Nowe 360-stopniowe kamery od Axis
Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe kamery: AXIS Q6010-E oraz Q6100-E. Urządzenia te są kamerami wielokierunkowymi o wysokiej rozdzielczości, zaprojektowanymi z myślą o współpracy z dowolną kamerą sieciową PTZ z serii AXIS Q60-E i AXIS Q61. Zapewniają szczegółowy obraz i zbliżenia, zarówno rozległych obszarów, jak i wąskich uliczek.
Axis Q6010-E
Urządzenie Q6010-E po połączeniu z dowolną kamerą sieciową AXIS Q60-E PTZ, zapewnia widoki ogólne w 360° i wysokiej rozdzielczości z nawet 40-krotnym zoomem optycznym. Ponadto oferuje funkcję autopilota umożliwiającą automatyczne śledzenie obrazu przez kamerę PTZ. Po wykryciu ruchu przez jeden z czterech przetworników o rozdzielczości 5 MP kamera PTZ będzie automatycznie śledzić obiekt znajdujący się w polu widzenia. Model AXIS Q6010-E jest także wyposażony w wymienne obiektywy, które można łatwo dobierać w zależności od potrzeb w zakresie monitorowania. Ponadto zdalny fokus zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność kalibracji.
To ekonomiczne urządzenie korzysta z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, co podłączona do niego kamera sieciowa AXIS Q60-E PTZ Network Camera. Nie trzeba więc stosować dodatkowego sprzętu, co upraszcza instalację.
Najważniejsze cechy:
• Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem
• 4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP
• Wymienne obiektywy z możliwością pochylania
• Funkcja autopilota
Axis Q6100-E
Ta kamera również udostępnia 360-stopniowy widok ogólny o rozdzielczości 20 MP, jest natomiast przeznaczona do użycia z dowolną kamerą PTZ z serii AXIS Q61. Obejmuje także kierunkową audio detekcję, która przekierowuje kamerę PTZ na źródło dźwięku w przypadku wykrycia nietypowego zdarzenia. Ponadto urządzenie jest również wyposażone w funkcję autopilota, wymienne obiektywy i zdalne ustawianie ostrości, a jego instalacja nie wymaga dodatkowego sprzętu ponad wyposażenie AXIS Q61 PTZ Network Camera.
Najważniejsze cechy:
• Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem
• 4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP
• Wymienne obiektywy z możliwością pochylania
• W komplecie kierunkowa audio detekcja
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.