Komunikaty PR

Oprogramowanie Bitdefender uhonorowane tytułem AV-Comparatives ADVANCED+ ***

2020-11-11  |  01:00
Biuro prasowe

Niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives  przyznało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0 za ochronę przed malware'em. Tym razem rozwiązanie zanotowało wynik idealny. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.

 

W czasie przeprowadzonego we wrześniu tego roku badania (Malware Protection Test) eksperci AV-Comparatives skupili się na ochronie przed malware'em. Oceniono zdolność programów bezpieczeństwa do ochrony systemu przed zakażeniem szkodliwymi plikami. Wszystkie sprawdzane pliki były skanowane przez programy bezpieczeństwa – zarówno offline, jak i online. Jeżeli program nie wykrywał wszystkich zmian wywołanych przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony.

 

 

Wykrywanie a ochrona

 

W przeszłości laboratorium AV-Comparatives prowadziło badania File Detection Test, które – jak sama nazwa wskazuje – były tylko testami wykrywania zagrożeń, przypominają eksperci. Sprawdzano zatem wyłącznie możliwości wykrywania przez programy bezpieczeństwa szkodliwych plików. Ta zdolność jest oczywiście ważną cechą programów antywirusowych. Jest istotna dla każdego, kto chce na przykład sprawdzić, czy plik jest bezpieczny przed wysłaniem go do innych użytkowników.

 

Obecny Malware Protection Test sprawdza nie tylko możliwości wykrywania, ale również ochrony. Na przykład zdolności zapobiegania, by szkodliwy plik nie wywoływał zmian w systemie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać malware'u, gdy nie jest on aktywny, natomiast wykryć go, gdy działa. Ponadto, niektóre produkty antywirusowe stosują wykrywanie behawioralne, by wyszukiwać i blokować próby wykonywania zmian w systemie. Malware Protection Test mierzy ogólną zdolność produktów bezpieczeństwa ochrony systemu przed szkodliwymi programami.

 

Według ekspertów AV-Comparatives istotny jest między innymi jeden z mechanizmów wykrywania w chmurze. Autorzy programów malware stale poszukują bowiem nowych metod obchodzenia mechanizmów wykrywania. Stosowanie wykrywania w chmurze umożliwia dostawcom oprogramowania wykrywanie i klasyfikowanie podejrzanych plików w czasie rzeczywistym, co pozwala chronić użytkowników przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami. Przechowywanie niektórych elementów technologii w chmurze uniemożliwia natomiast autorom programów malware szybkie adaptowanie się do nowych zasad wykrywania.

 

Zestaw używany w tym teście składał się z 10 102 plików. Zostały one połączone w klastry, by były bardziej reprezentatywne. Proces ten prowadzono do końca sierpnia tego roku.

 

 

 

 

Wskaźniki wykrywania offline i online

 

Wiele testowanych produktów korzysta z technologii chmurowych, które są oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy jest aktywne połączenie internetowe. Test pokazuje więc, jak bardzo zależny od chmury jest produkt, a w rezultacie – jak dobrze chroni system, gdy nie jest dostępne połączenie internetowe. Zdaniem ekspertów AV-Comparatives dostawcy produktów bardzo zależnych od chmury powinni ostrzegać o tym użytkowników, ponieważ może to w znacznym stopniu wpływać na poziom ochrony.

 

Program Bitdefender Internet Security 25.0 miał w czasie testu następujące wyniki:

  • wskaźnik wykrywania offline – 95,9 %
  • wskaźnik wykrywania online – 95,9 %
  • wskaźnik ochrony online – 99,99 %
  • liczba fałszywych alarmów – 6

 

W rezultacie oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 (za ochronę przed malware'em) zanotowało wynik idealny i otrzymało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** przyznawany przez niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.  

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.