Komunikaty PR

Nortal przejmuje Questers

2023-09-18  |  17:00

Nortal, międzynarodowy koncern specjalizujący się w transformacji cyfrowej, ogłosił dziś przejęcie Questers, wielokrotnie nagradzanej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania. Jako przedsiębiorstwo zależne od brytyjskiego TPXimpact Holdings PLC (AIM: TPX), Questers połączy się teraz ze spółką-córką Nortal, pwrteams. Pozwoli to wzmocnić obecność Nortal w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz rozwinąć dotychczasową działalność w zakresie tworzenia międzynarodowych zespołów IT i inżynieryjnych dla klientów na całym świecie.

Questers, założone w 2007 roku, jest jedną z wiodących międzynarodowych firm programistycznych, która projektuje, buduje i zarządza zespołami pracującymi w różnych technologiach dla wielu branż. Większość klientów Questers znajduje się w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii, Norwegii i Szwajcarii.

- Przejęcie Questers wzmacnia działalność pwrteams, która koncentruje się na budowaniu dedykowanych, międzynarodowych zespołów dla naszych klientów. To posunięcie zwiększy naszą obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz wzmocni nasz silny, dwucyfrowy, organiczny wzrost, osiągnięty w ciągu ostatnich 5 lat. Cieszę się, że mogę powitać ponad 300 nowych pracowników w naszym zespole - skomentował Priit Alamäe, CEO i założyciel Nortal.

Nortal ogłosił powstanie pwrteams oraz wprowadził nowy model biznesowy outsourcingu i powiększania zespołu do portfolio firmy w 2022 roku, po przejęciu Skelii. Firma rozpoczęła działalność za pośrednictwem dawnych biur Skelii w Kijowie i Lwowie w Ukrainie oraz w Krakowie w Polsce, jednocześnie łącząc obecnych pracowników z globalną pulą talentów. pwrteams współpracuje z klientami w Europie i Stanach Zjednoczonych, takimi jak TUI czy Thomas Cook Group. Centra usług firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Serbii, Estonii, na Litwie i w Meksyku, a po przejęciu Questers również w Bułgarii.

 

- Dostęp do utalentowanych specjalistów leży u podstaw planów rozwoju pwrteams. Najnowsze przejęcie stanowi pierwszy krok w naszej dalszej ekspansji. Questers, z najwyższej klasy specjalistami w obszarze technologii w Bułgarii, jest idealnym uzupełnieniem wyjątkowego, rozwiniętego już zespołu pwrteams. Naszą ambicją jest rola globalnego lidera w budowaniu międzynarodowych, wyspecjalizowanych organizacji IT i inżynieryjnych, aby wspierać klientów z odpowiednią dynamiką, efektywnością i skalowalnością biznesu - powiedział Karel Saurwalt, CEO pwrteams.

- Wejście pod skrzydła TPXimpact przekształciło Questers w dojrzałą firmę ze świetnymi wynikami, stale zapewniającą korzyści klientom. Dołączenie do pwrteams stanowi dla nas kolejną szansę w dalszym rozwoju, aby skutecznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby globalnego sektora technologicznego z jeszcze silniejszą ofertą. Wspólne wartości naszych dwóch firm i uzupełniające się umiejętności umożliwią rozwój na kolejnych terytoriach oraz w nowych branżach - skomentował Alexander Drangajov, dyrektor generalny Questers.

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym współpracowikom Questers za ogromną pracę, którą wnieśli do TPXimpact w ciągu ostatnich 5 lat. Jestem przekonany, że Nortal doskonale pasuje do przyszłego rozwoju działalności - powiedział Bjorn Conway, dyrektor generalny TPXimpact.

Ogłoszenie to ma miejsce w momencie, kiedy Nortal, międzynarodowa firma zajmująca się strategicznymi zmianami i technologią, znana z cyfrowej transformacji estońskiego rządu ("e-Estonia"), kontynuuje rozszerzanie działalności w Europie i Ameryce Północnej. W ostatnim czasie spółka ogłosiła utworzenie centrum usług w Guadalajarze w Meksyku, aby być bliżej klientów w Ameryce Północnej, a także ekspansję w Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia obejmuje ofertę zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Dodatkowo powołanie Thomasa Hedley’a na stanowisko dyrektora zarządzającego rozszerzy globalne możliwości firmy w Wielkiej Brytanii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.