Naprawy pogwarancyjne od MediaMarkt z nagrodą Debiut Retail 2024 OLX!
OLX, z którym MediaMarkt współpracuje od 2023 roku, jest dla retailera elektroniki użytkowej dodatkowym kanałem dotarcia do klienta, natomiast platforma sprzedażowa zyskuje zgodną z trendami konsumenckimi usługę. Choć jest to debiut usług MediaMarkt na platformie OLX, to usługi te funkcjonują od dawna. Są cenione przez klientów oraz pozytywnie wpływają na środowisko.
- Wyróżnienie od OLX pokazuje, że zrównoważone usługi MediaMarkt są ważne zarówno dla naszych partnerów jak i klientów. Dziękujemy OLX za przyznanie nagrody właśnie naszym naprawom pogwarancyjnym. Odkąd jesteśmy na platformie OLX, usługa cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, co oznacza, że rośnie ekologiczna świadomość klientów, którym tą ofertą wychodzimy naprzeciw. Jestem przekonana, że ten trend się utrzyma - mówi Karolina Fijolek-Gajewska, Dyrektorka Usług w MediaMarkt Polska.
– Rynek re-commerce, którego OLX jest liderem w Polsce, ma swój początek w ekonomii cyrkularnej, w drugim obiegu przedmiotów, w sytuacji, kiedy nadajemy im nowe życie poprzez ich odnowienie, naprawę albo sprzedaż do drugiej ręki. Obecnie, w czasach kiedy coraz bardziej zwracamy uwagę na ekologię i odpowiedzialność społeczną, ten trend ogromnie zyskuje na znaczeniu – mówi Paweł Świderski, dyrektor ds. operacyjnych OLX. - Zaufanie takich marek jak MediaMarkt to dowód, że promując ideę zrównoważonego rozwoju i wspierając biznesy o możliwość rozszerzania swojej oferty o produkty z drugiego obiegu, jako platforma idziemy we właściwym kierunku.
Naprawy pogwarancyjne w MediaMarkt należą do katalogu usług zrównoważonych, na które marka nieustannie kładzie nacisk. Uszkodzony smartfon czy tablet można przynieść do sklepu, drobne sprzęty przekazać kurierowi, a profesjonalny serwis większego AGD – telewizora, lodówki czy pralki – zamówić do domu.
- W MediaMarkt mocno stawiamy na takie usługi. Oprócz napraw pogwarancyjnych, dzięki którym przedłużamy życie produktów, oferujemy odkup używanych urządzeń, możliwość oddania elektroodpadów (nie tylko przy zakupie nowego sprzętu) czy zabezpieczenie ekranu urządzenia przenośnego przed uszkodzeniem specjalną folią. Działania związane z ochroną środowiska są dla nas kluczowe, dlatego cały czas je rozwijamy – mówi Karolina Fijołek-Gajewska.
Nagroda powędrowała do rąk przedstawicieli MediaMarkt – Adama Bałabana, Bartosza Dmowskiego i Roberta Dzwonkiewicza.
Wszystkie produkty i usługi wspierające ochronę środowiska oraz inne działania związane ze zrównoważonym rozwojem, MediaMarkt skupia pod hasłem BetterWay, którego idea jest drogowskazem marki. Produkty oznaczane są w sklepie internetowym zielonym logo.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.