Komunikaty PR

Oprogramowanie Bitdefender uhonorowane tytułem AV-Comparatives ADVANCED+ ***

2020-11-11  |  01:00
Biuro prasowe

Niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives  przyznało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0 za ochronę przed malware'em. Tym razem rozwiązanie zanotowało wynik idealny. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.

 

W czasie przeprowadzonego we wrześniu tego roku badania (Malware Protection Test) eksperci AV-Comparatives skupili się na ochronie przed malware'em. Oceniono zdolność programów bezpieczeństwa do ochrony systemu przed zakażeniem szkodliwymi plikami. Wszystkie sprawdzane pliki były skanowane przez programy bezpieczeństwa – zarówno offline, jak i online. Jeżeli program nie wykrywał wszystkich zmian wywołanych przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony.

 

 

Wykrywanie a ochrona

 

W przeszłości laboratorium AV-Comparatives prowadziło badania File Detection Test, które – jak sama nazwa wskazuje – były tylko testami wykrywania zagrożeń, przypominają eksperci. Sprawdzano zatem wyłącznie możliwości wykrywania przez programy bezpieczeństwa szkodliwych plików. Ta zdolność jest oczywiście ważną cechą programów antywirusowych. Jest istotna dla każdego, kto chce na przykład sprawdzić, czy plik jest bezpieczny przed wysłaniem go do innych użytkowników.

 

Obecny Malware Protection Test sprawdza nie tylko możliwości wykrywania, ale również ochrony. Na przykład zdolności zapobiegania, by szkodliwy plik nie wywoływał zmian w systemie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać malware'u, gdy nie jest on aktywny, natomiast wykryć go, gdy działa. Ponadto, niektóre produkty antywirusowe stosują wykrywanie behawioralne, by wyszukiwać i blokować próby wykonywania zmian w systemie. Malware Protection Test mierzy ogólną zdolność produktów bezpieczeństwa ochrony systemu przed szkodliwymi programami.

 

Według ekspertów AV-Comparatives istotny jest między innymi jeden z mechanizmów wykrywania w chmurze. Autorzy programów malware stale poszukują bowiem nowych metod obchodzenia mechanizmów wykrywania. Stosowanie wykrywania w chmurze umożliwia dostawcom oprogramowania wykrywanie i klasyfikowanie podejrzanych plików w czasie rzeczywistym, co pozwala chronić użytkowników przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami. Przechowywanie niektórych elementów technologii w chmurze uniemożliwia natomiast autorom programów malware szybkie adaptowanie się do nowych zasad wykrywania.

 

Zestaw używany w tym teście składał się z 10 102 plików. Zostały one połączone w klastry, by były bardziej reprezentatywne. Proces ten prowadzono do końca sierpnia tego roku.

 

 

 

 

Wskaźniki wykrywania offline i online

 

Wiele testowanych produktów korzysta z technologii chmurowych, które są oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy jest aktywne połączenie internetowe. Test pokazuje więc, jak bardzo zależny od chmury jest produkt, a w rezultacie – jak dobrze chroni system, gdy nie jest dostępne połączenie internetowe. Zdaniem ekspertów AV-Comparatives dostawcy produktów bardzo zależnych od chmury powinni ostrzegać o tym użytkowników, ponieważ może to w znacznym stopniu wpływać na poziom ochrony.

 

Program Bitdefender Internet Security 25.0 miał w czasie testu następujące wyniki:

  • wskaźnik wykrywania offline – 95,9 %
  • wskaźnik wykrywania online – 95,9 %
  • wskaźnik ochrony online – 99,99 %
  • liczba fałszywych alarmów – 6

 

W rezultacie oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 (za ochronę przed malware'em) zanotowało wynik idealny i otrzymało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** przyznawany przez niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.  

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.