PANASONIC SKUPI SIĘ NA NARZĘDZIACH DO WSPÓŁPRACY DLA PRZEDSIĘBIORSTW
Firma Panasonic ogłosiła zamiar rozszerzenia swojej oferty produktowej w 2021 r. W przyszłym roku zaproponuje więcej rozwiązań do współpracy, aby sprostać zmieniającym się potrzebom europejskich przedsiębiorstw. Większa koncentracja na zdalnych prezentacjach oraz rozwiązaniach do komunikacji w połączeniu z cieszącymi się uznaniem ekranami dotykowymi i projektorami ułatwi udostępnianie danych, współpracę i prezentowanie informacji. Ponadto firma Panasonic będzie pełnić rolę jednego zintegrowanego dostawcy oferującego pełen zakres rozwiązań technologicznych dopasowanych do wszelkich potrzeb.
Tendencje społeczne i biznesowe są zbieżne i z pewnością zmienią specyfikę naszej pracy, wyjaśnia Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Wejście na rynek pracy przedstawicieli pokolenia Z spowodowało wzrost zapotrzebowania na intuicyjną technologię, natomiast możliwość korzystania z własnych urządzeń (ang. Bring Your Own Device, BYOD) zwiększyła zapotrzebowanie na szybką, otwartą i bezprzewodową łączność. Obserwujemy odchodzenie od formalnych prezentacji na rzecz przestrzeni roboczych opartych w większym stopniu na współpracy. Wobec tego organizacje potrzebują szeregu zintegrowanych rozwiązań do zdalnej współpracy i prezentacji, które są od razu gotowe do użycia w dowolnym środowisku. Panasonic dostarcza właśnie takie produkty, dodaje Kulessa.
Panasonic oferuje szereg bezprzewodowych technologii Plug & Play dla miejsc pracy umożliwiających korzystanie z własnych urządzeń. Pozwalają one pracownikom szybko przystąpić do realizacji powierzonych zadań niezależnie od sprzętu. Na przykład niedawno wprowadzony na rynek przez firmę Panasonic bezprzewodowy system prezentacji PressIT to wygodne i przystępne rozwiązanie, które za pomocą jednego przycisku umożliwia współdzielenie treści przez aż cztery osoby jednocześnie. Organizacje, które potrzebują wysokiej klasy zintegrowanego rozwiązania do prezentacji, mogą w pełni połączyć bezprzewodowy system prezentacji WolfVision Cynap Pure z monitorami Panasonic SQ1 za pomocą modułu Intel SDM, całkowicie eliminując konieczność używania kabla, adaptera i dekodera. Bezprzewodowe projektory Panasonic również zmniejszają do minimum konieczność stosowania kabli. Moduł komunikacji bezprzewodowej umożliwia przystosowanie wielu różnych modeli projektorów do zmieniających się miejsc pracy.
Panasonic oferuje również szereg monitorów dotykowych na podczerwień oraz monitorów z technologią dotykową InGlass stworzonych z myślą o współpracy i nauce, które umożliwiają robienie notatek na ekranie z niezwykłą precyzją. Oprócz nich dostępne są wszechstronne interaktywne tablice i interaktywne projektory. Wspólnie zapewniają one odpowiednie rozwiązania dla każdego środowiska opartego na współpracy.
Aby umożliwić osobom pracującym zdalnie komunikację ze współpracownikami, Panasonic oferuje system wideokonferencji na odległość HD Visual Communications oraz monitory z technologią optymalizującą platformę CISCO WebEx, które ułatwiają użytkowanie oraz poprawiają jakość dźwięku i obrazu w trakcie wirtualnych spotkań.
Na 2021 r. planowane jest wprowadzenie do oferty gamy dodatkowych, nowych produktów do współpracy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/presentation-collaboration-solutions

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.