Komunikaty PR

Oktawave wprowadza system do zarządzania Kubernetesem

2020-02-05  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski@attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Oktawave umożliwia uruchomienie gotowego klastra Kubernetes na swojej infrastrukturze w 10 minut i bezpłatne przetestowanie go. Tym samym ułatwia szybszą realizację złożonych projektów IT. 

Nowa usługa Oktawave Kubernetes Service (OKS) umożliwia jeszcze szybsze wdrażanie, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w środowisku chmurowym. Wspiera zespoły programistów, adminów i inżynierów DevOps w procesie wdrażania i testowania aplikacji web i serwisów backend. Wszelkie zasoby do zarządzania klastrem Kubernetes są udostępniane przez Oktawave bezpłatnie. 

Sprawniejsze wdrożenia i skalowalność

System do zarządzania Kubernetesem od Oktawave ułatwia zarządzanie aplikacjami już po wdrożeniu. Pozwala dostosowywać klastry do rosnącej skali aplikacji, zapewnia ich wysoką dostępność i niższe koszty wdrożenia kolejnych wersji. 

Daje też swobodę korzystania z lokalnej, hybrydowej lub publicznej infrastruktury chmury, pozwalając bez wysiłku przenosić obciążenie pracą. 

Z kolei nieustanny monitoring klastrów pozwala błyskawicznie reagować na potencjalne awarie, a infrastruktura chmurowa zapewnia wysoką dostępność.

Jak działa Kubernetes w Oktawave?

Wszystkie elementy kontrolera klastra (tzw. mastera) są utrzymywane przez Oktawave. Użytkownik tworzy tylko nowy klaster w panelu, który nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W kilka minut otrzymuje do niego dostęp i od razu może uruchamiać swoją aplikację, dzięki bezpośredniemu dostępowi do  API Kubernetesa.

OKS jest zintegrowany z innymi usługami Oktawave, takimi jak wirtualne instancje serwerowe, storage blokowy czy load balancer. Dodawanie węzłów i storage’u do klastra jest możliwe bezpośrednio z panelu admina lub API. 

Zasoby wykorzystane do utworzenia mastera klastra są bezpłatne. Użytkownik płaci  jedynie według standardowego cennika za zużycie zasobów utworzonych w celu udostępnienia API klastra, dodania workerów oraz konfiguracji swoich aplikacji.

Jak uruchomić OKS?

Aby skorzystać z systemu do zarządzania Kubernetesem wystarczy zalogować się lub założyć konto w panelu Oktawave, a następnie przejść do sekcji OKS. Każdy użytkownik może uruchomić swój klaster samodzielnie i bezpłatnie go przetestować.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Konkurs: opisz podróż z laptopem Huawei i wygraj kupon rabatowy na zakup plecaka Biuro prasowe
2020-02-17 | 16:43

Konkurs: opisz podróż z laptopem Huawei i wygraj kupon rabatowy na zakup plecaka

Huawei przygotował konkurs, w którym do wygrania są kupony rabatowe uprawniające do zakupu wielofunkcyjnego plecaka w cenie 9 złotych w sklepie internetowym huawei.pl.   Aby
IT i technologie Panasonic wybiera system SFA/RSE aby zwiększać skuteczność merchandisingu
2020-02-17 | 12:30

Panasonic wybiera system SFA/RSE aby zwiększać skuteczność merchandisingu

Panasonic, producent szerokiej gamy sprzętu elektronicznego – od AGD poprzez hi-fi i video po drobną elektronikę użytkową, poszukiwał rozwiązania, które pomoże w utrzymywaniu
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID
2020-02-14 | 15:20

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm ma duży problem z pozyskaniem kredytu. Szansą dla nich są gwarancje BGK

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm w Polsce miałoby utrudniony dostęp do kredytu bankowego, gdyby nie realizowany przez BGK program gwarancji de minimis. Co czwarta firma w ogóle nie miałaby szans na kredyt, a co trzecia – uzyskałaby go na gorszych warunkach. Program, z którego skorzystało już ok. 160 tys. firm, jak dotąd przyczynił się do utworzenia bądź utrzymania ponad 200 tys. miejsc pracy, a całkowita wartość kredytu objętego gwarancjami to blisko 120 mld zł. Zdecydowana większość przedsiębiorstw deklaruje też, że jego efektami były: stabilizacja sytuacji finansowej firmy, poprawa jej sytuacji rynkowej i wzrost obrotów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media@newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Samorządy walczą ze zmianami klimatycznymi. Zmuszają biznes do działań proekologicznych

Gdyby wszyscy Polacy zdecydowali się korzystać wyłącznie z zielonej energii, emisję CO2 można byłoby ograniczyć o 57 mln ton, czyli 17 proc. rocznej emisji Polski. Jak przekonują eksperci DNB Bank Polska i firmy PwC w raporcie „Kierunki 2020”, styl życia pojedynczych osób nie zmieni w znaczący sposób wpływu na środowisko. Ogromna rola spoczywa na biznesie, jednak to polityka, w tym samorządy, jest w głównej mierze odpowiedzialna za wprowadzanie proekologicznych inicjatyw. Polskie samorządy podpisały deklarację o współpracy na rzecz ochrony klimatu, a powołana koalicja klimatyczna pozwoli do 2050 roku osiągnąć im neutralność klimatyczną.

Handel

Allegro zainwestuje w tym roku 1 mld zł w rozwój platformy. 200 mln ofert i 20 proc. więcej sprzedawców do końca roku

– Przygotowaliśmy na ten rok długą listę innowacji – zapowiada François Nuyts, prezes Allegro. W tym roku ulubiony serwis e-zakupów Polaków​ zainwestuje w rozwój swojej platformy e-commerce’owej 1 mld zł. Skupi się głównie na ulepszeniach w obszarze dostaw i rozwoju usługi Allegro Smart!. Zaproponuje także lepszą wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i bardziej spersonalizowanych ofertach. Dla sprzedawców pojawią się nowe narzędzia, które ułatwią im rozpoczęcie biznesu i obniżenie jego kosztów. Dzięki temu liczba profesjonalnych sprzedawców w tym roku ma się zwiększyć o 20 proc., a liczba ofert wzrosnąć do 200 mln na koniec roku.

 
 

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.