Outsourcing IT doskonałym rozwiązaniem dla firm
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Uwolnienie zasobów informatycznych, zwiększenie bezpieczeństwa IT, polepszenie wydajności firmy, dostęp do najnowszych technologii oraz oszczędność – to zdecydowanie tylko niektóre zalety outsourcingu IT. Takie rozwiązanie to swego rodzaju „must have” dla firmy, dzięki któremu ich bezpieczeństwo oraz funkcjonowanie na poziomie technologicznym będzie usystematyzowane i efektywniejsze.
Technologie programistyczne odgrywają kluczową rolę praktycznie w każdej firmie. Służą one wspieraniu procesów, ułatwianiu komunikacji, zwiększaniu efektywności operacyjnej i dostarczaniu lepszych usług dla społeczeństwa. Usługa outsourcingu IT jest coraz częściej wybierana przez różne przedsiębiorstwa, które widzą w tym obszarze szereg korzyści i usprawnień.
Efektywność i oszczędność
Obecnie firmy decydują się na korzystanie z usług outsourcingu IT z wielu różnych powodów. Pośród najważniejszych najczęściej pojawiają się; wzrost efektywności, redukcja kosztów jak również dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz bezpieczeństwo. - Outsourcing to nowoczesna strategia zarządzania, polegająca na przekazaniu firmie zewnętrznej obowiązków i odpowiedzialności związanych z wyspecjalizowanymi zadaniami, najczęściej niezwiązanymi bezpośrednio z działalnością firmy. Przeniesienie na partnera biznesowego czynności związanych z utrzymaniem infrastruktury IT przynosi korzyści w postaci podniesienia jakość obsługi przy równoczesnym obniżeniu jej kosztów. W naszej ponad 10 - letniej praktyce wspieramy firmy w obszarze IT, co zdecydowanie przenosi się na usprawnianie i działalności i zmniejszanie kosztów - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System, która w działa w branży IT wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania programistyczne. - Outsourcing oferuje nieporównywalnie mniejsze koszty niż w przypadku zatrudnienia pracownika etatowego, co daje firmie spore pole do oszczędności - dodaje Tomasz Urban.
Oprócz efektywności pracy i oszczędności należy podkreślić, że powierzenie specjalistycznej firmie wsparcia informatycznego to także bezpieczeństwo dla firm - Profesjonalny outsourcing IT to gwarancja bezpieczeństwa danych oraz ich przechowywania. Wiemy jak ważne jest obecnie przechowywanie takich zasobów, dlatego takie usługi prowadzimy na najwyższym poziomie. Kolejną i zdecydowaną zaletą korzystania z usług outsourcingu jest także dostęp do zespołu, który specjalizuje się w wielu dziedzinach informatyki. Pojedyncza osoba na etacie nie jest w stanie posiadać tylu kwalifikacji i wiedzy co wieloosobowy zespół. Dodatkowo przewagą nad pracownikiem etatowym jest aktywna, natychmiastowa pomoc i dostępność zespołu informatycznego 24/7. Dyżury naszych pracowników gwarantują wsparcie firmom niezależnie od momentu, w którym nastąpi awaria lub inny problem techniczny. Nieocenioną zaletą jest także brak potrzeby uwzględniania absencji pracownika w wyniku urlopów czy zwolnień lekarskich - podkreśla właściciel T2T System, która od kilkunastu lat specjalizuje się m.in. we wsparciu IT dla przedsiębiorstw, tworzeniu specjalistycznych programów i nowoczesnych systemów dla firm i instytucji. - Zalet outosourcingu IT jest zdecydowanie więcej, a korzyści dla firm mnóstwo. Takie działania to wartość dodana i oszczędność czasu oraz kosztów - dodaje T. Urban.
Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.
* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcie: Adventure Media
Kontakt dla mediów:
www.t2t-aystem.com
Aleksandra Dik
alekdandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.