Komunikaty PR

PANASONIC PREZENTUJE AKTUALIZACJĘ KAIROS

2024-01-30  |  17:00
Biuro prasowe

Najnowsze, wydajne i ciche komputery mainframe Kairos Core są wyposażone w karty SDI I/O, które umożliwiają 48 wejść/wyjść wraz z nowymi funkcjami oprogramowania układowego

 

Podczas targów ISE 2024 firma Panasonic Connect Europe poinformowała o znaczących ulepszeniach w swojej zaawansowanej platformie do produkcji na żywo - KAIROS. Opierając się na elastyczności systemu, karty SDI I/O (AT-KC20M1) zostały wprowadzone dla trzech najnowszych komputerów mainframe Kairos Core, AT-KC200 i AT-KC2000/KC2000S1. Dzięki możliwości dodania do każdego rdzenia Kairos maksymalnie 4 jednostek AT-KC20M1[1], te wydajne i niezawodne karty I/O SDI zwiększają pojemność, oferując maksymalnie 48 wejść/wyjść (32 wejścia x 16 wyjść) przy wsparciu dla 3G SDI i 4 kart. Pozwala to obsługiwać produkcje większe i bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. 

Nowe oprogramowanie sprzętowe (V1.6) dla systemu KAIROS, dostępne w pierwszym kwartale 2024 r., będzie nadal zapewniać ulepszoną funkcjonalność. Wprowadza nowe filtry zwiększające kreatywność, w tym korekcję kolorów. Dodane zostaną niezależne funkcje zarządzania użytkownikami. Pojawi się również nowy sklep z nieruchomymi obrazami z listą odtwarzania i funkcją przejścia, co ułatwi i przyspieszy produkcję. Odblokowane zostanie również nowe opcjonalne oprogramowanie dla Kairos Core Manager (AT-SFCM10), aby zapewnić użytkownikom system tworzenia kopii zapasowych Core, przywracanie nośników i synchronizację. Rozdzielczość natywna 16:10 w ST 2110, która będzie obsługiwana w przyszłości, również została zaprezentowana na ISE.

Dwa z trzech nowych komputerów mainframe Kairos Core ogłoszonych w 2023 roku, AT-KC200 i AT-KC2000, można zobaczyć  po raz pierwszy w akcji na stoisku Panasonic podczas targów ISE 2024. Nowa obudowa 4RU dla obu modeli charakteryzuje się wysokim przepływem powietrza przy niższych prędkościach wentylatora, co pozwala na znaczną redukcję hałasu i umożliwia umieszczenie platformy w dowolnej lokalizacji.

Platforma KAIROS natywnie obsługuje przejście na przepływy pracy IP z jednoczesną obsługą SDI, ST 2110 i przesyłania strumieniowego. Wsparcie dla standardu ST 2110 ułatwia połączenie z najnowszymi kamerami kompatybilnymi z tym standardem firmy Panasonic, takimi jak kamera PTZ AW-UE160 i kamera studyjna PL AK-PLV100GJ, doskonałymi do produkcji wielokamerowych. 

Idealne do produkcji od studiów telewizyjnych po zdalne produkcje i transmisje wydarzeń sportowych i koncertów na żywo, KAIROS przeprowadza wirtualizację tradycyjnych funkcji przełącznika, eliminując wiele ograniczeń związanych z tradycyjnym sprzętem przełącznikowym dzięki innowacyjnej architekturze CPU/GPU oraz wykorzystuje funkcję wieloformatowego Agile I/O, aby pozbyć się ograniczeń wynikających z przetwarzania one-to-one tylko w standardzie SDI.

 

Po wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązania KAIROS, nieustannie rozszerzamy zakres istotnych możliwości i funkcji dostępnych dla naszych użytkowników z branży mediów i nadawczej, a także na rynku wynajmu i sceny, co czyni tę platformę standardem, którym należy się kierować, mówi Andre Meterian, Director of Professional Video Systems w Panasonic Connect Europe. Kairos to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przejść na platformę nowej generacji IT/IP dla nieograniczonej kreatywności produkcyjnej, niezależnie od formatu i treści.

Po więcej informacji, odwiedź stronę:  https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/products/broadcast-proav/itip-centric-video-platform-kairos

 


[1] AT-KC200S1 umożliwia dodanie do 2 jednostek.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.