NOWE ROZWIĄZANIA W POJAZDACH OD TOUGHBOOK 40 TACTICAL DLA SEKTORA OBRONY
Ekonomiczny i konfigurowalny TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje wyjątkową łączność w pojazdach kołowych i gąsienicowych dla wojska.
Dział Panasonic Mobile Solutions Business Division ogłosił na targach Eurosatory w Paryżu wprowadzenie TOUGHBOOK 40 TACTICAL, rewolucjonizującego łączność w pojazdach wojskowych, zarówno kołowych, jak i gąsienicowych, z sieciami dowodzenia i kontroli. Oparty na nowej wersji TOUGHBOOK 40mk2, T40 TACTICAL jest najnowszym rozwiązaniem, które powstało w wyniku długoletniej współpracy między firmami Panasonic i roda computer GmbH.
Gwarantowana niezawodność i łączność klasy wojskowej
TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje specjalistyczny moduł przemysłowy od roda computer, wyposażony w trzy okrągłe złącza klasy wojskowej. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu interfejsów i protokołów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA, DIGI-LAN i MIL-DVI, oraz popularnego złącza MIL-DTL 38999, preferowanego przez siły zbrojne na całym świecie.
Wbudowany protokół kontroli portów (PCP) zapewnia ulepszone i niezawodne połączenie danych między TOUGHBOOK 40 TACTICAL a sieciami i urządzeniami wojskowymi. W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi wykorzystującymi porty USB, połączenia klasy wojskowej zapewniają mniejszą awaryjność komponentów, zwłaszcza w trudnych warunkach. TOUGHBOOK 40 TACTICAL współpracuje bezproblemowo z wszystkimi popularnymi producentami złączy wojskowych, umożliwiając lokalne pozyskiwanie złączy i zgodność z zatwierdzonym protokołem zaopatrzeniowym danego kraju i platformy pojazdu.
Projekt przyszłościowy dla obrony
T40 TACTICAL zachowuje tę samą formę, dopasowanie i funkcjonalność jak poprzednie – i przyszłe – wersje tego modelu, z pełną kompatybilnością istniejących peryferii. Dzięki temu sektor obrony może z pełnym zaufaniem wdrażać interfejsy w pojazdach i płyty montażowe wokół T40 TACTICAL.
W porównaniu z rozwiązaniem zbudowanym na zamówienie, sektor obrony może skorzystać z szybszej dostępności i konfiguracji urządzeń, niższych kosztów zakupu oraz łatwości serwisowania z TOUGHBOOK 40 TACTICAL. Aktualizacje i cykle przewidywanej konserwacji można planować przed wdrożeniem i dostosować do harmonogramu serwisowego pojazdu na przestrzeni jego ponad 10-letniego okresu eksploatacji, co pomaga maksymalizować czas pracy urządzenia i minimalizować przestoje pojazdu.
Wiodąca na rynku wydajność i wytrzymałość
TOUGHBOOK 40 TACTICAL wyposażony jest w możliwości przetwarzania AI na brzegu sieci dzięki procesorowi Intel® Core™ Ultra 5 CPU, który znajduje się również w TOUGHBOOK 40mk2, co znacznie zwiększa efektywność i dokładność użytkowników. Ponadto, posiada kartę graficzną Intel® Arc™ GPU*, zapewniającą doskonałą wydajność grafiki.
Urządzenie posiada certyfikat IP66 oraz spełnia normy wibracyjne 810H MIL-SPEC, co gwarantuje, że połączenia wytrzymają znaczące wibracje w pojeździe, niezależnie od terenu. Dzięki całorocznemu rozmieszczeniu wojsk na całym świecie, T40 TACTICAL może pracować w temperaturach od -29°C do +63°C. Jego modułowa konstrukcja jest wzbogacona o cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, zapewniając maksymalną elastyczność.
Sektor obronny chce łączyć wysoką wydajność z efektywnością kosztową i niezawodnością przy wyborze wytrzymałych rozwiązań komputerowych do różnych zastosowań. Nasz gotowy do rynku TOUGHBOOK 40 TACTICAL pozwala siłom obronnym NATO i Europy zawsze mieć dostęp do najlepszych sprzętów i oprogramowania do intensywnego użytku wojskowego, a także stanowi technologiczne podłoże dla przyszłych projektów pojazdów, mówi Luca Legnani, European Vertical Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK.
TOUGHBOOK 40 TACTICAL zostanie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2024 roku podczas EUROSATORY 2024.
Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40 TACTICAL można znaleźć na stronie: https://info.business.panasonic.eu/defence-solutions-eurosatory.html
*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.