Panasonic prezentuje nową zewnętrzną kamerę PTZ AW-UR100
Nowy model łączy w sobie solidność, niezawodność i wysoką precyzję, jak 4K/60FPS, z funkcją kadrowania i systemem stabilizacji obrazu (DISS), aby sprostać wyzwaniom pracy na zewnątrz. Kamera idealnie nadaje się do szerokiej gamy środowisk zewnętrznych, od stadionów po magazyny i lotniska oraz statki oceaniczne.
Wideo o wysokiej precyzji
Do filmowania pod różnymi kątami i podczas dużych wydarzeń UR100 oferuje zarówno szerokokątny obiektyw poziomy 74,1° do panoramicznych ujęć, jak i kompatybilność 4K / 60P dla 24-krotnego zoomu optycznego oraz 10-krotnego zoomu cyfrowego. Posiada również trzy rodzaje systemów stabilizacji obrazu zapewniających wideo bez wstrząsów: optyczną stabilizację obrazu (OIS), elektroniczną korekcję rolki (EIS) i stabilizację obrazu obrotu-pochylenia (Dynamic Image Stabilising System - DISS).
Wytrzymała konstrukcja zapewniająca niezawodne działanie
Model UR100 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne, jak praca w miejscach narażonych na korozję lub w deszczu, podczas wiatru lub opadów śniegu oraz przy intensywnym świetle słonecznym. Kamera jest hermetycznie zamknięta, aby chronić ją przed pyłem i piaskiem nawiewanym przez wiatr, a układ odszraniania ogrzewa obiektyw, aby zapobiec tworzeniu się szronu, lodu lub kondensacji podczas pracy w ujemnych temperaturach do -15°C. Wyposażony jest również w wygodną wycieraczkę, która utrzymuje obiektyw czysty w warunkach wysokiego zawilgotnienia. W licznych testach symulujących różnorodne warunki zewnętrzne, dla badania hydroizolacji, pyłoszczelności, odporności na mgłę solną i inne czynniki, model UR100 udowodnił swoją wytrzymałość i zdolność do niezawodnego działania w szerokim zakresie wymagających środowisk pracy.
Możliwości adaptacji i wiele interfejsów
Zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach nagrań w plenerze, model UR100 zawiera wiele interfejsów do transmisji w głównych pasmach podstawowych, takich jak 3G-SDI, 12G-SDI oraz światłowody, a także obsługę różnych protokołów IP, w tym NDI i SRT. FreeD jest również obsługiwany dla systemów AR / VR.
Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe, powiedział: "Kamera PTZ firmy Panasonic obchodziła niedawno swoje 15-lecie, a nowy model idealny do precyzyjnego filmowania i nadawania w warunkach zewnętrznych jest kolejnym cennym dodatkiem do tej serii. Jest to urządzenie dla osób pracujących na zewnątrz i zostało zaprojektowane tak, aby wspierać przyspieszone przejście na zdalną produkcję wideo opartą na protokole IP, zapewniając jednocześnie jakość wideo i wydajność produkcji w terenie."
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.