Panasonic prezentuje nową zewnętrzną kamerę PTZ AW-UR100
Nowy model łączy w sobie solidność, niezawodność i wysoką precyzję, jak 4K/60FPS, z funkcją kadrowania i systemem stabilizacji obrazu (DISS), aby sprostać wyzwaniom pracy na zewnątrz. Kamera idealnie nadaje się do szerokiej gamy środowisk zewnętrznych, od stadionów po magazyny i lotniska oraz statki oceaniczne.
Wideo o wysokiej precyzji
Do filmowania pod różnymi kątami i podczas dużych wydarzeń UR100 oferuje zarówno szerokokątny obiektyw poziomy 74,1° do panoramicznych ujęć, jak i kompatybilność 4K / 60P dla 24-krotnego zoomu optycznego oraz 10-krotnego zoomu cyfrowego. Posiada również trzy rodzaje systemów stabilizacji obrazu zapewniających wideo bez wstrząsów: optyczną stabilizację obrazu (OIS), elektroniczną korekcję rolki (EIS) i stabilizację obrazu obrotu-pochylenia (Dynamic Image Stabilising System - DISS).
Wytrzymała konstrukcja zapewniająca niezawodne działanie
Model UR100 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne, jak praca w miejscach narażonych na korozję lub w deszczu, podczas wiatru lub opadów śniegu oraz przy intensywnym świetle słonecznym. Kamera jest hermetycznie zamknięta, aby chronić ją przed pyłem i piaskiem nawiewanym przez wiatr, a układ odszraniania ogrzewa obiektyw, aby zapobiec tworzeniu się szronu, lodu lub kondensacji podczas pracy w ujemnych temperaturach do -15°C. Wyposażony jest również w wygodną wycieraczkę, która utrzymuje obiektyw czysty w warunkach wysokiego zawilgotnienia. W licznych testach symulujących różnorodne warunki zewnętrzne, dla badania hydroizolacji, pyłoszczelności, odporności na mgłę solną i inne czynniki, model UR100 udowodnił swoją wytrzymałość i zdolność do niezawodnego działania w szerokim zakresie wymagających środowisk pracy.
Możliwości adaptacji i wiele interfejsów
Zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach nagrań w plenerze, model UR100 zawiera wiele interfejsów do transmisji w głównych pasmach podstawowych, takich jak 3G-SDI, 12G-SDI oraz światłowody, a także obsługę różnych protokołów IP, w tym NDI i SRT. FreeD jest również obsługiwany dla systemów AR / VR.
Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe, powiedział: "Kamera PTZ firmy Panasonic obchodziła niedawno swoje 15-lecie, a nowy model idealny do precyzyjnego filmowania i nadawania w warunkach zewnętrznych jest kolejnym cennym dodatkiem do tej serii. Jest to urządzenie dla osób pracujących na zewnątrz i zostało zaprojektowane tak, aby wspierać przyspieszone przejście na zdalną produkcję wideo opartą na protokole IP, zapewniając jednocześnie jakość wideo i wydajność produkcji w terenie."

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.