Nowe kamery Axis do miejsc niebezpiecznych
Axis Communications właśnie wprowadziło na rynek dwie kamery przeznaczone do środowisk niebezpiecznych, w tym zagrożonych wybuchem. Model XP40-Q1785 zapewnia obraz obejmujący 360 stopni, podczas gdy XPT Q6075 dysponuje 40-krotnym zoomem optycznym.
XP40-Q1785 Explosion-Protected PTZ Camera
Nowa kamera posiada certyfikaty NEC, CEC, IECEx, ATEX i EAC Ex, które zapewniają jej bezpieczne działanie na rozległych obszarach zagrożonych zapłonem. Urządzenie udostępnia największe możliwe pole widzenia za sprawą 32-krotnego zoomu optycznego, 360-stopniowego obrotu i 180-stopniowego zakresu pochylenia.
Dzięki solidnej, wykonanej ze stali nierdzewnej obudowie klasy IP66/IP67 nowa kamera może pracować w skrajnych temperaturach sięgających od -60°C do 60°C. Dysponuje zasilaniem 24 lub 110/230 V AC, które umożliwia stosowanie połączeń nawet w dużych odległościach, wykorzystując okablowanie światłowodowe lub sieć Ethernet. Ponadto elektroniczna stabilizacja obrazu sprawia, że kamerę można zainstalować na wysokiej ścianie, słupie czy kolumnie, minimalizując wpływ miejsca montażu na jakość obrazu. Urządzenie udostępnia technologię Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265, która zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową o 50% lub więcej bez obniżania jakości obrazu.
Najważniejsze cechy:
• Rozdzielczość HDTV 1080p i 32-krotny zoom optyczny
• 360-stopniowy obrót i 180-stopniowy zakres pochylenia
• Technologie Forensic WDR i Lightfinder oraz elektroniczna stabilizacja obrazu
• Łatwa instalacja przy użyciu okablowania światłowodowego i Ethernet
• NEC, CEC, IECEx, ATEX i EAC Ex
ExCam XPT Q6075
Nowa kamera PTZ posiada 40-krotny zoom optyczny i jest przeznaczona do stosowania w miejscach zagrożonych zapłonem. Dzięki procesorowi nowej generacji umożliwia także udoskonalone funkcje obrazowania, wzmocnione zabezpieczenia, rozszerzone możliwości analiz i znacznie wydajniejszą kompresję wideo. Technologia Lightfinder 2.0 zapewnia znakomitą światłoczułość, umożliwiając rejestrowanie obrazów o bardziej realistycznych i nasyconych kolorach oraz ostrzejszym odwzorowaniu ruchomych obiektów. Kamera zawiera aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź” przeznaczoną do aktywnego śledzenia oraz pomoc w orientacji z obsługą nakładek dynamicznych. Ponadto udostępnia wzmocnione zabezpieczenia, takie jak podpisane oprogramowanie sprzętowe i bezpieczny start, które dają pewność, że instalowane będzie tylko autoryzowane, niezmodyfikowane oprogramowanie sprzętowe. Dodatkowo moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2 zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów.
Nowa kamera kopułkowa PTZ waży zaledwie 20 kg, a więc znacznie mniej niż tradycyjne kamery pozycjonujące, oraz jest zabezpieczona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, kurzem i wodą (klasa ochrony IP66/68). Technologia zasilania przez sieć Ethernet (PoE) przyspiesza i ułatwia instalację. Ponadto źródło zasilania może być umieszczone w oddaleniu od kamery, co ułatwia serwisowanie i konserwację.
Najważniejsze cechy:
• Rozdzielczość HDTV 1080p przy 50/60 kl./s i 40-krotny zoom optyczny
• Axis Lightfinder 2.0
• Autotracking 2 i ułatwianie orientacji
• Moduł TPM z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2
• ATEX, IECEx, EAC i IA; Zone 1, 21

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.