Panasonic przedstawia LUMIX S 28-200mm F4-7.1 MACRO O.I.S. (S-R28200)
Oprócz doskonałej jakości obrazu ze wspaniałym efektem bokeh, obiektyw umożliwia także wykonywanie makrofotografii w skali 1:2 oraz fotografii zbliżeniowej już z odległości zaledwie 3 cm między końcem obiektywu a obiektem. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych, które wynoszą od 28 mm (długość charakterystyczna dla obiektywów szerokokątnych) do 200 mm (długość charakterystyczna dla teleobiektywów), ten pojedynczy obiektyw umożliwia rejestrowanie w wysokiej rozdzielczości różnorodnych scen – od krajobrazów po portrety.
Nowy obiektyw LUMIX S 28-200mm oferuje szybki, precyzyjny i cichy autofokus, podczas gdy jego kompatybilność z systemem pięcioosiowej, podwójnej stabilizacji obrazu (5-axis Dual I.S. 2), kompensuje rozmycia w różnych sytuacjach, umożliwiając twórcom skupienie się na uchwyceniu obiektu. Zapewnia również mikrostopniową regulację przysłony, która zapewnia płynną zmianę ekspozycji, jak również możliwość wyboru między liniowym lub nieliniowym ustawieniem pierścienia ostrości. Te funkcje stały się charakterystycznymi cechami obiektywów z serii LUMIX S.
LUMIX S 28-200mm F4-7.1 MACRO będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia
w sugerowanej cenie detalicznej 999 euro.
Główne Cechy
1. Doskonała mobilność z najlżejszym i najmniejszym* na świecie obiektywem
z długim zoomem
- Elementy optyczne i mechaniczne zaprojektowane z największą dbałością o każdy szczegół, w celu uzyskania mniejszych wymiarów i lżejszej wagi.
- Długość całkowita wynosząca około 93,4 mm, waga wynosząca około 413g.
2. Idealne właściwości do uchwycenia każdej sytuacji
- Minimalna odległość fotografowania wynosząca 0,14m oraz maksymalne powiększenie zdjęcia wynoszące 0,5x umożliwiające robienie zdjęć
w formacie makro w skali 1:2.** - Wysoka rozdzielczość, doskonała jakość fotograficzna oraz zachwycający efekt bokeh na całym obszarze zoomu, od centrum obrazu aż po krawędzie.
- Długi zoom obejmujący szeroki zakres ogniskowych: od 28 mm (długość charakterystyczna dla obiektywów szerokokątnych) do 200 mm (długość charakterystyczna dla teleobiektywów)
3. Optymalna obsługa dla produkcji wideo
- Skuteczne tłumienie focus breathing, czyli zmiany kąta widzenia podczas ruchów pierścienia ostrości.
*Stan na dzień 22 lutego 2024 roku. Spośród wymiennych obiektywów kompatybilnych z pełnoklatkowymi aparatami bezlusterkowymi z autofokusem oraz obiektywów o optycznym zbliżeniu wynoszącym 7x lub więcej. Na podstawie badania przeprowadzonego przez Panasonic.
**Kiedy ogniskowa wynosi 28 mm.
• L-Mount jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Leica Camera AG.
• Projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.