Oktawave wprowadza system do zarządzania Kubernetesem

Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Oktawave umożliwia uruchomienie gotowego klastra Kubernetes na swojej infrastrukturze w 10 minut i bezpłatne przetestowanie go. Tym samym ułatwia szybszą realizację złożonych projektów IT.
Nowa usługa Oktawave Kubernetes Service (OKS) umożliwia jeszcze szybsze wdrażanie, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w środowisku chmurowym. Wspiera zespoły programistów, adminów i inżynierów DevOps w procesie wdrażania i testowania aplikacji web i serwisów backend. Wszelkie zasoby do zarządzania klastrem Kubernetes są udostępniane przez Oktawave bezpłatnie.
Sprawniejsze wdrożenia i skalowalność
System do zarządzania Kubernetesem od Oktawave ułatwia zarządzanie aplikacjami już po wdrożeniu. Pozwala dostosowywać klastry do rosnącej skali aplikacji, zapewnia ich wysoką dostępność i niższe koszty wdrożenia kolejnych wersji.
Daje też swobodę korzystania z lokalnej, hybrydowej lub publicznej infrastruktury chmury, pozwalając bez wysiłku przenosić obciążenie pracą.
Z kolei nieustanny monitoring klastrów pozwala błyskawicznie reagować na potencjalne awarie, a infrastruktura chmurowa zapewnia wysoką dostępność.
Jak działa Kubernetes w Oktawave?
Wszystkie elementy kontrolera klastra (tzw. mastera) są utrzymywane przez Oktawave. Użytkownik tworzy tylko nowy klaster w panelu, który nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W kilka minut otrzymuje do niego dostęp i od razu może uruchamiać swoją aplikację, dzięki bezpośredniemu dostępowi do API Kubernetesa.
OKS jest zintegrowany z innymi usługami Oktawave, takimi jak wirtualne instancje serwerowe, storage blokowy czy load balancer. Dodawanie węzłów i storage’u do klastra jest możliwe bezpośrednio z panelu admina lub API.
Zasoby wykorzystane do utworzenia mastera klastra są bezpłatne. Użytkownik płaci jedynie według standardowego cennika za zużycie zasobów utworzonych w celu udostępnienia API klastra, dodania workerów oraz konfiguracji swoich aplikacji.
Jak uruchomić OKS?
Aby skorzystać z systemu do zarządzania Kubernetesem wystarczy zalogować się lub założyć konto w panelu Oktawave, a następnie przejść do sekcji OKS. Każdy użytkownik może uruchomić swój klaster samodzielnie i bezpłatnie go przetestować.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.