Natec Porifera – ergonomiczna klawiatura bezprzewodowa z mechanizmem X-Scissor
Klawiatura do pracy powinna być przede wszystkim wygodna i wszechstronna. Odpowiednie wyprofilowanie oraz wyposażenie w komplet praktycznych funkcji to gwarancja produktywnej pracy. Debiutująca właśnie na rynku klawiatura Natec Porifera ma wpisywać się w te wymagania.
Natec Porifera wyróżnia nowatorskie, semi-ergonomiczne rozmieszenie klawiszy, które ma zapewniać wygodniejsze użytkowanie i chronić przed bólem dłoni. Układy w pełni ergonomiczne wymuszają prawidłową pozycję nadgarstków, jednak wymagają one przyzwyczajenia się i nie każdemu pasują. Porifera ma być złotym środkiem, oferując układ lepiej przystosowany do fizjologicznej pozycji nadgarstków, ale bez charakterystycznej szczeliny w środku. Komfort podnosi dodatkowo mocowana magnetycznie miękka podpórka pod nadgarstki z eko-skóry.
Zastosowane w modelu Porifera klawisze to znane z klawiatur laptopowych mechanizmy X-Scissor, charakteryzujące się bardzo cichą pracą, niskim skokiem oraz dużą wytrzymałością. Porifera może łączyć się jednocześnie z aż trzema z urządzeniami na odległość do 10 m. Jednym za pomocą dołączonego sticka USB (Wi-Fi 2,4 GHz) oraz dwoma przez Bluetooth 5.0. Urządzenie jest kompatybilne z Windowsem, Androidem, MacOS oraz iOs.
Dodatkowe funkcje o których warto wspomnieć, to 12 klawiszy multimedialnych, wbudowany akumulator 750 mAh ładowany kątowym kablem USB-C o długości 150 cm. Ponadto Porifera oferuje inteligentne zarządzenie energią, 3-poziomowe białe podświetlenie klawiszy oraz mechaniczny przycisk wyłączania zasilania.
Klawiatura Natec Porifera jest już dostępna na rynku w prognozowanej cenie 249 zł.
Dane techniczne:
- wymiary 419 x 220 x 20 mm
- potrójny tryb komunikacji – możliwość podłączenia do 3 urządzeń
- bezprzewodowa łączność 2 x Bluetooth 5.0 oraz 1 x USB 2.4 GHz
- zasięg pracy do 10m
- wytrzymały i cichy mechanizm X-Scissor
- podświetlenie klawiszy w 3 poziomach jasności w kolorze białym
- 12 klawiszy multimedialnych
- łatwe przełączanie między systemami operacyjnymi (Windows, iOS, Mac, Android)
- semi-ergonomiczna konstrukcja
- płaski profil klawiszy i klawiatury
- miękka podpórka pod nadgarstki wykonana z eko-skóry, montowana na magnes
- wbudowany akumulator 750 mAh
- rozkładane antypoślizgowe gumowe nóżki
- przycisk włączania/wyłączania
- inteligentna technologia zarządzania energią
- kątowy kabel USB-C do ładowania w zestawie o długości 150 cm
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.