Najnowsza linia rozwiązań Sony Crystal LED na ISE 2024
Na targach ISE 2024 w Barcelonie firma Sony prezentuje rozwiązania Crystal LED. Po raz pierwszy na targach ISE została pokazana 220-calowa seria CH. Odwiedzający stoisko mogą przekonać się o wszechstronności rozwiązań Sony i sprawdzić poszczególne produkty w zastosowaniach korporacyjnych, detalicznych, motoryzacyjnych/symulacyjnych i w produkcji wirtualnej.
220-calowy monitor 1,2 mm z seria CH na stoisku Sony przyciąga uwagę kolorami, fakturą i głębią, które są znakomicie widoczne dzięki wysokowydajnej technologii Super Fine LED – jest to idealny wyświetlacz na wystawy, do korporacyjnych sal konferencyjnych i sal projekcyjnych.
Na stoisku jest też Crystal LED FLUX, dostępny wyłącznie na rynkach europejskich i debiutujący na ISE. Jest wybitnym produktem zaprojektowanym przez Sony i wyprodukowanym przez Videofonikę. Jest to Crystal LED na mobilnym stojaku, który przekształca każdą przestrzeń biurową w miejsce pełne kreatywności i współpracy. Jego konstrukcja zapewnia niezrównaną elastyczność, umożliwiając łatwe przemieszczanie i regulację wysokości, a także przechowywanie całego wymaganego sprzętu i akcesoriów. Doskonale dostosowuje się do różnorodnych środowisk. Rozwiazanie jest dostępne w obszarze korporacyjnym wraz z Crystal LED serii BH 1,5 mm 138 cali.
Firma Sony ogłosiła również dwa nowe produkty są to przedłużacze światłowodowe ZRA-T1 i ZRA-R1, kompatybilne zarówno z seriami BH, jak i CH - jest to rozwiązaniem do transmisji sygnału na odległość 300 metrów.
Rik Willemse, Head of Professional Displays and Solutions Europe, mówi: "Sony dokłada wszelkich starań, aby rozwiązania najwyższej jakości były dostępne dla użytkowników końcowych o różnych potrzebach i wymaganiach. Te nowe produkty stanowią ważny krok w realizacji tej misji.".
Na stoisku Virtual Production na targach Sony ISE 2024 odbywają się również demonstracje możliwości tej technologii w różnych zastosowaniach branżowych, w tym wykorzystania jej do wprowadzenia na rynek produktu o dużej sile oddziaływania, na przykładzie motocykla Hondy, prezentowanego na nowym monitorze Sony Crystal LED VERONA z niezrównanym poziomem czerni i niskim stopniem odbicia światła. Przykłady użycia tej technologii w środowiskach korporacyjnych i detalicznych są coraz częstsze, a Sony jest liderem w tej dziedzinie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.