Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zdobyło tytuł
Na firmę Bitdefender spada ostatnio deszcz nagród. Niezależne laboratorium badawcze AV-Test przyznało tytuł AV- Test CERTIFIED oprogramowaniu Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. Rozwiązanie zanotowało znowu wynik idealny.
Eksperci firmy AV-Test oceniali programy bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android, wykorzystując ich standardowe ustawienia. Program Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. firmy Bitdefender zanotował wynik idealny, czyli 18 punktów na 18 możliwych. Zdobył za to tytuł AV-Test CERTIFIED.
Źródło: marken,com.pl; bitdefender.pl
Jak dobrze program bezpieczeństwa chroni urządzenia mobilne z platformą Android przed prawdziwymi zagrożeniami? Zamiast posługiwać się teoretycznymi ocenami w symulowanym otoczeniu, eksperci firmy AV-Test odpierają ataki prawdziwych programów malware. Wszystkie testy są prowadzone na najnowszych smartfonach.
Wykrywanie malware'u w czasie rzeczywistym
Jak wiadomo, ataki na urządzenia mobilne z platformą Android są świetnym źródłem dochodów dla hakerów, przypominają eksperci firmy AV-Test. Dlatego liczba programów malware stale rośnie. Jednym z najważniejszych sposobów przeciwdziałania jest prowadzenie testów polegających na wykrywaniu szkodliwych programów w czasie rzeczywistym.
Wykrywanie malware'u z ostatnich czterech tygodni
Nawet oprogramowanie malware, które powstało przed kilkoma dniami, stanowi poważne zagrożenie dla urządzeń na platformie Android. Jednym z powodów jest na przykład brak aktualizacji programów bezpieczeństwa. W czasie testów laboratoryjnych te uwarunkowania są brane pod uwagę. System wykorzystuje tysiące aplikacji malware, umożliwiając mierzenie zdolności wykrywania programów malware, które są w obiegu w okresie do czterech tygodni.
Ochrona przed szkodliwymi aplikacjami Android
W czasie ostatnich testów badano zatem w czasie rzeczywistym poziom ochrony przed najnowszymi programami malware. Użyto przy tym 3446 próbek. Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. poradziło sobie znakomicie, wykrywając je wszystkie (100%), wobec średniej dla wielu produktów wynoszącej 97%.
Badano również poziom wykrywania programów malware wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Użyto przy tym 3312 próbek. Oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zanotowało również bardzo dobry wynik (100%), przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 98,4%. W tej sytuacji w kategorii Ochrona oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. zdobyło 6 punktów (na 6 możliwych).
Efektywność
W czasie testów każde działanie było powtarzane kilkanaście razy, by można było wyciągnąć wiarygodną średnią. Dzięki takim działaniom wyklucza się błędne pomiary, by uzyskać wiarygodne wartości dla wszystkich produktów. Rezygnuje się również z badania wszystkich funkcji, które mogłyby wypaczać wyniki pomiarów. Odnosi się to do pewnych funkcji systemowych, automatycznych aktualizacji czy skanów i backupów.
Jak się okazało w czasie omawianych testów, działanie oprogramowania Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. w zasadzie nie wpływa na żywotność baterii smartfona. Nie spowalnia pracy urządzenia podczas normalnego użytkowania. Nie generuje również wielkiego dodatkowego ruchu. Wobec tego w kategorii Efektywność oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. uzyskało także 6 punktów na 6 możliwych.
Użyteczność
W tym przypadku testujący ustalają liczbę fałszywych alarmów powodowanych przez program bezpieczeństwa. Obejmują one fałszywe ostrzeżenia w czasie instalacji aplikacji, aplikacji pobieranych z Google Play Store, a także aplikacji z innych sklepów tego typu. W pierwszym i drugim przypadku oprogramowanie Bitdefender Mobile Security 3.3 for Android 8.0.0. nie generowało żadnego fałszywego alarmu na 2186 próbek (przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 2), a trzecim – także żadnego (na 939 próbek, również przy średniej dla wielu produktów wynoszącej 2). Dlatego w kategorii Użyteczność zdobyło również 6 punktów na 6 możliwych.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.