NZXT prezentuje nowy, wewnętrzny hub USB

Cyfrowe zasilacze, rozbudowane kontrolery wentylatorów i podświetlenia czy zaawansowane zestawy AiO - nowoczesne PC potrafią imponować wyglądem i funkcjonalnością. Nierzadko też spędzają sen z powiek budującym, bowiem te dodatki trzeba jednak podłączyć. Z hubem USB NZXT brak wolnych portów ma już nie być problemem.
Wewnętrzny hub USB NZXT ma być receptą na niedostateczną liczbę portów USB na płytach głównych. Nowa wersja urządzenia udostępnia dodatkowy port USB 2.0, oferując łącznie cztery wewnętrzne złącza magistrali szeregowej. Zaktualizowano również sposób zasilania huba, zastępując tracące na popularności złącze MOLEX nowocześniejszym SATA. Osoby nieposiadające wtyczek starszego typu nie będą już musiały korzystać z dodatkowych
przejściówek.
Wewnętrzny hub USB NZXT ma cechować się kompaktowymi rozmiarami, które wraz z wbudowanymi magnesami mają pozwolić na łatwy montaż nawet w ciasnych przestrzeniach. W zestawie znajduje się także dwustronna taśma 3M, która sprawdzi się w przypadku powierzchni, które są wykonane z innych materiałów niż metal. To wszystko ma dawać osobom budującym PC pewność, że potrzebnych portów im nie zabraknie, bo mogą łatwo rozbudować system o kolejne.
Nowy, wewnętrzny hub USB NZXT ma zawitać do sklepów jeszcze w tym roku. Jego cena nie powinna przekroczyć stu złotych.
Dane techniczne:
- liczba wewnętrznych portów USB: 4 (+1 do połączenia z płytą główną)
- zasilanie: kabel SATA
- montaż: magnetyczny + dwustronna taśma 3M

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.