Oprogramowanie Bitdefender uhonorowane tytułem AV-Comparatives ADVANCED+ ***
Niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives przyznało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0 za ochronę przed malware'em. Tym razem rozwiązanie zanotowało wynik idealny. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.
W czasie przeprowadzonego we wrześniu tego roku badania (Malware Protection Test) eksperci AV-Comparatives skupili się na ochronie przed malware'em. Oceniono zdolność programów bezpieczeństwa do ochrony systemu przed zakażeniem szkodliwymi plikami. Wszystkie sprawdzane pliki były skanowane przez programy bezpieczeństwa – zarówno offline, jak i online. Jeżeli program nie wykrywał wszystkich zmian wywołanych przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony.
Wykrywanie a ochrona
W przeszłości laboratorium AV-Comparatives prowadziło badania File Detection Test, które – jak sama nazwa wskazuje – były tylko testami wykrywania zagrożeń, przypominają eksperci. Sprawdzano zatem wyłącznie możliwości wykrywania przez programy bezpieczeństwa szkodliwych plików. Ta zdolność jest oczywiście ważną cechą programów antywirusowych. Jest istotna dla każdego, kto chce na przykład sprawdzić, czy plik jest bezpieczny przed wysłaniem go do innych użytkowników.
Obecny Malware Protection Test sprawdza nie tylko możliwości wykrywania, ale również ochrony. Na przykład zdolności zapobiegania, by szkodliwy plik nie wywoływał zmian w systemie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać malware'u, gdy nie jest on aktywny, natomiast wykryć go, gdy działa. Ponadto, niektóre produkty antywirusowe stosują wykrywanie behawioralne, by wyszukiwać i blokować próby wykonywania zmian w systemie. Malware Protection Test mierzy ogólną zdolność produktów bezpieczeństwa ochrony systemu przed szkodliwymi programami.
Według ekspertów AV-Comparatives istotny jest między innymi jeden z mechanizmów wykrywania w chmurze. Autorzy programów malware stale poszukują bowiem nowych metod obchodzenia mechanizmów wykrywania. Stosowanie wykrywania w chmurze umożliwia dostawcom oprogramowania wykrywanie i klasyfikowanie podejrzanych plików w czasie rzeczywistym, co pozwala chronić użytkowników przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami. Przechowywanie niektórych elementów technologii w chmurze uniemożliwia natomiast autorom programów malware szybkie adaptowanie się do nowych zasad wykrywania.
Zestaw używany w tym teście składał się z 10 102 plików. Zostały one połączone w klastry, by były bardziej reprezentatywne. Proces ten prowadzono do końca sierpnia tego roku.
Wskaźniki wykrywania offline i online
Wiele testowanych produktów korzysta z technologii chmurowych, które są oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy jest aktywne połączenie internetowe. Test pokazuje więc, jak bardzo zależny od chmury jest produkt, a w rezultacie – jak dobrze chroni system, gdy nie jest dostępne połączenie internetowe. Zdaniem ekspertów AV-Comparatives dostawcy produktów bardzo zależnych od chmury powinni ostrzegać o tym użytkowników, ponieważ może to w znacznym stopniu wpływać na poziom ochrony.
Program Bitdefender Internet Security 25.0 miał w czasie testu następujące wyniki:
- wskaźnik wykrywania offline – 95,9 %
- wskaźnik wykrywania online – 95,9 %
- wskaźnik ochrony online – 99,99 %
- liczba fałszywych alarmów – 6
W rezultacie oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 (za ochronę przed malware'em) zanotowało wynik idealny i otrzymało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** przyznawany przez niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.