Optimus E-Sport GB450T-CR3 - wyważony desktop do zabawy i nauki
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 to propozycja adresowana do osób, które oczekują optymalnego stosunku jakości i wydajności do ceny. Zbudowany z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z e-sportem, powinien sprawdzić się także przy bardziej wymagających pracach, dzięki obecności procesora Ryzen 5 3600.
Optimus E-Sport GB450T-CR3 to komputer ze średniej półki cenowej. Jest napędzany przez procesor AMD Ryzen 5 3600, który oferuje 6 rdzeni i 12 wątków. Współpracuje z 16 GB pamięci DDR4 RAM, którą można rozszerzyć do 64 GB. Za efekty wizualne odpowiada karta graficzna z układem GeForce GTX 1660 i 6 GB pamięci wideo. Taka kompozycja powinna z powodzeniem poradzić sobie także z nowszymi grami uruchamianymi w rozdzielczości Full HD.
Dość miejsca na rozbudowane tytuły mają zapewnić dwa dyski. Rolę nośnika systemowego pełni SSD w formie karty M.2. Oferuje on 480 GB przestrzeni na dane. Bardziej pojemny jest towarzyszący mu dysk twardy. Jego talerze wirują z prędkością 7200 RPM i pozwalają na zapisanie 1 TB danych. Komponenty osadzono na płycie głównej Gigabyte Aorus B450 Elite, która w przyszłości powinna obsłużyć także mocniejsze procesory z rodziny Ryzen. Energię dostarcza z kolei zasilacz o mocy 500 W.
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 posiada dwa wyjścia HDMI, trzy DisplayPort i jedno DVI. Do tego dochodzą cztery porty USB 3.0 typu A oraz kolejne cztery w standardzie 2.0. Jednostka jest wyposażona w gigabitową kartę sieciową LAN oraz komplet złączy audio. Całość pracuje pod kontrolą preinstalowanego systemu Windows 10 Home w wersji 64-bitowej.
Osoby, które chciałyby nabyć komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 powinny przygotować około 4600 zł. Sprzęt jest już dostępny w polskich sklepach. Producent udziela na niego trzy lata gwarancji.
Dane techniczne:
- model: E-Sport GB450T-CR3
- procesor: AMD Ryzen 5 3600
- 6 rdzeni/12 wątków
- taktowanie 3,6 - 4,2 GHz
- 35 MB L3 cache
- pamięć RAM: 16 GB DDR4 (dual-channel, 2 sloty wolne, maks. 64 GB)
- karta graficzna: z układem nVidia GeForce GTX 1660 i 6 GB VRAM
- dysk systemowy: SSD NVMe M.2 480 GB
- dysk na dane: SATA 6 Gbps, 1 TB, 7200 RPM
- łączność: 1 Gbps Ethernet
- porty:
- 4 x USB 3.0
- 4 x USB 2.0
- 1 x PS/2
- 1 x LAN
- 2 x HDMI
- 3 x DisplayPort
- 1 x DVI
- 6 x audio jack
- zasilacz: 500 W
- wymiary: 440 x 210 x 450 mm
- system operacyjny: Windows 10 Home Edition

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.