Komunikaty PR

Natec Tetra - pakiet startowy dla (domowego) biura

2020-10-21  |  11:00
Biuro prasowe

Kiedyś luksus, dziś element tzw. “nowej” normalności. Kolejne firmy, nie tylko IT, pozwalają na pracę zdalną. Osobom, które organizują swój home office, firma Natec postanowiła ułatwić to zadanie wprowadzając gotowy zestaw peryferiów o nazwie Tetra.

Natec Tetra to przyjazny dla budżetu komplet akcesoriów do komputera. Za kwotę około 89 złotych otrzymujemy “czteropak”, który zawiera niskoprofilową klawiaturę, myszkę, podkładkę pod gryzonia i zestaw głośników. Projektanci zadbali o to, by sprzęty były spójne stylistycznie i kolorystycznie, co powinno ucieszyć osoby dbające o detale. Z kolei posiadacze niewielkich biurek zapewne docenią kompaktowe wymiary urządzeń.

 

 

Przykładowo mysz Natec Tetra ma dziesięć centymetrów długości. Z komputerem, podobnie jak będąca w zestawie klawiatura, komunikuje się drogą bezprzewodową. Gryzoń ma sensor optyczny 1600 DPI. W razie potrzeby jego rozdzielczość można obniżyć do 1200 lub 800 DPI. W połączeniu z tekstylną matą o fakturze typu “speed”, ma ona zapewnić szybką i precyzyjną nawigację, nie wymagając przy tym dużej przestrzeni roboczej.

 

Podkładka Natec Tetra posiada gumowy spód, który ma zapobiegać przesuwaniu się w razie gwałtownych ruchów myszą. Ciekawe urozmaicenie może stanowić nadrukowana na wierzchniej stronie polityczna mapa świata. Minimalistyczny, pozbawiony ozdobników design to z kolei cecha klawiatury Natec Tetra. Ma ona smukłą konstrukcję i niskoprofilowe klawisze w układzie tabliczki czekolady. Wśród przydatnych na co dzień funkcji znalazło się sterowanie multimediami.

 

Sama konstrukcja wykorzystuje mechanizm membranowy, co daje nadzieję na dobrą kulturę pracy. Znajdujące się na kapslach oznaczenia pokryto dodatkową warstwą lakieru (PU coating), dzięki której mają one być bardziej odporne na wycieranie się. Z pecetem klawiatura komunikuje się za pomocą nanoodbiornika. Baterie niezbędne do zasilania zarówno jej, jak i myszy, znajdują się w komplecie, co umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy tuż po zakupie.

 

Ostatnim elementem biurowego pakietu startowego są głośniki. Jest to zestaw stereo o mocy 6 W, wyposażony w standardowy wtyk mini-jack 3,5 mm. Do zasilania wykorzystano zaś przewód USB. Pasmo przenoszenia wynoszące 100 Hz - 18 kHz powinno być w pełni wystarczające do zastosowań typowo biurowych.

 

Zestaw Natec Tetra 4w1 jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena wynosi około 89 zł. Użytkownicy mają do wyboru wersje białą, biało-niebieską i czarno-szarą. 

 

Dane techniczne:
 

Mysz Natec Tetra:

  • sensor: optyczny
  • rozdzielczość: 1600 DPI, możliwość obniżenia do 1200 DPI lub 800 DPI
  • wymiary: 100 x 61 x 39 mm
  • łączność: bezprzewodowa, 2,4 GHz (nanoodbiornik)
  • zasilanie: 1 x bateria AA (w zestawie)

 

Podkładka pod mysz Natec Tetra:

  • typ: materiałowa
  • powierzchnia: faktura typu “speed”, gumowany spód
  • wymiary: 265 x 215 x 3 mm

 

Klawiatura Natec Tetra:

  • typ: membranowa
  • klawisze: 104, niskoprofilowe
  • sterowanie multimediami: tak
  • wymiary: 438 x 125 x 25 mm
  • łączność: bezprzewodowa (nanoodbiornik)
  • zasilanie: 1 x bateria AAA (w zestawie)

 

Głośniki Natec Tetra:

  • pasmo przenoszenia: 100 Hz - 18 kHz
  • impedancja: 4 Ohm
  • moc: 2 x 3 W RMS
  • zasilanie: USB - DC 5 V / 0,5 A
  • interfejs: mini-jack 3,5 mm, przewód o długości 1,3 metra

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.