Komunikaty PR

Nortal przejmuje Questers

2023-09-18  |  17:00

Nortal, międzynarodowy koncern specjalizujący się w transformacji cyfrowej, ogłosił dziś przejęcie Questers, wielokrotnie nagradzanej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania. Jako przedsiębiorstwo zależne od brytyjskiego TPXimpact Holdings PLC (AIM: TPX), Questers połączy się teraz ze spółką-córką Nortal, pwrteams. Pozwoli to wzmocnić obecność Nortal w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz rozwinąć dotychczasową działalność w zakresie tworzenia międzynarodowych zespołów IT i inżynieryjnych dla klientów na całym świecie.

Questers, założone w 2007 roku, jest jedną z wiodących międzynarodowych firm programistycznych, która projektuje, buduje i zarządza zespołami pracującymi w różnych technologiach dla wielu branż. Większość klientów Questers znajduje się w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii, Norwegii i Szwajcarii.

- Przejęcie Questers wzmacnia działalność pwrteams, która koncentruje się na budowaniu dedykowanych, międzynarodowych zespołów dla naszych klientów. To posunięcie zwiększy naszą obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz wzmocni nasz silny, dwucyfrowy, organiczny wzrost, osiągnięty w ciągu ostatnich 5 lat. Cieszę się, że mogę powitać ponad 300 nowych pracowników w naszym zespole - skomentował Priit Alamäe, CEO i założyciel Nortal.

Nortal ogłosił powstanie pwrteams oraz wprowadził nowy model biznesowy outsourcingu i powiększania zespołu do portfolio firmy w 2022 roku, po przejęciu Skelii. Firma rozpoczęła działalność za pośrednictwem dawnych biur Skelii w Kijowie i Lwowie w Ukrainie oraz w Krakowie w Polsce, jednocześnie łącząc obecnych pracowników z globalną pulą talentów. pwrteams współpracuje z klientami w Europie i Stanach Zjednoczonych, takimi jak TUI czy Thomas Cook Group. Centra usług firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Serbii, Estonii, na Litwie i w Meksyku, a po przejęciu Questers również w Bułgarii.

 

- Dostęp do utalentowanych specjalistów leży u podstaw planów rozwoju pwrteams. Najnowsze przejęcie stanowi pierwszy krok w naszej dalszej ekspansji. Questers, z najwyższej klasy specjalistami w obszarze technologii w Bułgarii, jest idealnym uzupełnieniem wyjątkowego, rozwiniętego już zespołu pwrteams. Naszą ambicją jest rola globalnego lidera w budowaniu międzynarodowych, wyspecjalizowanych organizacji IT i inżynieryjnych, aby wspierać klientów z odpowiednią dynamiką, efektywnością i skalowalnością biznesu - powiedział Karel Saurwalt, CEO pwrteams.

- Wejście pod skrzydła TPXimpact przekształciło Questers w dojrzałą firmę ze świetnymi wynikami, stale zapewniającą korzyści klientom. Dołączenie do pwrteams stanowi dla nas kolejną szansę w dalszym rozwoju, aby skutecznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby globalnego sektora technologicznego z jeszcze silniejszą ofertą. Wspólne wartości naszych dwóch firm i uzupełniające się umiejętności umożliwią rozwój na kolejnych terytoriach oraz w nowych branżach - skomentował Alexander Drangajov, dyrektor generalny Questers.

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym współpracowikom Questers za ogromną pracę, którą wnieśli do TPXimpact w ciągu ostatnich 5 lat. Jestem przekonany, że Nortal doskonale pasuje do przyszłego rozwoju działalności - powiedział Bjorn Conway, dyrektor generalny TPXimpact.

Ogłoszenie to ma miejsce w momencie, kiedy Nortal, międzynarodowa firma zajmująca się strategicznymi zmianami i technologią, znana z cyfrowej transformacji estońskiego rządu ("e-Estonia"), kontynuuje rozszerzanie działalności w Europie i Ameryce Północnej. W ostatnim czasie spółka ogłosiła utworzenie centrum usług w Guadalajarze w Meksyku, aby być bliżej klientów w Ameryce Północnej, a także ekspansję w Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia obejmuje ofertę zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Dodatkowo powołanie Thomasa Hedley’a na stanowisko dyrektora zarządzającego rozszerzy globalne możliwości firmy w Wielkiej Brytanii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.