PANASONIC PREZENTUJE AKTUALIZACJĘ KAIROS
Najnowsze, wydajne i ciche komputery mainframe Kairos Core są wyposażone w karty SDI I/O, które umożliwiają 48 wejść/wyjść wraz z nowymi funkcjami oprogramowania układowego
Podczas targów ISE 2024 firma Panasonic Connect Europe poinformowała o znaczących ulepszeniach w swojej zaawansowanej platformie do produkcji na żywo - KAIROS. Opierając się na elastyczności systemu, karty SDI I/O (AT-KC20M1) zostały wprowadzone dla trzech najnowszych komputerów mainframe Kairos Core, AT-KC200 i AT-KC2000/KC2000S1. Dzięki możliwości dodania do każdego rdzenia Kairos maksymalnie 4 jednostek AT-KC20M1[1], te wydajne i niezawodne karty I/O SDI zwiększają pojemność, oferując maksymalnie 48 wejść/wyjść (32 wejścia x 16 wyjść) przy wsparciu dla 3G SDI i 4 kart. Pozwala to obsługiwać produkcje większe i bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej.
Nowe oprogramowanie sprzętowe (V1.6) dla systemu KAIROS, dostępne w pierwszym kwartale 2024 r., będzie nadal zapewniać ulepszoną funkcjonalność. Wprowadza nowe filtry zwiększające kreatywność, w tym korekcję kolorów. Dodane zostaną niezależne funkcje zarządzania użytkownikami. Pojawi się również nowy sklep z nieruchomymi obrazami z listą odtwarzania i funkcją przejścia, co ułatwi i przyspieszy produkcję. Odblokowane zostanie również nowe opcjonalne oprogramowanie dla Kairos Core Manager (AT-SFCM10), aby zapewnić użytkownikom system tworzenia kopii zapasowych Core, przywracanie nośników i synchronizację. Rozdzielczość natywna 16:10 w ST 2110, która będzie obsługiwana w przyszłości, również została zaprezentowana na ISE.
Dwa z trzech nowych komputerów mainframe Kairos Core ogłoszonych w 2023 roku, AT-KC200 i AT-KC2000, można zobaczyć po raz pierwszy w akcji na stoisku Panasonic podczas targów ISE 2024. Nowa obudowa 4RU dla obu modeli charakteryzuje się wysokim przepływem powietrza przy niższych prędkościach wentylatora, co pozwala na znaczną redukcję hałasu i umożliwia umieszczenie platformy w dowolnej lokalizacji.
Platforma KAIROS natywnie obsługuje przejście na przepływy pracy IP z jednoczesną obsługą SDI, ST 2110 i przesyłania strumieniowego. Wsparcie dla standardu ST 2110 ułatwia połączenie z najnowszymi kamerami kompatybilnymi z tym standardem firmy Panasonic, takimi jak kamera PTZ AW-UE160 i kamera studyjna PL AK-PLV100GJ, doskonałymi do produkcji wielokamerowych.
Idealne do produkcji od studiów telewizyjnych po zdalne produkcje i transmisje wydarzeń sportowych i koncertów na żywo, KAIROS przeprowadza wirtualizację tradycyjnych funkcji przełącznika, eliminując wiele ograniczeń związanych z tradycyjnym sprzętem przełącznikowym dzięki innowacyjnej architekturze CPU/GPU oraz wykorzystuje funkcję wieloformatowego Agile I/O, aby pozbyć się ograniczeń wynikających z przetwarzania one-to-one tylko w standardzie SDI.
Po wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązania KAIROS, nieustannie rozszerzamy zakres istotnych możliwości i funkcji dostępnych dla naszych użytkowników z branży mediów i nadawczej, a także na rynku wynajmu i sceny, co czyni tę platformę standardem, którym należy się kierować, mówi Andre Meterian, Director of Professional Video Systems w Panasonic Connect Europe. Kairos to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przejść na platformę nowej generacji IT/IP dla nieograniczonej kreatywności produkcyjnej, niezależnie od formatu i treści.
Po więcej informacji, odwiedź stronę: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/products/broadcast-proav/itip-centric-video-platform-kairos
[1] AT-KC200S1 umożliwia dodanie do 2 jednostek.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.