Komunikaty PR

Nowy monitor chirurgiczny 4K HDR 2D - Sony LMD-XH550MD

2023-10-06  |  13:00
Biuro prasowe

Sony wprowadza 55-calowy monitor chirurgiczny LMD-XH550MD zapewniający wysokiej jakości obraz HDR o rozdzielczości 4K. Model LMD-XH550MD to monitor klasy medycznej charakteryzujący się wysoką jasnością szczytową, dobrym współczynnikiem kontrastu oraz szerokim zakresem barw, umożliwiający wyświetlanie kolorowych obrazów wideo w trybie 2D, w jakości 4K HDR. Obrazowanie w rozdzielczości 4K zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż format Full HD, co przekłada się na większy poziom szczegółowości, przydatny w szpitalnych salach operacyjnych, centrach chirurgicznych oraz salach wykładowych.

Znakomita jakość obrazu

Model LMD-XH550MD ma duży ekran o przekątnej 55 cali, który zapewnia wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli), a do tego jest wyposażony w opracowany przez firmę Sony panel z technologią lokalnego przyciemniania, dzięki której szczytowa jasność monitora przekracza 1500 cd/m2, a współczynnik kontrastu osiąga poziom 1 000 000:1. W przypadku sygnałów HLG (Hybrid Log-Gamma) model LMD-XH550MD obsługuje format HDR, dzięki czemu zapewnia bardziej realistyczne odwzorowywanie obrazu, który charakteryzuje się większą szczegółowością i pozwala uchwycić zarówno jasne, jak i ciemne obszary, nie pomijając żadnych szczegółów.

Zaawansowany panel LCD i technologia przetwarzania sygnału, jakie wykorzystano w tym nowym modelu, obsługują szeroki zakres barw (zgodny z normą BT.2020 wydaną przez ITU-R), co zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i realistyczną wizualizację. W monitorze LMD-XH550MD wprowadzono też technologię ograniczającą odbijanie światła od powierzchni ekranu nawet w jasno oświetlonych salach operacyjnych. Pozwala to na uzyskanie wyraźnych obrazów o wysokim kontraście, które są bardzo ważne dla chirurgów.

Zaawansowane funkcje

W monitorze LMD-XH550MD wykorzystano unikalną technologię A.I.M.E.TM (Advanced Image Multiple Enhancer) firmy Sony, która poprawia wyświetlany obraz, dostosowując kolor, kontrast i widoczność zacienionych obszarów, a tym samym zwiększając komfort obserwacji. Ten nowy model wyposażono w złącze klonowania sygnału wyjściowego, co umożliwia powielanie wyświetlanego obrazu i przesyłanie go na dodatkowy monitor lub do zewnętrznych nagrywarek, nawet w przypadku korzystania z zaawansowanych ustawień, takich jak A.I.M.E. lub PIP (obraz w obrazie). Obraz wyjściowy może być wyświetlany w rozdzielczości 4K i HD, umożliwiając użytkownikowi zwiększenie lub obniżenie jakości obrazu w celu dopasowania go do możliwości nagrywarki lub dodatkowego monitora. Wprowadzono możliwość podłączenia modułu zdalnego sterowania, np. przełącznika nożnego, za pomocą gniazda stereo mini, co pozwala na przełączanie menu bez użycia rąk.

Łatwa instalacja i użytkowanie

Monitor LMD-XH550MD charakteryzuje się gładką powierzchnią i opływową częścią tylną, które pozwalają użytkownikom z łatwością ścierać płyny i żele z panelu LCD, przycisków sterujących i pokrywy tylnej, co zapewnia wysoki standard dezynfekcji i utrzymania czystości. Aby jeszcze bardziej poprawić dostępność tego monitora, wszystkie złącza skierowano w dół, co zapewnia porządek i ułatwia podłączanie przewodów.

Wiemy, że praca chirurga i personelu na sali operacyjnej jest sama w sobie stresująca, a technologia może być nieprzewidywalna, dlatego tworzymy monitory chirurgiczne, które zapewniają bezproblemowe działanie dzięki zastosowaniu najlepszych technologii i uwzględnieniu potrzeb chirurgów” — stwierdza Ludger Philippsen, kierownik ds. rozwiązań dla branży medycznej w dziale Healthcare Solutions Europe firmy Sony. „Model LMD-XH550MD zapewnia doskonałe wrażenia wizualne, które pomagają chirurgom w pracy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań, począwszy od unikalnej technologii A.I.M.E. firmy Sony po obrazy w jakości 4K”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.