Optimus E-Sport GB450T-CR3 - wyważony desktop do zabawy i nauki
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 to propozycja adresowana do osób, które oczekują optymalnego stosunku jakości i wydajności do ceny. Zbudowany z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z e-sportem, powinien sprawdzić się także przy bardziej wymagających pracach, dzięki obecności procesora Ryzen 5 3600.
Optimus E-Sport GB450T-CR3 to komputer ze średniej półki cenowej. Jest napędzany przez procesor AMD Ryzen 5 3600, który oferuje 6 rdzeni i 12 wątków. Współpracuje z 16 GB pamięci DDR4 RAM, którą można rozszerzyć do 64 GB. Za efekty wizualne odpowiada karta graficzna z układem GeForce GTX 1660 i 6 GB pamięci wideo. Taka kompozycja powinna z powodzeniem poradzić sobie także z nowszymi grami uruchamianymi w rozdzielczości Full HD.
Dość miejsca na rozbudowane tytuły mają zapewnić dwa dyski. Rolę nośnika systemowego pełni SSD w formie karty M.2. Oferuje on 480 GB przestrzeni na dane. Bardziej pojemny jest towarzyszący mu dysk twardy. Jego talerze wirują z prędkością 7200 RPM i pozwalają na zapisanie 1 TB danych. Komponenty osadzono na płycie głównej Gigabyte Aorus B450 Elite, która w przyszłości powinna obsłużyć także mocniejsze procesory z rodziny Ryzen. Energię dostarcza z kolei zasilacz o mocy 500 W.
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 posiada dwa wyjścia HDMI, trzy DisplayPort i jedno DVI. Do tego dochodzą cztery porty USB 3.0 typu A oraz kolejne cztery w standardzie 2.0. Jednostka jest wyposażona w gigabitową kartę sieciową LAN oraz komplet złączy audio. Całość pracuje pod kontrolą preinstalowanego systemu Windows 10 Home w wersji 64-bitowej.
Osoby, które chciałyby nabyć komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 powinny przygotować około 4600 zł. Sprzęt jest już dostępny w polskich sklepach. Producent udziela na niego trzy lata gwarancji.
Dane techniczne:
- model: E-Sport GB450T-CR3
- procesor: AMD Ryzen 5 3600
- 6 rdzeni/12 wątków
- taktowanie 3,6 - 4,2 GHz
- 35 MB L3 cache
- pamięć RAM: 16 GB DDR4 (dual-channel, 2 sloty wolne, maks. 64 GB)
- karta graficzna: z układem nVidia GeForce GTX 1660 i 6 GB VRAM
- dysk systemowy: SSD NVMe M.2 480 GB
- dysk na dane: SATA 6 Gbps, 1 TB, 7200 RPM
- łączność: 1 Gbps Ethernet
- porty:
- 4 x USB 3.0
- 4 x USB 2.0
- 1 x PS/2
- 1 x LAN
- 2 x HDMI
- 3 x DisplayPort
- 1 x DVI
- 6 x audio jack
- zasilacz: 500 W
- wymiary: 440 x 210 x 450 mm
- system operacyjny: Windows 10 Home Edition

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.