NZXT N7 Z490 - elegancki minimalizm i najnowsze technologie
Płyta główna NZXT N7 Z490 ma sprawdzić się jako podstawa wydajnego PC do gier. Producent postawił na elegancki design, najnowsze technologie łączności bezprzewodowej i metalową osłonę dostępną w kolorach czarnym i białym.
NZXT N7 Z490 to płyta główna oparta na najnowszym chipsecie Intela - Z490. Obsługuje on procesory Intel Core 10. generacji i pozwala na podkręcanie odblokowanych jednostek. Wydajnemu CPU może towarzyszyć do 128 GB pamięci RAM o częstotliwości do 4266 MHz oraz do dwóch kart graficznych Radeon dzięki wsparciu dla CrossfireX. Precyzyjne dostrojenie sprzętu, dostosowanie podświetlenia RGB czy krzywych wentylatorów umożliwia autorska aplikacja NZXT CAM.
Powstała we współpracy z firmą ASRock płyta NZXT N7 Z490 oferuje dziesięciofazową sekcję zasilania procesora w układzie 8+2 DrMOS oraz najnowsze standardy łączności bezprzewodowej - WiFi 6 (ax) i Bluetooth 5.1. Entuzjaści znajdą też dwa sloty na dyski SSD typu M.2 i układ dźwiękowy ALC1220 z kondensatorami Nichicon Fine Gold. Komputerowi tunerzy mają do dyspozycji trzy złącza ARGB LED, gniazdo do zasilania pomp i zestaw do podłączenia sześciu śmigieł.
Płyta główna NZXT N7 Z490 obsługuje do piętnastu portów USB, z których trzy są w wersji 3.2 Gen 2 o przepustowości 10 Gbps. Dwa z nich wyprowadzono na tylnym panelu (w tym USB-C), jeden zaś można podpiąć pod frontowy panel kompatybilnej obudowy. Zestaw portów I/O jest chroniony przez metalową osłonę, co powinno ułatwiać instalację komponentu w obudowie.
Zainteresowani nowością NZXT nie będą długo czekać. Płyta główna NZXT N7 Z490 powinna trafić do sprzedaży pod koniec października w cenie około 900 zł. Użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch wersji kolorystycznych - białej i czarnej.
Dane techniczne:
- model: N7 Z490
- format: ATX
- wymiary (W x S x G): 305 x 244 x 43 mm
- układ logiki: Intel Z490
- podstawka: LGA1200
- kompatybilne procesory: Intel Core 10. generacji (14 nm)
- pamięć RAM: do 128 GB DDR4-4266 MHz (O.C. XMP)
- pamięć masowa:
- 2 x M.2 typu 2242/2260/2280
- 4 x SATA 6Gbps
- łączność:
- WiFi 6 (802.11ax): Intel AX200
- Bluetooth 5.1
- LAN 2,5 Gbps: Realtek RTL8125BG
- audio: Realtek ALC1220 z kondensatorami Nichicon Fine Gold, 32-bit/192 kHz DAC
- sloty rozszerzeń:
- 2 x PCI-E 3.0 x 16
- 3 x PCI-E 3.0 x1
- wyjścia wideo:
- HDMI 1.4b
- obsługa multi-GPU:
- AMD 2-way CrossfireX
- możliwość podłączenia do 7 wentylatorów (w tym złącze pompy wody)

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.