Oprogramowanie Bitdefender z tytułem TOP PRODUCT firmy AV-TEST
Niezależna firma badawcza AV-TEST uhonorowała tytułem TOP PRODUCT oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 dla komputerów domowych. Jak się okazało podczas testów, rozwiązanie zanotowało wynik prawie idealny, zdobywając 17,5 punktu na 18 możliwych. To kolejna nagroda uzyskana przez firmę Bitdefender w tym roku.
We wrześniu i październiku 2020 roku eksperci laboratorium AV-TEST oceniali 22 pakiety antywirusowe dla użytkowników domowych. W czasie testów sprawdzano najbardziej aktualne publicznie dostępne wersje wszystkich produktów. Wszystkie się też automatycznie aktualizują. Eksperci prowadzili badania zgodnie z realnymi scenariuszami i testowali, jak te produkty reagują na prawdziwe zagrożenia. Programy musiały wykazywać swoje faktyczne możliwości, na wszystkich poziomach ochrony.
Laboratorium ocenia rozwiązania w trzech kategoriach: ochrona, efektywność i użyteczność, przyznając w każdej z nich maksimum 6 punktów. Wyniki tego testu są niesłychanie interesujące, ponieważ nagradzane są wyłącznie rozwiązania, które zdobywają co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych). System Bitdefender Internet Security 25.0 uzyskał właśnie 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.
Ochrona
W badaniach prowadzonych w laboratorium AV-TEST, zamiast teoretycznej oceny w warunkach symulowanych, produkty muszą odpierać najświeższe ataki. Używa się przy tym wszelkich rodzajów broni stosowanych przez cyber przestępców, na przykład malware'u zero day, pobrań ze stron internetowych, ataków poprzez zainfekowane e-maile itp. Program Bitdefender Internet Security 25.0 uzyskał w tej kategorii 6 punktów na 6 możliwych.
Efektywność
Efektywność to przeciętny wpływ produktu na szybkość działania komputera w codziennym użytkowaniu. W tej kategorii program Bitdefender Internet Security 25.0 zdobył również 6 punktów (na 6 możliwych).
Użyteczność
To pojęcie oznacza wpływ programu bezpieczeństwa na użyteczność komputera. W tej kategorii program Bitdefender Internet Security 25.0 uzyskał 5,5 punktu na 6 możliwych.
W całym teście – we wszystkich trzech kategoriach – system Bitdefender Internet Security 25.0 otrzymał łącznie 17,5 punktu, za co laboratorium AV-TEST przyznało mu tytuł TOP PRODUCT.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.