Komunikaty PR

Nowy alians Ivalua i OptiBuy początkiem transformacji w Giesecke+Devrient

2020-05-20  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Maciej Hollek
OptiBuy

Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
maciej.hollek|optibuy.com| |maciej.hollek|optibuy.com
+48730602363
www.optibuy.com

Redwood City (CA), Monachium, Berlin, 20 maja 2020 r. – – Ivalua – dostawca rozwiązań chmurowych do zarządzania wydatkami i zakupami oraz OptiBuy, zaufany partner wdrożeniowy, potwierdzili, że zostali wybrani przez Giesecke+Devrient do przeprowadzenia kompleksowej digitalizacji procesów source-to-contract. Wdrożenie rozwiązania będzie zarazem pilotażowym projektem transformacji cyfrowej Grupy, napędzając modernizację procesów na poziomie korporacyjnym.

 

Giesecke+Devrient (G+D) z siedzibą w Monachium w Niemczech, dostarcza technologie zabezpieczeń klientom na całym globie. Innowacje G+D zwiększają poziom bezpieczeństwa miliardów ludzi na poziomie cyfrowym i rzeczywistym. Dzięki swoim produktom i rozwiązaniom, G+D jest jednym z liderów rynku i technologii w zakresie bezpieczeństwa płatności, łączności, tożsamości i infrastruktury cyfrowej.

 

Firma wykazała sprzedaż o wartości 2,45 miliarda euro i zatrudnienie na poziomie 11 500 osób (2019). Działa w 33 krajach, a baza klientów obejmuje banki centralne i komercyjne, dostawców sieci komórkowych, producentów samochodów, towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych oraz instytucje rządowe i publiczne.

 

Głównym celem wdrożenia Ivalua jest zastąpienie ręcznych procesów zakupowych w trzech obszarach biznesowych, poprawiając ich wydajność, transparentność i zwiększając kontrolęRalf Gerlach, Global Vice President & Head of Purchasing w G+D Currency Technology i Giesecke+Devrient GmbH wyjaśnia:

- W G+D nieustannie wprowadzamy innowacje, aby usprawniać nasze działania i dostarczać wartość naszym klientom. Najnowsza inicjatywa zdecydowanie wpisuje się w to podejście. Wprowadzenie Ivalua, umożliwi nam zarządzanie potrzebami każdej z naszych jednostek biznesowych za pośrednictwem jednego narzędzia - zunifikowanej platformy z elastycznym interfejsem i w jednym przepływie pracy. Cyfryzacja procesów poprawi transparentność i zwiększy naszą kontrolę nad całą organizacją zakupową G+D, co bezpośrednio przełoży się na, tak ważne w naszej branży, audyty i administrowanie partnerami biznesowymi.

 

- Wdrożenie pakietu Ivalua będzie kompasem dla dalszej digitalizacji naszych metod i sposobu pracy. Aplikacja pomoże nam zharmonizować wymagania i specyfikę procesów zakupowych na całym świecie, poprawić zgodność z systemem zarządzania dostawcami oraz zoptymalizować oszczędności z RFx i aukcji - dodaje Kai Dittberner, Group Vice President Purchasing w G+D Mobile Security.

 

- Tak liczne, projekty wdrożeniowe Ivalua, realizowane przez OptiBuy dla klientów z  niemal wszystkich możliwych branż na przestrzeni lat, dały nam szansę na zmierzenie się z rozmaitością podejść biznesowych, zakupowych czy projektowych. Każdy klient to wartość generowana przez stale pogłębianą wiedzę na temat rozwiązań Ivalua, zarzadzania zakupami oraz rozwój umiejętności rozwiązywania problemów przez naszych, certyfikowanych ekspertów. Tą właśnie wartość przekazujemy dalej, następnym klientom OptiBuy. Jestem przekonany, że G+D nie tylko poprawi transparentność i efektywność zakupowymi, ale przede wszystkim – wzmocni i zacieśni współpracę między poszczególnymi jednostkami biznesowymi - wyjaśnia dr Tomasz Gonsior, Partner w OptiBuy.

 

- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Giesecke+Devrient w gronie innowacyjnych firm wykorzystujących w pełni zalety oferowane przez nasze narzędzie w zakresie digitalizacji procesów i generowania wartości. Wieloletnie partnerstwo z OptiBuy pozwala nam sprawnie realizować projekty transformacyjne, które szybko zmieniają się w mierzalne korzyści dla naszych klientów. Co równie ważne - nasza platforma posiada niezbędne zabezpieczenia i funkcjonalności, jakiej oczekuje organizacja o tak wysokich standardach bezpieczeństwa jak G+D. Z niecierpliwością czekamy by móc zainaugurować i wesprzeć Giesecke+Devrient w ich cyfrowej transformacji - wyjaśnia Jan-Hendrick Sohn, Regional Manager DACH i CEE w Ivalua.

 


O Giesecke + Devrient

Giesecke+Devrient to firma o zasięgu globalnym, oferująca technologie bezpieczeństwa stosowane zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym. Każdego dnia, miliardy ludzi korzystają z innowacji G+D w życiu osobistym i biznesowym. Zatrudniając około 11 600 pracowników w 32 krajach, opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy produkty i rozwiązania by chronić i zabezpieczać płatności, tożsamości, łączność i dane. Wszystko zaczęło się w 1852 r., kiedy rozpoczęto drukowanie papierów wartościowych w Lipsku. Obecnie, każdy, kto płaci gotówką, kartą lub smartfonem, najprawdopodobniej korzysta z technologii G+D, a u jej podstaw leży jeden wspólny cel: budowanie zaufania.

Od 2017 roku w skład Grupy wchodzą cztery sektory biznesowe: G+D Currency Technology, G+D Mobile Security, Veridos (joint venture z Bundesdruckerei) i secunet.

 

O OptiBuy

OptiBuy to międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroką gamę wybitnych rozwiązań zakupowych, korzystając z międzynarodowej sieci własnych biur (Polska, Czechy, Szwajcaria i Chiny), szerokiej wiedzy rynkowej i zaawansowanego zestawu narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm konsultingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszymi specjalizacjami są: optymalizacja kosztów zaopatrzenia (projekty cięcia kosztów), globalne projekty zaopatrzenia i wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zakupów (Ivalua, NextBuy).

Dowiedz się więcej, www.optibuy.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OptiBuy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.