NFON rozpoczyna nowy rozdział i mianuje nowego CTO
Wspólnie robimy postęp
NFON, wiodący europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej w chmurze, z przyjemnością ogłasza, że Andreas Wesselmann został mianowany nowym dyrektorem ds. technologii (CTO). Jednym z celów tej zmiany jest kontynuacja długoterminowego, rentownego wzrostu NFON AG i wzmocnienie jego innowacji technologicznych. Patrik Heider, Chief Executive Officer (CEO) NFON AG, powiedział: - Cieszę się, że tak szybko udało nam się znaleźć tak kompetentną i doświadczoną osobę na stanowisko CTO. Ścisła współpraca w zarządzie będzie niezbędna przy projektach, które nas czekają. Będzie opierać się na uczciwej i przejrzystej komunikacji, zawsze mającej na celu zapewnienie NFON sukcesu w przyszłych działaniach. Andreas Wesselmann rozpocznie swoją nową rolę w NFON AG 1 stycznia 2024 roku.
Z pasji do technologii i innowacji
Andreas Wesselmann ma za sobą imponującą karierę. Po ukończeniu studiów matematycznych i informatycznych nowy CTO NFON rozpoczął karierę w największej niemieckiej firmie informatycznej SAP. Ostatnio był członkiem zespołu SAP Global Leadership w roli Senior Vice President ds. SAP HANA Database & Analytics. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w międzynarodowym środowisku branżowym wielokrotnie pokazywał, jak przenosić innowacje do skalowalnych modeli biznesowych i dalej rozwijać istniejące rozwiązania oprogramowania w chmurze w sposób niezawodny i opłacalny. Andreas Wesselmann zarządzał tą transformacją poprzez aktywne angażowanie kadry kierowniczej i pracowników w kształtowanie przyszłości firmy i zawsze łączył podejście biznesowe ze swoją pasją do technologii i innowacji.
- Są to dokładnie dwa obszary, które mnie motywują. Z uwagi na to jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy w NFON i optymalnym wykorzystaniem mojego doświadczenia - powiedział Andreas Wesselmann. Oprócz roli CTO, na początku roku zostanie również drugim członkiem zarządu obok Patrika Heidera jako CEO NFON AG. - Zadaniem, które stoi przed nami jest zintegrowanie priorytetów w obszarach technologii, produktów i sprzedaży. Celem takiego działania będzie zapewnienie naszym europejskim klientom spójnej oferty i optymalnego wsparcia w zakresie cyfrowej transformacji i inteligentnego wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań komunikacyjnych w chmurze - powiedział Patrik Heider.
Nie będziemy się ociągać w 2024
- Nasza podróż, jako wiodącej europejskiej firmy zajmującej się telefonią w chmurze, jest kształtowana przez stały wzrost i pionierskie osiągnięcia - powiedział Patrik Heider. - Istotne jest, aby nasze portfolio produktów i platforma technologiczna zapewniały niezawodność, skalowalność i innowacyjność zaawansowanych rozwiązań chmurowych. Nowa kadra kierownicza, na czele z CEO i CTO, z optymizmem patrzy w przyszłość, pełną ekscytujących zmian - podsumował Patrik Heider.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.