zespoły ds. bezpieczeństwa otrzymują bardzo precyzyjny sygnał o zagrożeniu i przejrzysty kontekst, co umożliwia im szybsze reagowanie na zagrożenia i zatrzymanie trwających ataków.
Źródło: vectra.ai

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.