Newline Interactive zaprezentuje nowości na targach BETT 2024 i ISE 2024
Newline Interactive zapowiada nowe produkty, które zostaną zaprezentowane już w styczniu 2024r. na dwóch międzynarodowych imprezach targowych w Londynie i Barcelonie. Firma jako wiodący dostawca monitorów interaktywnych na nowo definiuje interaktywne nauczanie i współpracę zapewniając szeroką gamę rozwiązań, które sprostają rosnącym wymaganiom sektora edukacyjnego i biznesowego.
Nowe urządzenia Newline Interactive posiadają certyfikat Google EDLA co wiąże się z płynną i bezproblemową integracją z ekosystemem Google. Dla nauczycieli oznacza to szybki dostęp do używanych na co dzień narzędzi i nieskrępowaną współpracę, oraz wygodę przechowywania i udostępniania treści przy użyciu Dysku Google. Korzystanie z pełnego pakietu Microsoft 365 za pośrednictwem Sklepu Google Play daje dostęp do popularnych aplikacji pozwalających na edycję dokumentów czy Microsoft Teams do komunikacji. Co ważne certyfikat Google EDLA to gwarancja zgodności z najnowszymi aktualizacjami i funkcjami Google. Oznacza to początek nowej ery niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności.
Najnowsze urządzenia - Newline Lyra Pro i Elara Pro będą wyposażone w usługi Google dzięki zaawansowanemu systemowi operacyjnemu Android 13. Zapewnia on ulepszone funkcje, bardziej płynną pracę i większą wydajność. Nowym urządzeniom towarzyszy gama starannie zaprojektowanych akcesoriów oraz oprogramowania. Poczynając od kompletnego rozwiązania edukacyjnego Engage 3.0 po nowe, intuicyjne aplikacje – służące współpracy i zwiększeniu zaangażowania i produktywności.
Oprócz nowych monitorów Newline Interactive zaprezentuje nową kamerę 4k AI i dzięki Newline Click2Cast pokaże jak poprawić jakość współpracy.
Już w styczniu 2024 r. będzie można poznać przyszłość technologii interaktywnych, wziąć udział w demonstracjach na żywo i porozmawiać z ekspertami w Londynie i w Barcelonie na stoiskach Newline Interactive.
Na targach BETT – 24-26 stycznia 2024 - ExCel London – stoisko nr NK20
Na targach ISE – 30 stycznie – 2 lutego 2024 - Fira Barcelona – stoisko nr 2R300
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.