now.gg uruchamia platformę now.gg Fungible Games (NFG) dla gier mobilnyc
Warszawa, 19 stycznia - now.gg, firma zajmująca się chmurą mobilną, ogłosiła dziś platformę now.gg Fungible Games (NFG) dla gier mobilnych opracowanych na silnikach Unity, Unreal i Cocos. NFG umożliwia rozdzielenie gry, dzięki czemu jej fragmenty mogą być własnością różnych osób, jej dynamiczną re-kompozycję w chmurze i dostarczenie graczowi. Dzięki NFG programiści zyskują dostęp do większej liczby sposobów tworzenia i budowania, a gracze mogą wykorzystać swoje cyfrowe zakupy i inwestycje w dowolnej grze, co pozwala zmaksymalizować ekonomię NFT.
Obecnie twórcy gier mogą ponownie wykorzystywać silniki do gier, aby tworzyć na ich podstawie różne gry, ale podniesienie określonych elementów gry i zastosowanie ich w innej jest wyzwaniem. NFG odblokowuje tę nową zdolność i sprawia, że gry są wymienne, umożliwiając sformalizowanie tej praktyki. Teraz gry można podzielić na kod gry, wydarzenia związane z grą i grafikę gry, przy czym różne osoby posiadają różne elementy gry. Platforma NFG może to zrobić automatycznie w przypadku niektórych istniejących gier lub umożliwić programistom wykonanie tego w sposób programowy. Gra może odpytywać, rozszerzać lub zastępować dowolny z tych niepowiązanych komponentów komponentami od użytkownika lub twórcy gry, aby stworzyć grę zmienną, wprowadzając zupełnie nowe wrażenia.
„To tylko wierzchołek góry lodowej dla platformy NFG. NFG uwalnia miliony twórców gier do tworzenia nowych rodzajów mobilnej rozrywki w grach - powiedział Rosen Sharma, dyrektor generalny i założyciel now.gg. „Odwołując się do obietnic Web 3.0 i wprowadzając ją na urządzenia mobilne, NFG przełamuje ograniczenia obecnego ekosystemu i otwiera nową erę kreatywności i zaangażowania w gry mobilne”.
NFG wprowadza także nowe poziomy interakcji między graczami, twórcami gier i twórcami gier. Na przykład, użytkownicy mogą znaleźć i używać NFT w grze oraz tworzyć całkowicie spersonalizowane wrażenia z gry, zbierając obrazy 2D i 3D oparte na NFT lub nie oparte na NFT, tekstury, filmy i kod. Platforma NFG może wysyłać zapytania do portfela użytkownika, dzięki czemu każdy może włączyć swoje NFT lub inne zasoby do gry. Otwarcie tych zasobów w celu udostępnienia ich użytkownikom i grom otwiera niesamowite możliwości programistom i twórcom, którzy mogą teraz pozwolić fanom korzystać z ich zasobów w swoich grach.
Heya (po japońsku pokój), mobilna gra symulacyjna, jest pierwszym przykładem NFG. Tutaj gra może przeszukiwać portfel użytkownika, aby zobaczyć, jakie zasoby posiada, a następnie pozwolić użytkownikowi umieścić te zasoby na ścianach w swoim pokoju, tworząc wspólną i całkowicie spersonalizowaną przestrzeń cyfrową.
„NFG to oszałamiająca nowa platforma. Zmieni to, w jaki sposób gry są opracowywane w przyszłości i jak gry współdziałają z ich graczem” – powiedział Yang GUO, założyciel i dyrektor generalny Heya Game. „Daje również istniejącym programistom mobilnym ścieżkę do budowania Web 3.0 w oparciu o istniejący biznes. Nie byłoby to możliwe bez chmury mobilnej.”
NFG jest już dostępny. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić now.gg/nfg.html
O now.gg:
now.gg to firma zajmująca się chmurą mobilną, która zmienia wrażenia z gier dla twórców gier i konsumentów. Dzięki pierwszej globalnej platformie mobilnej jako usłudze dla twórców gier now.gg umożliwia społecznościom graczy granie w gry na dowolnym urządzeniu lub systemie operacyjnym, natychmiastowe udostępnianie gier na swoich kanałach społecznościowych i płacenie w grze za pośrednictwem kanałów płatniczych, które już posiadają. Now.gg nie jest już ograniczany przez położenie geograficzne, urządzenie czy przypisanie, otwiera świat konsumentów przed twórcami gier i odblokowuje zupełnie nowe źródła przychodów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.