Nowy monitor chirurgiczny 4K HDR 2D - Sony LMD-XH550MD
Sony wprowadza 55-calowy monitor chirurgiczny LMD-XH550MD zapewniający wysokiej jakości obraz HDR o rozdzielczości 4K. Model LMD-XH550MD to monitor klasy medycznej charakteryzujący się wysoką jasnością szczytową, dobrym współczynnikiem kontrastu oraz szerokim zakresem barw, umożliwiający wyświetlanie kolorowych obrazów wideo w trybie 2D, w jakości 4K HDR. Obrazowanie w rozdzielczości 4K zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż format Full HD, co przekłada się na większy poziom szczegółowości, przydatny w szpitalnych salach operacyjnych, centrach chirurgicznych oraz salach wykładowych.
Znakomita jakość obrazu
Model LMD-XH550MD ma duży ekran o przekątnej 55 cali, który zapewnia wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli), a do tego jest wyposażony w opracowany przez firmę Sony panel z technologią lokalnego przyciemniania, dzięki której szczytowa jasność monitora przekracza 1500 cd/m2, a współczynnik kontrastu osiąga poziom 1 000 000:1. W przypadku sygnałów HLG (Hybrid Log-Gamma) model LMD-XH550MD obsługuje format HDR, dzięki czemu zapewnia bardziej realistyczne odwzorowywanie obrazu, który charakteryzuje się większą szczegółowością i pozwala uchwycić zarówno jasne, jak i ciemne obszary, nie pomijając żadnych szczegółów.
Zaawansowany panel LCD i technologia przetwarzania sygnału, jakie wykorzystano w tym nowym modelu, obsługują szeroki zakres barw (zgodny z normą BT.2020 wydaną przez ITU-R), co zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i realistyczną wizualizację. W monitorze LMD-XH550MD wprowadzono też technologię ograniczającą odbijanie światła od powierzchni ekranu nawet w jasno oświetlonych salach operacyjnych. Pozwala to na uzyskanie wyraźnych obrazów o wysokim kontraście, które są bardzo ważne dla chirurgów.
Zaawansowane funkcje
W monitorze LMD-XH550MD wykorzystano unikalną technologię A.I.M.E.TM (Advanced Image Multiple Enhancer) firmy Sony, która poprawia wyświetlany obraz, dostosowując kolor, kontrast i widoczność zacienionych obszarów, a tym samym zwiększając komfort obserwacji. Ten nowy model wyposażono w złącze klonowania sygnału wyjściowego, co umożliwia powielanie wyświetlanego obrazu i przesyłanie go na dodatkowy monitor lub do zewnętrznych nagrywarek, nawet w przypadku korzystania z zaawansowanych ustawień, takich jak A.I.M.E. lub PIP (obraz w obrazie). Obraz wyjściowy może być wyświetlany w rozdzielczości 4K i HD, umożliwiając użytkownikowi zwiększenie lub obniżenie jakości obrazu w celu dopasowania go do możliwości nagrywarki lub dodatkowego monitora. Wprowadzono możliwość podłączenia modułu zdalnego sterowania, np. przełącznika nożnego, za pomocą gniazda stereo mini, co pozwala na przełączanie menu bez użycia rąk.
Łatwa instalacja i użytkowanie
Monitor LMD-XH550MD charakteryzuje się gładką powierzchnią i opływową częścią tylną, które pozwalają użytkownikom z łatwością ścierać płyny i żele z panelu LCD, przycisków sterujących i pokrywy tylnej, co zapewnia wysoki standard dezynfekcji i utrzymania czystości. Aby jeszcze bardziej poprawić dostępność tego monitora, wszystkie złącza skierowano w dół, co zapewnia porządek i ułatwia podłączanie przewodów.
„Wiemy, że praca chirurga i personelu na sali operacyjnej jest sama w sobie stresująca, a technologia może być nieprzewidywalna, dlatego tworzymy monitory chirurgiczne, które zapewniają bezproblemowe działanie dzięki zastosowaniu najlepszych technologii i uwzględnieniu potrzeb chirurgów” — stwierdza Ludger Philippsen, kierownik ds. rozwiązań dla branży medycznej w dziale Healthcare Solutions Europe firmy Sony. „Model LMD-XH550MD zapewnia doskonałe wrażenia wizualne, które pomagają chirurgom w pracy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań, począwszy od unikalnej technologii A.I.M.E. firmy Sony po obrazy w jakości 4K”.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.