Panasonic prezentuje nową zewnętrzną kamerę PTZ AW-UR100
Nowy model łączy w sobie solidność, niezawodność i wysoką precyzję, jak 4K/60FPS, z funkcją kadrowania i systemem stabilizacji obrazu (DISS), aby sprostać wyzwaniom pracy na zewnątrz. Kamera idealnie nadaje się do szerokiej gamy środowisk zewnętrznych, od stadionów po magazyny i lotniska oraz statki oceaniczne.
Wideo o wysokiej precyzji
Do filmowania pod różnymi kątami i podczas dużych wydarzeń UR100 oferuje zarówno szerokokątny obiektyw poziomy 74,1° do panoramicznych ujęć, jak i kompatybilność 4K / 60P dla 24-krotnego zoomu optycznego oraz 10-krotnego zoomu cyfrowego. Posiada również trzy rodzaje systemów stabilizacji obrazu zapewniających wideo bez wstrząsów: optyczną stabilizację obrazu (OIS), elektroniczną korekcję rolki (EIS) i stabilizację obrazu obrotu-pochylenia (Dynamic Image Stabilising System - DISS).
Wytrzymała konstrukcja zapewniająca niezawodne działanie
Model UR100 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki zewnętrzne, jak praca w miejscach narażonych na korozję lub w deszczu, podczas wiatru lub opadów śniegu oraz przy intensywnym świetle słonecznym. Kamera jest hermetycznie zamknięta, aby chronić ją przed pyłem i piaskiem nawiewanym przez wiatr, a układ odszraniania ogrzewa obiektyw, aby zapobiec tworzeniu się szronu, lodu lub kondensacji podczas pracy w ujemnych temperaturach do -15°C. Wyposażony jest również w wygodną wycieraczkę, która utrzymuje obiektyw czysty w warunkach wysokiego zawilgotnienia. W licznych testach symulujących różnorodne warunki zewnętrzne, dla badania hydroizolacji, pyłoszczelności, odporności na mgłę solną i inne czynniki, model UR100 udowodnił swoją wytrzymałość i zdolność do niezawodnego działania w szerokim zakresie wymagających środowisk pracy.
Możliwości adaptacji i wiele interfejsów
Zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach nagrań w plenerze, model UR100 zawiera wiele interfejsów do transmisji w głównych pasmach podstawowych, takich jak 3G-SDI, 12G-SDI oraz światłowody, a także obsługę różnych protokołów IP, w tym NDI i SRT. FreeD jest również obsługiwany dla systemów AR / VR.
Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe, powiedział: "Kamera PTZ firmy Panasonic obchodziła niedawno swoje 15-lecie, a nowy model idealny do precyzyjnego filmowania i nadawania w warunkach zewnętrznych jest kolejnym cennym dodatkiem do tej serii. Jest to urządzenie dla osób pracujących na zewnątrz i zostało zaprojektowane tak, aby wspierać przyspieszone przejście na zdalną produkcję wideo opartą na protokole IP, zapewniając jednocześnie jakość wideo i wydajność produkcji w terenie."

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.