Nowa kamera PTZ od Axis do transmisji na żywo
Axis Communications zaprezentowało właśnie nową kamerę sieciową AXIS V5925 PTZ. To wszechstronne i profesjonalne urządzenie do transmisji na żywo łączy doskonałą jakość obrazu z płynnym sterowaniem PTZ, w tym trybem sportowym i scenicznym, a także studyjną jakością dźwięku. Idealnie sprawdzi się m.in. w salach lekcyjnych czy podczas halowych wydarzeń sportowych.
Nowa kamera Axis V5925 zapewnia doskonałą jakość obrazu w standardzie HDTV 1080p przy 60 kl./s i 30-krotnym zoomie optycznym, co pozwala z łatwością dostrzec wszystkie szczegóły. Oferuje tryb sceniczny i sportowy, zapewniając operatorowi lepszą kontrolę PTZ w różnych sytuacjach. Posiada także wyjścia HDMI i 3G-SDI, co umożliwia podłączenie jej do większości profesjonalnych przełączników wideo. Dzięki systemowi sterowania opartemu na VISCA RS-232, kamerę można łatwo zintegrować z istniejącymi już instalacjami audiowizualnymi. Ponadto funkcja VISCA przez IP umożliwia zdalne sterowanie wieloma kamerami za pośrednictwem połączenia LAN. Co więcej, dołączona 3-miesięczna licencja próbna aplikacji Camstreamer umożliwia transmisję na żywo do platform streamingowych, takich jak YouTube i Facebook Live, bezpośrednio z kamery przez sieć IP. Można także użyć dowolnego dostępnego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym lub po prostu podłączyć przez przeglądarkę internetową.
Kamera AXIS V5925 jest wyposażona w technologię Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 w celu zachowywania wszystkich istotnych szczegółów przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na przepustowość i zasoby pamięci masowej. Jest wyposażona w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i chronią cały system. Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start” gwarantują, że oprogramowanie sprzętowe pozostanie nienaruszone, a także, że zainstalowane zostaną tylko autoryzowane aplikacje.
Najważniejsze cechy:
• HDTV 1080p i 30-krotny zoom
• Dźwięk klasy studyjnej z wejściami XLR
• Obsługa VISCA i VISCA przez IP
• Dołączona 3-miesięczna wersja próbna Camstreamer
• Wyjścia 3G-SDI i HDMI

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Mercosur to tylko wierzchołek góry lodowej. UE ma ponad 40 umów handlowych, które mogą destabilizować rynek rolny
Umowa handlowa między UE a krajami Mercosur może znacząco zaburzyć konkurencję na rynku rolnym i osłabić pozycję unijnych, w tym polskich, producentów – ostrzegają rolnicy i producenci żywności. Umowie sprzeciwia się część krajów unijnych, które domagają się klauzuli ochronnych oraz limitów importowych. – Problemem jest jednak nie tylko ta konkretna umowa. Chodzi o cały system wolnego handlu, który się kumuluje z dziesiątek innych porozumień – podkreśla Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności.
Firma
Dzięki zdalnej weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem AI firmy zminimalizowały liczbę oszustw. Rozwiązania wykorzystuje głównie sektor finansowy

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w 2024 roku 5,9 proc. polskich firm korzystało z rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. W 2023 roku był to odsetek na poziomie 3,67 proc. Wciąż jednak jest to wynik poniżej średniej unijnej, która wyniosła 13,48 proc. Jednym z obszarów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, jest weryfikacja tożsamości przez AI, zwłaszcza w takich branżach jak bankowość, ubezpieczenia czy turystyka. Jej zastosowanie ma na celu głównie przeciwdziałać oszustwom i spełniać wymogi regulacyjne.
Prawo
Daniel Obajtek: Własne wydobycie i operacyjne magazyny to filary bezpieczeństwa. Zgoda na magazyny gazu poza krajem to rezygnacja z suwerenności energetycznej

Były prezes Orlenu ostrzega przed zmianami w ustawie o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Jego zdaniem przygotowana przez rząd nowelizacja tzw. ustawy magazynowej i ujednolicanie unijnej polityki energetycznej to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. W jego opinii tylko silna spółka narodowa, własne wydobycie, krajowe magazyny i zbilansowany miks energetyczny zapewnią Polsce bezpieczeństwo i konkurencyjność.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.