Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zdobyło tytuł
Na firmę Bitdefender spada ostatnio deszcz nagród. Niezależne laboratorium badawcze AV-Test przyznało tytuł AV- Test CERTIFIED oprogramowaniu Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. Rozwiązanie zanotowało znowu wynik idealny.
Eksperci firmy AV-Test oceniali programy bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android, wykorzystując ich standardowe ustawienia. Program Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. firmy Bitdefender zanotował wynik idealny, czyli 18 punktów na 18 możliwych. Zdobył za to tytuł AV-Test CERTIFIED.
Źródło: marken,com.pl; bitdefender.pl
Jak dobrze program bezpieczeństwa chroni urządzenia mobilne z platformą Android przed prawdziwymi zagrożeniami? Zamiast posługiwać się teoretycznymi ocenami w symulowanym otoczeniu, eksperci firmy AV-Test odpierają ataki prawdziwych programów malware. Wszystkie testy są prowadzone na najnowszych smartfonach.
Wykrywanie malware'u w czasie rzeczywistym
Jak wiadomo, ataki na urządzenia mobilne z platformą Android są świetnym źródłem dochodów dla hakerów, przypominają eksperci firmy AV-Test. Dlatego liczba programów malware stale rośnie. Jednym z najważniejszych sposobów przeciwdziałania jest prowadzenie testów polegających na wykrywaniu szkodliwych programów w czasie rzeczywistym.
Wykrywanie malware'u z ostatnich czterech tygodni
Nawet oprogramowanie malware, które powstało przed kilkoma dniami, stanowi poważne zagrożenie dla urządzeń na platformie Android. Jednym z powodów jest na przykład brak aktualizacji programów bezpieczeństwa. W czasie testów laboratoryjnych te uwarunkowania są brane pod uwagę. System wykorzystuje tysiące aplikacji malware, umożliwiając mierzenie zdolności wykrywania programów malware, które są w obiegu w okresie do czterech tygodni.
Ochrona przed szkodliwymi aplikacjami Android
W czasie ostatnich testów badano zatem w czasie rzeczywistym poziom ochrony przed najnowszymi programami malware. Użyto przy tym 3446 próbek. Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. poradziło sobie znakomicie, wykrywając je wszystkie (100%), wobec średniej dla wielu produktów wynoszącej 97%.
Badano również poziom wykrywania programów malware wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Użyto przy tym 3312 próbek. Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zanotowało również bardzo dobry wynik (100%), przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 98,4%. W tej sytuacji w kategorii Ochrona oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zdobyło 6 punktów (na 6 możliwych).
Efektywność
W czasie testów każde działanie było powtarzane kilkanaście razy, by można było wyciągnąć wiarygodną średnią. Dzięki takim działaniom wyklucza się błędne pomiary, by uzyskać wiarygodne wartości dla wszystkich produktów. Rezygnuje się również z badania wszystkich funkcji, które mogłyby wypaczać wyniki pomiarów. Odnosi się to do pewnych funkcji systemowych, automatycznych aktualizacji czy skanów i backupów.
Jak się okazało w czasie omawianych testów, działanie oprogramowania Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. w zasadzie nie wpływa na żywotność baterii smartfona. Nie spowalnia pracy urządzenia podczas normalnego użytkowania. Nie generuje również wielkiego dodatkowego ruchu. Wobec tego w kategorii Efektywność oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. uzyskało także 6 punktów na 6 możliwych.
Użyteczność
W tym przypadku testujący ustalają liczbę fałszywych alarmów powodowanych przez program bezpieczeństwa. Obejmują one fałszywe ostrzeżenia w czasie instalacji aplikacji, aplikacji pobieranych z Google Play Store, a także aplikacji z innych sklepów tego typu. W pierwszym i drugim przypadku oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. nie generowało żadnego fałszywego alarmu na 2186 próbek (przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 2), a trzecim – także żadnego (na 939 próbek, również przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 2). Dlatego w kategorii Użyteczność zdobyło również 6 punktów na 6 możliwych.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.