PANASONIC PREZENTUJE NOWE PROCESORY MULTIMEDIALNE PODCZAS ISE
Dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalna płyta zgodna ze specyfikacją Intel® SDM (ET-SBFMP10), stworzone specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych
Na targach ISE 2024, Panasonic Connect Europe przedstawiło serię ET-FMP50, która składa się z trzech procesorów multimedialnych, mających na celu uproszczenie procesów pracy i poprawę doświadczeń przy multiprojekcji w środowiskach immersyjnych. Seria zawiera dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalną płytę zgodną ze standardem Intel® SDM SLOT (ET-SBFMP10). Przygotowana specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych, linia produktów ET-FMP50 dostarcza możliwość zarówno ręcznego, jak i automatycznego dostosowania obrazu za pomocą kamery oraz posiada funkcję odtwarzania mediów. Te rozwiązania znacząco usprawniają proces pracy i zwiększają niezawodność w ekosystemie wieloprojekcyjnym firmy Panasonic.
W warunkach, gdzie integratorzy budują atrakcje immersyjne przy ograniczonym czasie i budżecie, seria FMP50 skupia się na zapewnieniu prostoty i niezawodności w złożonych środowiskach wieloprojekcyjnych. Dostarcza kompleksowe rozwiązanie do dystrybucji mediów dla ekosystemu projektorów Panasonic, tłumaczy Hartmut Kulessa, European Marketing Manager dla Visual System Solutions w Panasonic Connect Europe. Redukuje konieczność korzystania z zaawansowanego serwera multimedialnego, upraszcza rozmieszczenie kabli i proces instalacji, poprawia interoperacyjność oraz podnosi jakość wizualną dla gości.
Usprawniony przepływ pracy, który uprości każdy krok
Modele FMP50 i FMP20 posiadają kompaktową formę, co pozwala na ich instalację blisko projektorów w celu zmniejszenia ilości okablowania bądź w standardowej szafie przy użyciu opcjonalnego zestawu montażowego. Obsługują one wyjście treści o rozdzielczości 3840 x 2160p[1] za pomocą 4x HDMI™. Możliwa jest synchronizacja wielu jednostek, umożliwiając łączenie flot o różnych skalach. Model SBFMP10 jest wsuwany do zgodnego projektora, który posiada gniazdo przygotowane pod standard Intel® SDM, aby dekodować sygnały o rozdzielczości 3840 x 2160p.
Wszystkie produkty oferują wbudowane ręczne lub automatyczne dostosowanie geometrii, łączenie krawędzi oraz regulację poziomu czerni na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach, zarówno przy użyciu kamery, jak i w sposób manualny. Są one zoptymalizowane dla bezproblemowej kompatybilności z projektorami Panasonic, co pozwala operatorom na łatwiejsze rozwiązywanie problemów i otrzymywanie wsparcia od jednego producenta. Dzięki zgodności z oprogramowaniem Multi Monitoring & Control[2] firmy Panasonic, można przeprowadzać zdalne kontrole statusu, a oba urządzenia typu box doskonale współpracują z ekologicznymi projektorami Panasonic, charakteryzującymi się niskim zużyciem energii. Ponadto, odtwarzanie treści można zautomatyzować zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Precyzyjna regulacja zapewniająca bezkompromisową jakość
Seria FMP50 wykorzystuje dostosowanie oparte na pikselach, a nie blokach, aby ograniczyć nierówności w łączeniach i utratę jakości obrazu po dostosowaniach, zachowując precyzję porównywalną do dostępnego w projektorze dostosowania, zarówno wbudowanego, jak i opartego na oprogramowaniu. Do korzystania z automatycznych funkcji opartych na kamerze nie są wymagane żadne licencje.
Seria zapewnia zaawansowane możliwości tworzenia dowolnych kształtów i maskowania linii, co umożliwia użytkownikom tworzenie efektów wizualnych o niezwykłej dokładności. Panasonic Connect planuje przyszłe aktualizacje oprogramowania, które dodadzą urządzeniom dodatkowe funkcje, takie jak mapowanie kopułowe i obiektów 3D, a także automatyczną kalibrację balansu kolorów i jednolitości. Regulacja jest wykonywana na poziomie piksela, co pozwala na bardziej precyzyjne i szczegółowe dostosowania. W rezultacie jakość obrazu po dostosowaniach zostaje poprawiona, co przekłada się na bardziej gładki wygląd i dokładne oddanie detali.
Płynne i ciągłe odtwarzanie obrazu 4K
Dostępna w wersjach o pojemności pamięci od 512 GB do 4 TB, seria FMP50 oparta na systemie Linux umożliwia ciągłe odtwarzanie wideo w wysokiej jakości przy przepływie danych sięgającym nawet 300 Mbps. Wszystkie produkty obsługują dekodowanie formatów H.265 i H.264, a model FMP50 dodatkowo wspiera kodek HAP[3]. Kompatybilność z NDI® umożliwia ekonomiczną transmisję sygnałów wideo o jakości nadawczej przez sieć LAN.
W przyszłości firma Panasonic Connect planuje wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla tych urządzeń, które umożliwią zdalne sterowanie i przewidywaną konserwację. Wizją firmy jest dalsze upraszczanie systemów AV i przepływów pracy dla branży rozrywki opartej na lokalizacji (LBE) oraz dla stałych instalacji zapewniających immersyjne doświadczenia. Panasonic Connect rozwija nową funkcjonalność systemu, jednocześnie zapewniając użytkownikom elastyczność w zakresie aktualizacji tylko tych funkcji, których potrzebują.
FMP50 i FMP20 będą dostępne od Q2 CY2024, a ET-SBFMP10 od Q4 CY2024.
[1] Maksymalna rozdzielczość wyjściowa wideo: 3840 x 2160/60p x 1 lub 1920 x 1080/60p x 4.
[2] Wymaga oprogramowania Multi Monitoring & Control dla systemu Windows® w wersji 3.3.31 lub nowszej, dostępnego bezpłatnie na globalnej stronie internetowej Panasonic. W momencie wprowadzenia na rynek, funkcjonalność oprogramowania jest ograniczona do włączania i wyłączania zasilania.
[3] Dostępne od czwartego kwartału CY2024 tylko dla modelu ET-FMP50.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.