Komunikaty PR

Nowy alians Ivalua i OptiBuy początkiem transformacji w Giesecke+Devrient

2020-05-20  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Maciej Hollek
OptiBuy

Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
maciej.hollek|optibuy.com| |maciej.hollek|optibuy.com
+48730602363
www.optibuy.com

Redwood City (CA), Monachium, Berlin, 20 maja 2020 r. – – Ivalua – dostawca rozwiązań chmurowych do zarządzania wydatkami i zakupami oraz OptiBuy, zaufany partner wdrożeniowy, potwierdzili, że zostali wybrani przez Giesecke+Devrient do przeprowadzenia kompleksowej digitalizacji procesów source-to-contract. Wdrożenie rozwiązania będzie zarazem pilotażowym projektem transformacji cyfrowej Grupy, napędzając modernizację procesów na poziomie korporacyjnym.

 

Giesecke+Devrient (G+D) z siedzibą w Monachium w Niemczech, dostarcza technologie zabezpieczeń klientom na całym globie. Innowacje G+D zwiększają poziom bezpieczeństwa miliardów ludzi na poziomie cyfrowym i rzeczywistym. Dzięki swoim produktom i rozwiązaniom, G+D jest jednym z liderów rynku i technologii w zakresie bezpieczeństwa płatności, łączności, tożsamości i infrastruktury cyfrowej.

 

Firma wykazała sprzedaż o wartości 2,45 miliarda euro i zatrudnienie na poziomie 11 500 osób (2019). Działa w 33 krajach, a baza klientów obejmuje banki centralne i komercyjne, dostawców sieci komórkowych, producentów samochodów, towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych oraz instytucje rządowe i publiczne.

 

Głównym celem wdrożenia Ivalua jest zastąpienie ręcznych procesów zakupowych w trzech obszarach biznesowych, poprawiając ich wydajność, transparentność i zwiększając kontrolęRalf Gerlach, Global Vice President & Head of Purchasing w G+D Currency Technology i Giesecke+Devrient GmbH wyjaśnia:

- W G+D nieustannie wprowadzamy innowacje, aby usprawniać nasze działania i dostarczać wartość naszym klientom. Najnowsza inicjatywa zdecydowanie wpisuje się w to podejście. Wprowadzenie Ivalua, umożliwi nam zarządzanie potrzebami każdej z naszych jednostek biznesowych za pośrednictwem jednego narzędzia - zunifikowanej platformy z elastycznym interfejsem i w jednym przepływie pracy. Cyfryzacja procesów poprawi transparentność i zwiększy naszą kontrolę nad całą organizacją zakupową G+D, co bezpośrednio przełoży się na, tak ważne w naszej branży, audyty i administrowanie partnerami biznesowymi.

 

- Wdrożenie pakietu Ivalua będzie kompasem dla dalszej digitalizacji naszych metod i sposobu pracy. Aplikacja pomoże nam zharmonizować wymagania i specyfikę procesów zakupowych na całym świecie, poprawić zgodność z systemem zarządzania dostawcami oraz zoptymalizować oszczędności z RFx i aukcji - dodaje Kai Dittberner, Group Vice President Purchasing w G+D Mobile Security.

 

- Tak liczne, projekty wdrożeniowe Ivalua, realizowane przez OptiBuy dla klientów z  niemal wszystkich możliwych branż na przestrzeni lat, dały nam szansę na zmierzenie się z rozmaitością podejść biznesowych, zakupowych czy projektowych. Każdy klient to wartość generowana przez stale pogłębianą wiedzę na temat rozwiązań Ivalua, zarzadzania zakupami oraz rozwój umiejętności rozwiązywania problemów przez naszych, certyfikowanych ekspertów. Tą właśnie wartość przekazujemy dalej, następnym klientom OptiBuy. Jestem przekonany, że G+D nie tylko poprawi transparentność i efektywność zakupowymi, ale przede wszystkim – wzmocni i zacieśni współpracę między poszczególnymi jednostkami biznesowymi - wyjaśnia dr Tomasz Gonsior, Partner w OptiBuy.

 

- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Giesecke+Devrient w gronie innowacyjnych firm wykorzystujących w pełni zalety oferowane przez nasze narzędzie w zakresie digitalizacji procesów i generowania wartości. Wieloletnie partnerstwo z OptiBuy pozwala nam sprawnie realizować projekty transformacyjne, które szybko zmieniają się w mierzalne korzyści dla naszych klientów. Co równie ważne - nasza platforma posiada niezbędne zabezpieczenia i funkcjonalności, jakiej oczekuje organizacja o tak wysokich standardach bezpieczeństwa jak G+D. Z niecierpliwością czekamy by móc zainaugurować i wesprzeć Giesecke+Devrient w ich cyfrowej transformacji - wyjaśnia Jan-Hendrick Sohn, Regional Manager DACH i CEE w Ivalua.

 


O Giesecke + Devrient

Giesecke+Devrient to firma o zasięgu globalnym, oferująca technologie bezpieczeństwa stosowane zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym. Każdego dnia, miliardy ludzi korzystają z innowacji G+D w życiu osobistym i biznesowym. Zatrudniając około 11 600 pracowników w 32 krajach, opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy produkty i rozwiązania by chronić i zabezpieczać płatności, tożsamości, łączność i dane. Wszystko zaczęło się w 1852 r., kiedy rozpoczęto drukowanie papierów wartościowych w Lipsku. Obecnie, każdy, kto płaci gotówką, kartą lub smartfonem, najprawdopodobniej korzysta z technologii G+D, a u jej podstaw leży jeden wspólny cel: budowanie zaufania.

Od 2017 roku w skład Grupy wchodzą cztery sektory biznesowe: G+D Currency Technology, G+D Mobile Security, Veridos (joint venture z Bundesdruckerei) i secunet.

 

O OptiBuy

OptiBuy to międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w zarządzaniu zakupami. Zapewniamy szeroką gamę wybitnych rozwiązań zakupowych, korzystając z międzynarodowej sieci własnych biur (Polska, Czechy, Szwajcaria i Chiny), szerokiej wiedzy rynkowej i zaawansowanego zestawu narzędzi informatycznych. Jesteśmy jedną z wiodących firm konsultingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszymi specjalizacjami są: optymalizacja kosztów zaopatrzenia (projekty cięcia kosztów), globalne projekty zaopatrzenia i wdrażanie specjalistycznych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zakupów (Ivalua, NextBuy).

Dowiedz się więcej, www.optibuy.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OptiBuy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.