NOWE ROZWIĄZANIA W POJAZDACH OD TOUGHBOOK 40 TACTICAL DLA SEKTORA OBRONY
Ekonomiczny i konfigurowalny TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje wyjątkową łączność w pojazdach kołowych i gąsienicowych dla wojska.
Dział Panasonic Mobile Solutions Business Division ogłosił na targach Eurosatory w Paryżu wprowadzenie TOUGHBOOK 40 TACTICAL, rewolucjonizującego łączność w pojazdach wojskowych, zarówno kołowych, jak i gąsienicowych, z sieciami dowodzenia i kontroli. Oparty na nowej wersji TOUGHBOOK 40mk2, T40 TACTICAL jest najnowszym rozwiązaniem, które powstało w wyniku długoletniej współpracy między firmami Panasonic i roda computer GmbH.
Gwarantowana niezawodność i łączność klasy wojskowej
TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje specjalistyczny moduł przemysłowy od roda computer, wyposażony w trzy okrągłe złącza klasy wojskowej. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu interfejsów i protokołów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA, DIGI-LAN i MIL-DVI, oraz popularnego złącza MIL-DTL 38999, preferowanego przez siły zbrojne na całym świecie.
Wbudowany protokół kontroli portów (PCP) zapewnia ulepszone i niezawodne połączenie danych między TOUGHBOOK 40 TACTICAL a sieciami i urządzeniami wojskowymi. W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi wykorzystującymi porty USB, połączenia klasy wojskowej zapewniają mniejszą awaryjność komponentów, zwłaszcza w trudnych warunkach. TOUGHBOOK 40 TACTICAL współpracuje bezproblemowo z wszystkimi popularnymi producentami złączy wojskowych, umożliwiając lokalne pozyskiwanie złączy i zgodność z zatwierdzonym protokołem zaopatrzeniowym danego kraju i platformy pojazdu.
Projekt przyszłościowy dla obrony
T40 TACTICAL zachowuje tę samą formę, dopasowanie i funkcjonalność jak poprzednie – i przyszłe – wersje tego modelu, z pełną kompatybilnością istniejących peryferii. Dzięki temu sektor obrony może z pełnym zaufaniem wdrażać interfejsy w pojazdach i płyty montażowe wokół T40 TACTICAL.
W porównaniu z rozwiązaniem zbudowanym na zamówienie, sektor obrony może skorzystać z szybszej dostępności i konfiguracji urządzeń, niższych kosztów zakupu oraz łatwości serwisowania z TOUGHBOOK 40 TACTICAL. Aktualizacje i cykle przewidywanej konserwacji można planować przed wdrożeniem i dostosować do harmonogramu serwisowego pojazdu na przestrzeni jego ponad 10-letniego okresu eksploatacji, co pomaga maksymalizować czas pracy urządzenia i minimalizować przestoje pojazdu.
Wiodąca na rynku wydajność i wytrzymałość
TOUGHBOOK 40 TACTICAL wyposażony jest w możliwości przetwarzania AI na brzegu sieci dzięki procesorowi Intel® Core™ Ultra 5 CPU, który znajduje się również w TOUGHBOOK 40mk2, co znacznie zwiększa efektywność i dokładność użytkowników. Ponadto, posiada kartę graficzną Intel® Arc™ GPU*, zapewniającą doskonałą wydajność grafiki.
Urządzenie posiada certyfikat IP66 oraz spełnia normy wibracyjne 810H MIL-SPEC, co gwarantuje, że połączenia wytrzymają znaczące wibracje w pojeździe, niezależnie od terenu. Dzięki całorocznemu rozmieszczeniu wojsk na całym świecie, T40 TACTICAL może pracować w temperaturach od -29°C do +63°C. Jego modułowa konstrukcja jest wzbogacona o cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, zapewniając maksymalną elastyczność.
Sektor obronny chce łączyć wysoką wydajność z efektywnością kosztową i niezawodnością przy wyborze wytrzymałych rozwiązań komputerowych do różnych zastosowań. Nasz gotowy do rynku TOUGHBOOK 40 TACTICAL pozwala siłom obronnym NATO i Europy zawsze mieć dostęp do najlepszych sprzętów i oprogramowania do intensywnego użytku wojskowego, a także stanowi technologiczne podłoże dla przyszłych projektów pojazdów, mówi Luca Legnani, European Vertical Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK.
TOUGHBOOK 40 TACTICAL zostanie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2024 roku podczas EUROSATORY 2024.
Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40 TACTICAL można znaleźć na stronie: https://info.business.panasonic.eu/defence-solutions-eurosatory.html
*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM.
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.