Komunikaty PR

NOWA SERIA PROJEKTORÓW PANASONIC Z 1-CHIPOWYM PROCESOREM DLP

2020-07-20  |  15:00
Biuro prasowe

Niebawem Panasonic wprowadzi na rynek nową serię laserowych projektorów z 1-chipowym procesorem DLP, które dzięki dużej jasności, prostej i elastycznej obsłudze oraz kompaktowej, niewymagającej konserwacji konstrukcji doskonale sprawdzą się w przestrzeniach wystawowych. Seria PT-RZ990 obejmująca cztery różne projektory o jasności do 10,000 lm (środek) i rozdzielczości WUXGA będzie dostępna w Europie od sierpnia 2020 roku[1].

Wygenerowanie atrakcyjnych obrazów w muzeum lub przestrzeni wystawowej może być nie lada wyzwaniem ze względu na jasne oświetlenie i duże, otwarte obszary. Seria PT-RZ990 została stworzona specjalnie z myślą o takich warunkach — dzięki obrazowaniu z nowej generacji 1-chipowym procesorem DLP™ i opracowanej przez firmę Panasonic technologii Quartet Colour Harmonizer urządzenia generują wyraziste, dynamiczne obrazy o żywych kolorach i dużej jasności.

Harmonizer to nowa technologia koła kolorów o zoptymalizowanej konstrukcji optycznej, która precyzyjnie moduluje wyjście źródła światła odpowiednio do scenerii, co pozwala uzyskać niewiarygodnie realistyczny obraz. Opracowana przez firmę Panasonic zaawansowana technologia System Daylight View 3 automatycznie dostosowuje obraz do jasnej przestrzeni, dzięki czemu nawet przy najjaśniejszym oświetleniu można podziwiać go w pełnej krasie.

Seria PT-RZ990 pozwala także bez trudu tworzyć atrakcyjne dla widzów obrazy z wykorzystaniem projekcji wieloekranowej, technologia Chip DLP™ umożliwia bowiem płynne połączenie sąsiadujących ekranów.

Łatwa instalacja i integracja

Nowe projektory są łatwe w instalacji dzięki rozwiązaniu Smart Projector Control, które umożliwia sterowanie za pomocą smartfona funkcjami takimi jak dostosowanie obiektywu, przełączanie sygnału, monitorowanie statusu czy autofokus. Integrację ułatwia obsługa nieskompresowanego sygnału 4K/60p[2] przez złącze HDMI® lub DIGITAL LINK. Osobne porty LAN i HDBase-T™ DIGITAL LINK zwiększają swobodę połączeń DIGITAL LINK — sygnał video może być przesyłany kablem o długości nawet do 150 m[3].

Nowe kreatywne możliwości

Seria jedenastu opcjonalnych obiektywów o odległości rzutu od 0,280:1 do 8,58:1 stwarza nowe możliwości w zakresie kreacji. Kompatybilne obiektywy to m.in. krótkoogniskowy model ET-DLE020 – pierwszy na świecie obiektyw z zerowym przesunięciem, zoomem oraz możliwością przemieszczania w pionie i poziomie.

Technicy mogą szybko generować wolne od zniekształceń obrazy, używając wbudowanego systemu korekcji geometrii z funkcją Free Grid Correction, która umożliwia zmianę kształtu lub modyfikację geometryczną różnych obszarów obrazu. Funkcje geometryczne można dodatkowo rozbudować za pomocą zestawów ET-UK20 i CUK10 firmy Panasonic.

Niezawodność nawet w trudnych warunkach

W przypadku projektorów często instalowanych w trudno dostępnych miejscach niezawodność ma kluczowe znaczenie. Urządzenia z nowej serii są wyposażone w najlepszy w branży, odporny na pył silnik optyczny, dzięki czemu działają niezawodnie przez 20,000 godzin[4] bez konieczności konserwacji, zapewniając stałą jasność i spójność kolorystyczną. Choć awaria diody jest mało prawdopodobna, odwzorowanie kolorów jest zawsze zabezpieczone przez nadmiarowy obwód, który utrzymuje w takich sytuacjach stały poziom jasności i kolorów. Projektory można też skonfigurować tak, by błyskawicznie przełączały się na zapasowe źródło sygnału w przypadku awarii źródła podstawowego.

Dzięki projektorom serii PT-RZ990 muzea i centra wystawiennicze mogą tworzyć jaśniejsze, bardziej wyraziste i bardziej atrakcyjne dla widzów wystawy. Urządzenia wykorzystują nasze najnowsze innowacyjne technologie kolorystyczne i obsługują sygnał 4K, mówi Thomas Vertommen, European Product Marketing Manager w Panasonic Business. Rozbudowując swoją ofertę urządzeń, firma Panasonic umacnia pozycję lidera w sektorze projektorów z 1-chipowym procesorem DLP, dodaje Vertommen.

Więcej informacji o czterech nowych modelach projektorów (PT-RZ690/790/890/990) można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business.

 

[1] PT-RZ690/790 w sierpniu, PT-RZ890/990 we wrześniu.

[2] Z chwilą wyświetlenia obrazu sygnał 4K jest konwertowany do rozdzielczości projektora (1920 × 1200 pikseli).

[3] Transmisja sygnału 1080/60p na odległość do 150 m wymaga zastosowania przewodu CAT 5e lub lepszego z opcjonalnym przełącznikiem ET-YFB200G DIGITAL LINK (nieobsługującym sygnału 4K) i ustawienia na projektorze trybu dalekiego zasięgu. Bezpośrednia transmisja jest obsługiwana na odległość do 100 m w przypadku sygnału 1080/60p i na odległość do 50 m w przypadku sygnału 4K/60p.

[4] Do tego czasu natężenie generowanego światła spadnie o około 50%. Standard IEC62087: 2008 Broadcast Contents, tryb NORMAL, kontrast dynamiczny [3], temperatura 30°C, wysokość 700 m, 0,15 mg przenoszonych przez wiatr cząstek stałych na metr sześcienny. Szacowany czas, w jakim jasność spadnie do 50%, zależy od środowiska i warunków użytkowania. Wymiana elementów innych niż źródło światła może być konieczna w czasie krótszym niż 20 000 godzin. Ponadto po tym czasie zalecane jest wykonanie przeglądu projektora.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-19 | 09:00

Niby cała Polska żyje footballem, a jednak Polacy w czasie meczów reprezentacji

Mieszkańcy kraju nad Wisłą nadal są nieodzownymi fanami piłki nożnej. Obrazują to wyniki badania Mastercard[1], w którym aż 61% respondentów wskazało, że są najszczęśliwsi wtedy, gdy mogą oglądać swoją
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.