Optimus E-Sport GB450T-CR3 - wyważony desktop do zabawy i nauki
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 to propozycja adresowana do osób, które oczekują optymalnego stosunku jakości i wydajności do ceny. Zbudowany z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z e-sportem, powinien sprawdzić się także przy bardziej wymagających pracach, dzięki obecności procesora Ryzen 5 3600.
Optimus E-Sport GB450T-CR3 to komputer ze średniej półki cenowej. Jest napędzany przez procesor AMD Ryzen 5 3600, który oferuje 6 rdzeni i 12 wątków. Współpracuje z 16 GB pamięci DDR4 RAM, którą można rozszerzyć do 64 GB. Za efekty wizualne odpowiada karta graficzna z układem GeForce GTX 1660 i 6 GB pamięci wideo. Taka kompozycja powinna z powodzeniem poradzić sobie także z nowszymi grami uruchamianymi w rozdzielczości Full HD.
Dość miejsca na rozbudowane tytuły mają zapewnić dwa dyski. Rolę nośnika systemowego pełni SSD w formie karty M.2. Oferuje on 480 GB przestrzeni na dane. Bardziej pojemny jest towarzyszący mu dysk twardy. Jego talerze wirują z prędkością 7200 RPM i pozwalają na zapisanie 1 TB danych. Komponenty osadzono na płycie głównej Gigabyte Aorus B450 Elite, która w przyszłości powinna obsłużyć także mocniejsze procesory z rodziny Ryzen. Energię dostarcza z kolei zasilacz o mocy 500 W.
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 posiada dwa wyjścia HDMI, trzy DisplayPort i jedno DVI. Do tego dochodzą cztery porty USB 3.0 typu A oraz kolejne cztery w standardzie 2.0. Jednostka jest wyposażona w gigabitową kartę sieciową LAN oraz komplet złączy audio. Całość pracuje pod kontrolą preinstalowanego systemu Windows 10 Home w wersji 64-bitowej.
Osoby, które chciałyby nabyć komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 powinny przygotować około 4600 zł. Sprzęt jest już dostępny w polskich sklepach. Producent udziela na niego trzy lata gwarancji.
Dane techniczne:
- model: E-Sport GB450T-CR3
- procesor: AMD Ryzen 5 3600
- 6 rdzeni/12 wątków
- taktowanie 3,6 - 4,2 GHz
- 35 MB L3 cache
- pamięć RAM: 16 GB DDR4 (dual-channel, 2 sloty wolne, maks. 64 GB)
- karta graficzna: z układem nVidia GeForce GTX 1660 i 6 GB VRAM
- dysk systemowy: SSD NVMe M.2 480 GB
- dysk na dane: SATA 6 Gbps, 1 TB, 7200 RPM
- łączność: 1 Gbps Ethernet
- porty:
- 4 x USB 3.0
- 4 x USB 2.0
- 1 x PS/2
- 1 x LAN
- 2 x HDMI
- 3 x DisplayPort
- 1 x DVI
- 6 x audio jack
- zasilacz: 500 W
- wymiary: 440 x 210 x 450 mm
- system operacyjny: Windows 10 Home Edition

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.