PANASONIC SKUPI SIĘ NA NARZĘDZIACH DO WSPÓŁPRACY DLA PRZEDSIĘBIORSTW
Firma Panasonic ogłosiła zamiar rozszerzenia swojej oferty produktowej w 2021 r. W przyszłym roku zaproponuje więcej rozwiązań do współpracy, aby sprostać zmieniającym się potrzebom europejskich przedsiębiorstw. Większa koncentracja na zdalnych prezentacjach oraz rozwiązaniach do komunikacji w połączeniu z cieszącymi się uznaniem ekranami dotykowymi i projektorami ułatwi udostępnianie danych, współpracę i prezentowanie informacji. Ponadto firma Panasonic będzie pełnić rolę jednego zintegrowanego dostawcy oferującego pełen zakres rozwiązań technologicznych dopasowanych do wszelkich potrzeb.
Tendencje społeczne i biznesowe są zbieżne i z pewnością zmienią specyfikę naszej pracy, wyjaśnia Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Wejście na rynek pracy przedstawicieli pokolenia Z spowodowało wzrost zapotrzebowania na intuicyjną technologię, natomiast możliwość korzystania z własnych urządzeń (ang. Bring Your Own Device, BYOD) zwiększyła zapotrzebowanie na szybką, otwartą i bezprzewodową łączność. Obserwujemy odchodzenie od formalnych prezentacji na rzecz przestrzeni roboczych opartych w większym stopniu na współpracy. Wobec tego organizacje potrzebują szeregu zintegrowanych rozwiązań do zdalnej współpracy i prezentacji, które są od razu gotowe do użycia w dowolnym środowisku. Panasonic dostarcza właśnie takie produkty, dodaje Kulessa.
Panasonic oferuje szereg bezprzewodowych technologii Plug & Play dla miejsc pracy umożliwiających korzystanie z własnych urządzeń. Pozwalają one pracownikom szybko przystąpić do realizacji powierzonych zadań niezależnie od sprzętu. Na przykład niedawno wprowadzony na rynek przez firmę Panasonic bezprzewodowy system prezentacji PressIT to wygodne i przystępne rozwiązanie, które za pomocą jednego przycisku umożliwia współdzielenie treści przez aż cztery osoby jednocześnie. Organizacje, które potrzebują wysokiej klasy zintegrowanego rozwiązania do prezentacji, mogą w pełni połączyć bezprzewodowy system prezentacji WolfVision Cynap Pure z monitorami Panasonic SQ1 za pomocą modułu Intel SDM, całkowicie eliminując konieczność używania kabla, adaptera i dekodera. Bezprzewodowe projektory Panasonic również zmniejszają do minimum konieczność stosowania kabli. Moduł komunikacji bezprzewodowej umożliwia przystosowanie wielu różnych modeli projektorów do zmieniających się miejsc pracy.
Panasonic oferuje również szereg monitorów dotykowych na podczerwień oraz monitorów z technologią dotykową InGlass stworzonych z myślą o współpracy i nauce, które umożliwiają robienie notatek na ekranie z niezwykłą precyzją. Oprócz nich dostępne są wszechstronne interaktywne tablice i interaktywne projektory. Wspólnie zapewniają one odpowiednie rozwiązania dla każdego środowiska opartego na współpracy.
Aby umożliwić osobom pracującym zdalnie komunikację ze współpracownikami, Panasonic oferuje system wideokonferencji na odległość HD Visual Communications oraz monitory z technologią optymalizującą platformę CISCO WebEx, które ułatwiają użytkowanie oraz poprawiają jakość dźwięku i obrazu w trakcie wirtualnych spotkań.
Na 2021 r. planowane jest wprowadzenie do oferty gamy dodatkowych, nowych produktów do współpracy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/presentation-collaboration-solutions
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.