Komunikaty PR

​​now.gg uruchamia platformę now.gg Fungible Games (NFG) dla gier mobilnyc

2022-01-26  |  09:00
Biuro prasowe

Warszawa, 19 stycznia - now.gg, firma zajmująca się chmurą mobilną, ogłosiła dziś platformę now.gg Fungible Games (NFG) dla gier mobilnych opracowanych na silnikach Unity, Unreal i Cocos. NFG umożliwia rozdzielenie gry, dzięki czemu jej fragmenty mogą być własnością różnych osób, jej dynamiczną re-kompozycję w chmurze i dostarczenie graczowi. Dzięki NFG programiści zyskują dostęp do większej liczby sposobów tworzenia i budowania, a gracze mogą wykorzystać swoje cyfrowe zakupy i inwestycje w dowolnej grze, co pozwala zmaksymalizować ekonomię NFT.

Obecnie twórcy gier mogą ponownie wykorzystywać silniki do gier, aby tworzyć na ich podstawie różne gry, ale podniesienie określonych elementów gry i zastosowanie ich w innej jest wyzwaniem. NFG odblokowuje tę nową zdolność i sprawia, że gry są wymienne, umożliwiając sformalizowanie tej praktyki. Teraz gry można podzielić na kod gry, wydarzenia związane z grą i grafikę gry, przy czym różne osoby posiadają różne elementy gry. Platforma NFG może to zrobić automatycznie w przypadku niektórych istniejących gier lub umożliwić programistom wykonanie tego w sposób programowy. Gra może odpytywać, rozszerzać lub zastępować dowolny z tych niepowiązanych komponentów komponentami od użytkownika lub twórcy gry, aby stworzyć grę zmienną, wprowadzając zupełnie nowe wrażenia.

„To tylko wierzchołek góry lodowej dla platformy NFG. NFG uwalnia miliony twórców gier do tworzenia nowych rodzajów mobilnej rozrywki w grach - powiedział Rosen Sharma, dyrektor generalny i założyciel now.gg. „Odwołując się do obietnic Web 3.0 i wprowadzając ją na urządzenia mobilne, NFG przełamuje ograniczenia obecnego ekosystemu i otwiera nową erę kreatywności i zaangażowania w gry mobilne”.

NFG wprowadza także nowe poziomy interakcji między graczami, twórcami gier i twórcami gier. Na przykład, użytkownicy mogą znaleźć i używać NFT w grze oraz tworzyć całkowicie spersonalizowane wrażenia z gry, zbierając obrazy 2D i 3D oparte na NFT lub nie oparte na NFT, tekstury, filmy i kod. Platforma NFG może wysyłać zapytania do portfela użytkownika, dzięki czemu każdy może włączyć swoje NFT lub inne zasoby do gry. Otwarcie tych zasobów w celu udostępnienia ich użytkownikom i grom otwiera niesamowite możliwości programistom i twórcom, którzy mogą teraz pozwolić fanom korzystać z ich zasobów w swoich grach.

Heya (po japońsku pokój), mobilna gra symulacyjna, jest pierwszym przykładem NFG. Tutaj gra może przeszukiwać portfel użytkownika, aby zobaczyć, jakie zasoby posiada, a następnie pozwolić użytkownikowi umieścić te zasoby na ścianach w swoim pokoju, tworząc wspólną i całkowicie spersonalizowaną przestrzeń cyfrową.

„NFG to oszałamiająca nowa platforma. Zmieni to, w jaki sposób gry są opracowywane w przyszłości i jak gry współdziałają z ich graczem” – powiedział Yang GUO, założyciel i dyrektor generalny Heya Game. „Daje również istniejącym programistom mobilnym ścieżkę do budowania Web 3.0 w oparciu o istniejący biznes. Nie byłoby to możliwe bez chmury mobilnej.”

NFG jest już dostępny. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić now.gg/nfg.html

O now.gg:

now.gg to firma zajmująca się chmurą mobilną, która zmienia wrażenia z gier dla twórców gier i konsumentów. Dzięki pierwszej globalnej platformie mobilnej jako usłudze dla twórców gier now.gg umożliwia społecznościom graczy granie w gry na dowolnym urządzeniu lub systemie operacyjnym, natychmiastowe udostępnianie gier na swoich kanałach społecznościowych i płacenie w grze za pośrednictwem kanałów płatniczych, które już posiadają. Now.gg nie jest już ograniczany przez położenie geograficzne, urządzenie czy przypisanie, otwiera świat konsumentów przed twórcami gier i odblokowuje zupełnie nowe źródła przychodów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.