Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania
W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek bardzo dobrze zaprojektowany architektonicznie i przemyślany technologicznie. Wyjątkowe w nim, w skali kraju, są przeszklone pawilony na piętrze, wyposażone w system przesuwnych ścian i dachu. Tradycyjny góralski klimat połączono tu z nowoczesnymi systemami, w tym Digital Signage z wykorzystaniem 18 monitorów profesjonalnych Sony Bravia. Wdrożeniem zajęła się Grupa Clue.
Karcma połączona jest z Hotelem Bania podziemiami. Na poziomie -1 są narciarnie, a każda zamykana szafka posiada własny system suszenia, dostępny jest serwis narciarski i toalety. Na tym poziomie poza sezonem narciarskim goście przechowują rowery, a dla tych elektrycznych przewidziano stacje ładowania. Na parterze oprócz sezonowej wypożyczalni sprzętu sportowego, szkoły Stok i kas biletowych są dwa sklepy sportowe. Natomiast piętro zaaranżowano na usługi gastronomiczne – są to dwa w pełni przeszklone pawilony, otwierane na południe i zachód. W jednym z nich jest restauracja z bufetami samoobsługowymi, natomiast w drugim, tzw. rotundzie, mieści się bar z antresolą.
„Dla klienta wykonywaliśmy system audiowizualny, Digital Signage i spinaliśmy całość ze sobą. W barze mamy system audio, ale dźwięk rozprowadzony jest również na zewnątrz ze względu na unikalne rozwiązania w Karcmie czyli możliwości otwarcia dachu i rozsunięcia ścian. System przechodzi wówczas proces rekalibracji – dzięki czemu uzyskujemy spójność poziomu dźwiękowego. W obiekcie, jak i na zewnątrz, jest oczywiście system przeciwpożarowy. Został on zintegrowany z systemem BMS (ang. Building Management System). Usprawnia to automatyczne sterowanie urządzeniami. Inwestor na tyle otwarcie podszedł do tematu i zaufał naszemu doświadczeniu, że dał nam dużą swobodę w doborze rozwiązań. I nie żałuje tej decyzji.” – informuje Radosław Janusz, Grupa Clue
Zarządzanie nie kończy się na multimediach i systemie Digital Signage. Obejmuje również oświetlenie całości oraz otwieranie dachu i ścian. Restauracja to przestrzeń wielofunkcyjna. Można ją szybko zmienić w salę konferencyjną z dużym ekranem projekcyjnym albo wykorzystując scenę zaaranżować event o innym charakterze jak na przykład wesele. Funkcjonalność tej przestrzeni jest bardzo duża.
„Jako Resort Bania mocno stawiamy na to, aby goście czuli się w naszych przestrzeniach komfortowo, wygodnie i żeby nie były one zakłócane przekazem reklamowym. Dlatego zdecydowaliśmy się na to, żeby wszelkiego rodzaju kontent, który chcemy przekazać był w formie cyfrowej. Oczekiwaliśmy od wykonawcy takiego zaaranżowania przestrzeni naszpikowanej technologią, żeby nie stracić charakteru miejsca. Korzystamy z Digital Signage, mamy obecnie do dyspozycji 18 monitorów, które są umieszczone w bardzo przemyślany sposób – zgodnie z naszymi oczekiwaniami.” – informuje Tomasz Rzadkosz, Hotel Bania **** Thermal & Ski
W Karcmie Bania zainstalowano cztery monitory profesjonalne FW-43BZ35J, trzynaście 55-calowych FW-55BZ40H oraz jeden monitor FW-85BZ40H o przekątnej 85 cali. Monitory Sony Bravia z serii BZ40H zapewniają mocny i wyrazisty obraz dzięki jasności 850 nitów i mogą pracować w systemie 24/7. Najważniejszym ich atutem jest jednak znakomita jakość obrazu z wiernym odwzorowaniem kolorów odpowiada za to wydajny procesor 4K HDR X1 Sony oraz technologia TRILUMINOS.
„To co wyróżnia monitory Sony to niezawodność i jakość wyświetlanego obrazu. Muszę przyznać, że w Karcmie Bania ma to rzeczywiście ogromne znaczenie. Goście widzą na monitorach aktualną ofertę gastronomiczną. Dania wyglądają tak atrakcyjnie, jak w rzeczywistości.” – przyznaje Piotr Gajewski, Sony Professional Displays and Solutions

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.