PANASONIC CONNECT WCHODZI W STRATEGICZNE PARTNERSTWO KAPITAŁOWE Z ORIX CORPORATI
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Firmy te wspólnie powołają spółkę, która będzie obsługiwać biznes projektorowy Panasonic na całym świeci
Panasonic Connect Co., Ltd. ogłosił dzisiaj, że osiągnął porozumienie dotyczące strategicznego partnerstwa kapitałowego z ORIX Corporation, które obejmuje działalność firmy w zakresie projektorów oraz pokrewnych operacji. Obie firmy planują utworzenie nowej spółki, która będzie kontynuować działalność z myślą o dalszym dynamicznym rozwoju. Decyzja ta została podjęta dzisiaj na posiedzeniu zarządu Panasonic Holdings Corporation.
Zarys współpracy
Panasonic Connect wspólnie z ORIX utworzą nową spółkę obsługującą dywizję Panasonic Connect Media Entertainment Business Division (MEBD), której celem będzie dalszy rozwój segmentu profesjonalnych projektorów i monitorów. W zakresie tej współpracy ORIX będzie posiadał 80% udziałów, a Panasonic Connect 20%. Po nawiązaniu partnerstwa kapitałowego produkty docelowe będą w dalszym ciągu obecne pod marką Panasonic, a nowo założona spółka również będzie używać nazwy Panasonic.
Podstawy i cele współpracy
Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego projektora kineskopowego (CRT) w 1975 r. dział profesjonalnych projektorów i monitorów Panasonic wprowadził na rynek szeroką gamę produktów wykorzystujących opatentowaną technologię sterowania urządzeniami*1. W ciągu ostatnich 50 lat firma zdobyła zaufanie klientów na całym świecie, a dzięki wiodącemu udziałowi w rynku projektorów o wysokiej jasności*2 firma ugruntowała silną pozycję w branży rozwiązań wizualnych.
Z drugiej strony, na rynku wzrosło znaczenie integracji oprogramowania wraz z zaawansowanym sprzętem, a w związku z pojawieniem się nowych technologii i zapotrzebowaniem na immersyjne doświadczenia, na rynku produktów wizualnych nastąpiły znaczące zmiany. Aby osiągnąć wzrost organiczny i dalszą ekspansję rynkową w przyszłości, firma uznała, że konieczne będzie wzmocnienie działalności operacyjno-inwestycyjnej.
W świetle tych okoliczności obie firmy uzgodniły, że dalszy rozwój można osiągnąć poprzez wykorzystanie wiedzy technologicznej i bazy klientów firmy Panasonic, a także siły inwestycyjnej ORIX, wraz z jej know-how zdobytym dzięki inwestycjom biznesowym w wielu firmach, w tym produkcyjnych i dużych korporacjach.
ORIX, z którym Panasonic Connect podejmuje współpracę, to firma inwestycyjna świadcząca różnorodne usługi finansowe, angażująca się w działalność biznesową w perspektywie średnio- i długoterminowej. Dzięki temu partnerstwu kapitałowemu Panasonic Connect zamierza wykorzystać bogate doświadczenie inwestycyjne ORIX i realizować strategie wzrostu organicznego, a także stale inwestować w rozwój w zakresie technologii sprzętowej oraz budowę i realizację strategicznych sojuszy w skali globalnej.
O nowej firmie
Nowa firma należąca do Panasonic Connect i ORIX ma rozpocząć działalność operacyjną w kwietniu 2025 r., zostanie utworzona z dywizji biznesowej Media Entertainment firmy Panasonic Connect. Dla funkcji sprzedażowych tej jednostki w Ameryce Północnej, Europie, Chinach, Australii, Singapurze i innych regionach zostaną utworzone zagraniczne spółki zależne, które będą zarządzane przez nową firmę. W Japonii sprzedażą krajową nadal będzie zajmować się spółka Gemba Solutions Company należąca do Panasonic Connect.
Rozpoczęcie działalności operacyjnej | Zaplanowane na 1 kwietnia 2025 r.*
*Rozpoczęcie działalności zaplanowane jest na 1 kwietnia 2025 r., pod pewnymi warunkami wstępnymi, takimi jak uzyskanie zgody odpowiednich organów. |
Inwestycja kapitałowa | Korporacja ORIX: 80% Panasonic Connect Co., Ltd.: 20% |
Operacje | Biznes profesjonalnych projektorów i monitorów |
Uwaga: Następcą zostanie utworzona spółka celowa (SPC), w której ORIX i Panasonic będą posiadać odpowiednio 80% i 20% udziałów.
O Strategicznym Partnerze Kapitałowym: ORIX Corporation
Ustanowione | kwiecień 1964 r. |
Przedstawiciel | Makoto Inoue, Prezes i Dyrektor Generalny |
Kapitał własny | 3 941 466 mln jenów (stan na marzec 2024 r., GAAP) |
Siedziba | World Trade Center Building, SOUTH TOWER, 2-4-1 Hamamatsu-cho, Minato-ku, Tokyo, 105-5135, Japan |
Strona internetowa | https://www.orix.co.jp/grp/en/ |
*1: Szczegółowa technologia sterowania dla podstawowych urządzeń, która umożliwia tworzenie kompaktowych, lekkich, jasnych i wysokiej jakości projektorów.
*2: Źródło: PMA PMA_2023CYQ2_WorldwidePJCensusRevenues, kwota sprzedaży tylko wersji Pro, z wyłączeniem D-Cinema, 10 000 lm lub więcej.
*3: Obecnie prowadzimy negocjacje z zagranicznymi firmami zajmującymi się sprzedażą w celu utworzenia nowej firmy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

TOUGHBOOK G2 z wyróżnieniem w konkursie Best of Industry MM Poland Award 2024

Sztuczna inteligencja siłą napędową dla polskiego biznesu.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.