Komunikaty PR

PANASONIC PREZENTUJE NOWE PROCESORY MULTIMEDIALNE PODCZAS ISE

2024-01-31  |  12:00
Biuro prasowe

Dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalna płyta zgodna ze specyfikacją Intel® SDM (ET-SBFMP10), stworzone specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych

 

Na targach ISE 2024, Panasonic Connect Europe przedstawiło serię ET-FMP50, która składa się z trzech procesorów multimedialnych, mających na celu uproszczenie procesów pracy i poprawę doświadczeń przy multiprojekcji w środowiskach immersyjnych. Seria zawiera dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalną płytę zgodną ze standardem Intel® SDM SLOT (ET-SBFMP10). Przygotowana specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych, linia produktów ET-FMP50 dostarcza możliwość zarówno ręcznego, jak i automatycznego dostosowania obrazu za pomocą kamery oraz posiada funkcję odtwarzania mediów. Te rozwiązania znacząco usprawniają proces pracy i zwiększają niezawodność w ekosystemie wieloprojekcyjnym firmy Panasonic. 

W warunkach, gdzie integratorzy budują atrakcje immersyjne przy ograniczonym czasie i budżecie, seria FMP50 skupia się na zapewnieniu prostoty i niezawodności w złożonych środowiskach wieloprojekcyjnych. Dostarcza kompleksowe rozwiązanie do dystrybucji mediów dla ekosystemu projektorów Panasonic, tłumaczy Hartmut Kulessa, European Marketing Manager dla Visual System Solutions w Panasonic Connect Europe. Redukuje konieczność korzystania z zaawansowanego serwera multimedialnego, upraszcza rozmieszczenie kabli i proces instalacji, poprawia interoperacyjność oraz podnosi jakość wizualną dla gości.

Usprawniony przepływ pracy, który uprości każdy krok

 

Modele FMP50 i FMP20 posiadają kompaktową formę, co pozwala na ich instalację blisko projektorów w celu zmniejszenia ilości okablowania bądź w standardowej szafie przy użyciu opcjonalnego zestawu montażowego. Obsługują one wyjście treści o rozdzielczości 3840 x 2160p[1] za pomocą 4x HDMI™. Możliwa jest synchronizacja wielu jednostek, umożliwiając łączenie flot o różnych skalach. Model SBFMP10 jest wsuwany do zgodnego projektora, który posiada gniazdo przygotowane pod standard Intel® SDM, aby dekodować sygnały o rozdzielczości 3840 x 2160p.

 

Wszystkie produkty oferują wbudowane ręczne lub automatyczne dostosowanie geometrii, łączenie krawędzi oraz regulację poziomu czerni na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach, zarówno przy użyciu kamery, jak i w sposób manualny. Są one zoptymalizowane dla bezproblemowej kompatybilności z projektorami Panasonic, co pozwala operatorom na łatwiejsze rozwiązywanie problemów i otrzymywanie wsparcia od jednego producenta. Dzięki zgodności z oprogramowaniem Multi Monitoring & Control[2] firmy Panasonic, można przeprowadzać zdalne kontrole statusu, a oba urządzenia typu box doskonale współpracują z ekologicznymi projektorami Panasonic, charakteryzującymi się niskim zużyciem energii. Ponadto, odtwarzanie treści można zautomatyzować zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 

Precyzyjna regulacja zapewniająca bezkompromisową jakość

 

Seria FMP50 wykorzystuje dostosowanie oparte na pikselach, a nie blokach, aby ograniczyć nierówności w łączeniach i utratę jakości obrazu po dostosowaniach, zachowując precyzję porównywalną do dostępnego w projektorze dostosowania, zarówno wbudowanego, jak i opartego na oprogramowaniu. Do korzystania z automatycznych funkcji opartych na kamerze nie są wymagane żadne licencje.

 

 

 

Seria zapewnia zaawansowane możliwości tworzenia dowolnych kształtów i maskowania linii, co umożliwia użytkownikom tworzenie efektów wizualnych o niezwykłej dokładności. Panasonic Connect planuje przyszłe aktualizacje oprogramowania, które dodadzą urządzeniom dodatkowe funkcje, takie jak mapowanie kopułowe i obiektów 3D, a także automatyczną kalibrację balansu kolorów i jednolitości. Regulacja jest wykonywana na poziomie piksela, co pozwala na bardziej precyzyjne i szczegółowe dostosowania. W rezultacie jakość obrazu po dostosowaniach zostaje poprawiona, co przekłada się na bardziej gładki wygląd i dokładne oddanie detali.

 

 

Płynne i ciągłe odtwarzanie obrazu 4K 

 

Dostępna w wersjach o pojemności pamięci od 512 GB  do 4 TB, seria FMP50 oparta na systemie Linux umożliwia ciągłe odtwarzanie wideo w wysokiej jakości przy przepływie danych sięgającym nawet 300 Mbps. Wszystkie produkty obsługują dekodowanie formatów H.265 i H.264, a model FMP50 dodatkowo wspiera kodek HAP[3]. Kompatybilność z NDI® umożliwia ekonomiczną transmisję sygnałów wideo o jakości nadawczej przez sieć LAN.

 

W przyszłości firma Panasonic Connect planuje wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla tych urządzeń, które umożliwią zdalne sterowanie i przewidywaną konserwację. Wizją firmy jest dalsze upraszczanie systemów AV i przepływów pracy dla branży rozrywki opartej na lokalizacji (LBE) oraz dla stałych instalacji zapewniających immersyjne doświadczenia. Panasonic Connect rozwija nową funkcjonalność systemu, jednocześnie zapewniając użytkownikom elastyczność w zakresie aktualizacji tylko tych funkcji, których potrzebują. 

FMP50 i FMP20 będą dostępne od Q2 CY2024, a ET-SBFMP10 od Q4 CY2024.

 


[1] Maksymalna rozdzielczość wyjściowa wideo: 3840 x 2160/60p x 1 lub 1920 x 1080/60p x 4.

[2] Wymaga oprogramowania Multi Monitoring & Control dla systemu Windows® w wersji 3.3.31 lub nowszej, dostępnego bezpłatnie na globalnej stronie internetowej Panasonic. W momencie wprowadzenia na rynek, funkcjonalność oprogramowania jest ograniczona do włączania i wyłączania zasilania.

[3] Dostępne od czwartego kwartału CY2024 tylko dla modelu ET-FMP50.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.