Nowe modele podstawowe Claude 3 dostępne w Amazon Bedrock
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił dostępność nowego modelu podstawowego (FM) firmy Anthropic, Claude 3 Sonnet w Amazon Bedrock, aby zwiększyć zdolność firm każdej wielkości do szybkiego testowania, tworzenia i wdrażania generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji (AI). W skład rodziny Claude wchodzą także dwa inne modele z zaawansowanymi funkcjami wizyjnymi – Claude 3 Opus i Claude 3 Haiku, które będą dostępne w Amazon Bedrock w najbliższych tygodniach.
Nowe modele od Anthropic poszerzają ofertę Amazon Bedrock – w pełni zarządzanej usługi, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm zajmujących się AI, takich jak: AI21 Labs, Cohere, Meta, Mistral AI, Stability AI i Amazon, wraz z szerokim zestawem możliwości, które zapewniają najłatwiejszy sposób tworzenia i skalowania generatywnych aplikacji AI za pomocą FM. Z Amazon Bedrock korzysta już ponad 10 000 organizacji na całym świecie.
Claude 3 Sonnet to model zrównoważony między umiejętnościami a szybkością, dwukrotnie szybszy od wcześniejszych modeli Claude 2 i 2.1 (dla zdecydowanej większości obciążeń) i z wyższym poziomem inteligencji. Claude 3 Opus, najinteligentniejszy z rodziny modeli, ustanowił nowy standard przewyższając inne dostępne obecnie modele - w tym GPT-4 OpenAI - w obszarach rozumowania, matematyki i kodowania. Claude 3 Haiku, zaprojektowany jako najszybszy kompaktowy model na rynku, cechuje niemal natychmiastowa, naśladująca ludzkie, reakcja – mówi dr Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. danych i sztucznej inteligencji w AWS.
Claude 3 Sonnet
Połączenie szybkości i umiejętności sprawia, że Claude 3 Sonnet jest najlepszym wyborem dla zadań wymagających inteligentnych i szybkich reakcji, takich jak wyszukiwanie informacji lub automatyzacja sprzedaży. Obejmuje to przypadki użycia, takie jak generowanie treści, klasyfikacja, ekstrakcja danych oraz wyszukiwanie i pobieranie lub dokładne przeszukiwanie baz wiedzy.
Jest łatwiejszy w sterowaniu i lepiej podąża za wskazówkami w popularnych, ustrukturyzowanych formatach wyjściowych, takich jak JSON, ułatwiając programistom tworzenie aplikacji korporacyjnych i granicznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowań takich jak pojazdy autonomiczne, diagnostyka zdrowotna i medyczna oraz algorytmiczne podejmowanie decyzji we wrażliwych dziedzinach, takich jak usługi finansowe.
Osiąga też porównywalną wydajność do innych najlepszych w swojej klasie modeli z funkcjami przetwarzania obrazu, zachowując przy tym znaczną przewagę szybkości.
Rodzina modeli Claude 3
Claude 3 oferuje znaczną poprawę w stosunku do innych dostępnych obecnie modeli w zakresie zadań takich jak kodowanie i zdolność rozumienia języków innych niż angielski (w tym hiszpańskiego, japońskiego i francuskiego), a także niższy poziom halucynacji niż najpopularniejsze modele innych dostawców i wyższy poziom dokładności niż wcześniejsze FM.
Modele Claude 3 lepiej niż wcześniejsze generacje radzą sobie z wykonywaniem złożonych, wieloetapowych instrukcji i przestrzeganiem wytycznych dotyczących głosu marki w kontaktach z klientami. Mogą też generować dane wyjściowe w formatach, które ułatwiają firmom tworzenie aplikacji dla przypadków użycia, takich jak klasyfikacja języka naturalnego i analiza nastrojów.
Funkcje wizyjne
Wszystkie trzy modele posiadają zaawansowane funkcje wizyjne, umożliwiające im przetwarzanie różnych formatów danych i analizowanie danych graficznych, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie firm na FM, które lepiej rozumieją wykresy, diagramy, schematy techniczne, zdjęcia i inne zasoby wizualne.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.