Komunikaty PR

Nowe modele podstawowe Claude 3 dostępne w Amazon Bedrock

2024-03-11  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol Czyżewski
FleishmanHillard

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl

AWS (Amazon Web Services) ogłosił dostępność nowego modelu podstawowego (FM) firmy Anthropic, Claude 3 Sonnet w Amazon Bedrock, aby zwiększyć zdolność firm każdej wielkości do szybkiego testowania, tworzenia i wdrażania generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji (AI). W skład rodziny Claude wchodzą także dwa inne modele z zaawansowanymi funkcjami wizyjnymi – Claude 3 Opus i Claude 3 Haiku, które będą dostępne w Amazon Bedrock w najbliższych tygodniach.

Nowe modele od Anthropic poszerzają ofertę Amazon Bedrock – w pełni zarządzanej usługi, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm zajmujących się AI, takich jak: AI21 Labs, Cohere, Meta, Mistral AI, Stability AI i Amazon, wraz z szerokim zestawem możliwości, które zapewniają najłatwiejszy sposób tworzenia i skalowania generatywnych aplikacji AI za pomocą FM. Z Amazon Bedrock korzysta już ponad 10 000 organizacji na całym świecie.

Claude 3 Sonnet to model zrównoważony między umiejętnościami a szybkością, dwukrotnie szybszy od wcześniejszych modeli Claude 2 i 2.1 (dla zdecydowanej większości obciążeń) i z wyższym poziomem inteligencji. Claude 3 Opus, najinteligentniejszy z rodziny modeli, ustanowił nowy standard przewyższając inne dostępne obecnie modele - w tym GPT-4 OpenAI - w obszarach rozumowania, matematyki i kodowania. Claude 3 Haiku, zaprojektowany jako najszybszy kompaktowy model na rynku, cechuje niemal natychmiastowa, naśladująca ludzkie, reakcja – mówi dr Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. danych i sztucznej inteligencji w AWS.

Claude 3 Sonnet
Połączenie szybkości i umiejętności sprawia, że Claude 3 Sonnet jest najlepszym wyborem dla zadań wymagających inteligentnych i szybkich reakcji, takich jak wyszukiwanie informacji lub automatyzacja sprzedaży. Obejmuje to przypadki użycia, takie jak generowanie treści, klasyfikacja, ekstrakcja danych oraz wyszukiwanie i pobieranie lub dokładne przeszukiwanie baz wiedzy.

Jest łatwiejszy w sterowaniu i lepiej podąża za wskazówkami w popularnych, ustrukturyzowanych formatach wyjściowych, takich jak JSON, ułatwiając programistom tworzenie aplikacji korporacyjnych i granicznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowań takich jak pojazdy autonomiczne, diagnostyka zdrowotna i medyczna oraz algorytmiczne podejmowanie decyzji we wrażliwych dziedzinach, takich jak usługi finansowe.

Osiąga też porównywalną wydajność do innych najlepszych w swojej klasie modeli z funkcjami przetwarzania obrazu, zachowując przy tym znaczną przewagę szybkości.

Rodzina modeli Claude 3
Claude 3 oferuje znaczną poprawę w stosunku do innych dostępnych obecnie modeli w zakresie zadań takich jak kodowanie i zdolność rozumienia języków innych niż angielski (w tym hiszpańskiego, japońskiego i francuskiego), a także niższy poziom halucynacji niż najpopularniejsze modele innych dostawców i wyższy poziom dokładności niż wcześniejsze FM.

Modele Claude 3 lepiej niż wcześniejsze generacje radzą sobie z wykonywaniem złożonych, wieloetapowych instrukcji i przestrzeganiem wytycznych dotyczących głosu marki w kontaktach z klientami. Mogą też generować dane wyjściowe w formatach, które ułatwiają firmom tworzenie aplikacji dla przypadków użycia, takich jak klasyfikacja języka naturalnego i analiza nastrojów.

Funkcje wizyjne
Wszystkie trzy modele posiadają zaawansowane funkcje wizyjne, umożliwiające im przetwarzanie różnych formatów danych i analizowanie danych graficznych, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie firm na FM, które lepiej rozumieją wykresy, diagramy, schematy techniczne, zdjęcia i inne zasoby wizualne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FleishmanHillard
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.