Natec Porifera – ergonomiczna klawiatura bezprzewodowa z mechanizmem X-Scissor
Klawiatura do pracy powinna być przede wszystkim wygodna i wszechstronna. Odpowiednie wyprofilowanie oraz wyposażenie w komplet praktycznych funkcji to gwarancja produktywnej pracy. Debiutująca właśnie na rynku klawiatura Natec Porifera ma wpisywać się w te wymagania.
Natec Porifera wyróżnia nowatorskie, semi-ergonomiczne rozmieszenie klawiszy, które ma zapewniać wygodniejsze użytkowanie i chronić przed bólem dłoni. Układy w pełni ergonomiczne wymuszają prawidłową pozycję nadgarstków, jednak wymagają one przyzwyczajenia się i nie każdemu pasują. Porifera ma być złotym środkiem, oferując układ lepiej przystosowany do fizjologicznej pozycji nadgarstków, ale bez charakterystycznej szczeliny w środku. Komfort podnosi dodatkowo mocowana magnetycznie miękka podpórka pod nadgarstki z eko-skóry.
Zastosowane w modelu Porifera klawisze to znane z klawiatur laptopowych mechanizmy X-Scissor, charakteryzujące się bardzo cichą pracą, niskim skokiem oraz dużą wytrzymałością. Porifera może łączyć się jednocześnie z aż trzema z urządzeniami na odległość do 10 m. Jednym za pomocą dołączonego sticka USB (Wi-Fi 2,4 GHz) oraz dwoma przez Bluetooth 5.0. Urządzenie jest kompatybilne z Windowsem, Androidem, MacOS oraz iOs.
Dodatkowe funkcje o których warto wspomnieć, to 12 klawiszy multimedialnych, wbudowany akumulator 750 mAh ładowany kątowym kablem USB-C o długości 150 cm. Ponadto Porifera oferuje inteligentne zarządzenie energią, 3-poziomowe białe podświetlenie klawiszy oraz mechaniczny przycisk wyłączania zasilania.
Klawiatura Natec Porifera jest już dostępna na rynku w prognozowanej cenie 249 zł.
Dane techniczne:
- wymiary 419 x 220 x 20 mm
- potrójny tryb komunikacji – możliwość podłączenia do 3 urządzeń
- bezprzewodowa łączność 2 x Bluetooth 5.0 oraz 1 x USB 2.4 GHz
- zasięg pracy do 10m
- wytrzymały i cichy mechanizm X-Scissor
- podświetlenie klawiszy w 3 poziomach jasności w kolorze białym
- 12 klawiszy multimedialnych
- łatwe przełączanie między systemami operacyjnymi (Windows, iOS, Mac, Android)
- semi-ergonomiczna konstrukcja
- płaski profil klawiszy i klawiatury
- miękka podpórka pod nadgarstki wykonana z eko-skóry, montowana na magnes
- wbudowany akumulator 750 mAh
- rozkładane antypoślizgowe gumowe nóżki
- przycisk włączania/wyłączania
- inteligentna technologia zarządzania energią
- kątowy kabel USB-C do ładowania w zestawie o długości 150 cm

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.