Komunikaty PR

Nawigacja wewnątrzbudynkowa prowadzi niepełnosprawnych studentów do celu

2023-12-04  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Dedykowane materiały edukacyjne, udogodnienia na zajęciach czy też wsparcie władz uczelni to tylko niektóre z pomocy na jakie mogą liczyć studenci z niepełnosprawnościami, na polskich szkołach wyższych. Do tego grona zalicza się także nawigacja wewnątrzbudynkowa, która ułatwia poruszanie się po obiektach uczelni. Nowoczesne rozwiązania technologiczne realnie wpływają na dobrostan oraz dostępność edukacji dla osób ze specjalnymi potrzebami.

 

Poprawa dostępności do edukacji to ważny aspekt w procesie edukacyjnym osób z niepełnosprawnościami. Studenci ze specjalnymi potrzebami mogą korzystać na swoich uczelniach z wielu pomocy m.in.: specjalne materiały, pomoc dedykowanych osób, działy wspierające niepełnosprawnych itp. Jednym z kluczowych elementów jest możliwość poruszania się po budynkach swoich szkół. W tym przypadku z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, a wraz z nimi nawigacja wewnątrzbudynkowa.

 

Nowoczesny system wsparcia

- Nawigacja wewnątrzbudynkowa dla osób z niepełnosprawnościami to ważny aspekt, który może znacząco poprawić jakość ich życia, umożliwiając im swobodne poruszanie się w różnych miejscach. Istnieje wiele technologii i rozwiązań, które mogą być zastosowane w celu ułatwienia nawigacji wewnątrz budynków dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jedną z nich jest ta tworzona przez nas, oparta o beacony - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel T2T System.

Nawigacja wewnątrzbudynkowa to zaawansowany a jednocześnie intuicyjny system, który prowadzi użytkownika do konkretnego miejsca, a następnie wybiera najlepszą drogę powrotną. Optymalizuję trasę, przesyła komunikaty o wszelkich zmianach, zagrożeniach i niedogodnościach, posiada tryb ewakuacyjny oraz umożliwia użytkownikowi skanowanie kodów QR i odbieranie przypisanych komunikatów. - Nawigacja wewnątrzbudynkowa przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych m.in. z wadą wzroku, ruchu, słuchu, mowy. System jest dedykowany osobom, które mają problemy z orientacją w przestrzeni czy też budynku (np. turyści, obcokrajowcy, sporadycznie odwiedzający dany obiekt) - opowiada T. Urban.

Nawigacja wewnątrzbudynkowa T2T System (ang. Indoor Navigation) to technologia pozwalająca na określenie i monitorowanie położenia wewnątrz budynków lub kompleksów budynków, gdzie tradycyjne systemy nawigacyjne oparte na sygnałach GPS są nieskuteczne lub niedokładne bądź w przypadku osób z niepełnosprawnościami nie dostosowane.

 

O ile nawigacja GPS działa dobrze na otwartej przestrzeni, traci swoją skuteczność, gdy próbujemy jej używać wewnątrz budynków, gdzie sygnały satelitarne mają trudności z przenikaniem przez struktury budowlane.
 

System nawigacji wewnątrzbudynkowej działa w oparciu o beacony, bezprzewodowe urządzenia informacji wewnątrzbudynkowej. Generuje stosowne komunikaty tekstowe, które w sposób automatyczny zostają zamienione na komunikaty głosowe z wykorzystaniem syntezatora mowy (w różnych językach) w momencie, gdy urządzenie znajdzie się w pobliżu beacona. Tym samym aplikacja prowadzi użytkownika do miejsca docelowego wzdłuż optymalnej ścieżki wyznaczonej w danym budynku/kondygnacji.


 

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcie: Adventure Media


 

Kontakt dla mediów:

www.t2t-aystem.com

 

Aleksandra Dik

alekdandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel. Kom. 690 449 064

 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.