PANASONIC WE WSPÓŁPRACY Z RODA COMPUTER OPRACOWAŁA ROZWIĄZANIE DLA POJAZDÓW WOJS
Panasonic, lider w produkcji wzmocnionego sprzętu mobilnego, zaprezentował nowy wariant swojego flagowego laptopa TOUGHBOOK 40. Wersja Military to specjalnie opracowany do użytku w pojazdach wojskowych sprzęt, który jest owocem długotrwałej współpracy Panasonic z roda computer GmbH, firmy zajmującej się konfigurowaniem i dostosowywaniem urządzeń TOUGHBOOK do różnych zastosowań wojskowych.
Zaprojektowany z myślą o obronności
TOUGHBOOK 40 jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP66 oraz przetestowany zgodnie z wojskowymi standardami MIL-STD810H. Wytrzyma upadek z wysokości 180 cm i jest odporny na wstrząsy, wibracje, a także może działać w ekstremalnych temperaturach – od -29°C do 63°C. Dzięki funkcji wymiany baterii w trakcie pracy, można wydłużyć jej żywotność do 36 godzin. W razie potrzeby, wszystkie funkcje radia i wyświetlacza można natychmiast przełączyć w “tryb ukryty”.
TOUGHBOOK 40 Military o przekątnej ekranu 14 cali, został specjalnie zaprojektowany z myślą o użytku w pojazdach wojskowych, aby w pełni spełniał normy sektora obronnego. Bazuje na najlepszym na świecie laptopie o wysokiej wytrzymałości, dedykowanym przemysłowi obronnemu. Urządzenie jest skonfigurowane do pracy z systemem Windows 11 Pro i oferuje maksymalną elastyczność dzięki czterem gniazdom rozszerzeń i interfejsom klasy wojskowej. Posiada MIL-LAN do łączności Ethernet w celu komunikacji z innymi systemami, MIL-DVI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz dwa interfejsy USB 2.0 do urządzeń peryferyjnych. W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość dodatkowej implementacji interfejsów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA lub USB 3.0. Ponadto firma roda computer może również sprawdzić możliwości integracji rozwiązań światłowodowych.
TOUGHBOOK 40 może również być wyposażony w szyfrowany wewnętrzny dysk półprzewodnikowy (SSD) Eclypt® Core, dostarczany przez Viasat. Dysk SSD Viasat posiada certyfikaty umożliwiające jego użycie do zabezpieczania informacji o najwyższym stopniu tajności oraz na wszystkich niższych poziomach bezpieczeństwa. Ponadto jest on certyfikowany do użytku przez NATO i inne kraje europejskie.
Złącza wojskowej klasy zmniejszają ryzyko awarii
Urządzenia peryferyjne są podłączane do TOUGHBOOK 40 Military za pomocą złączy klasy obronnej, które w razie potrzeby można połączyć w jedno. Dodatkowo dostępne jest zoptymalizowane połączenie EMC. Charakteryzują się odpornością na silne wibracje w pojeździe, a także na krople cieczy, kurz i wilgoć. Wtyki bagnetowe i śrubowe są łatwe do podłączenia, nawet w rękawicach.
W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi, solidność połączeń klasy wojskowej przekłada się na mniejszą liczbę awarii komponentów. Dzięki temu urządzenie może pracować przez dłuższy czas i zapewniać łączność nawet w najtrudniejszych warunkach.
Era cyfryzacji spowodowała wzrost zapotrzebowania na mobilne rozwiązania IT w wojsku oraz na sprzęt o zwiększonej wytrzymałości. Użytkownicy i decydenci oczekują urządzeń, które oferują doskonałą wydajność, przy zachowaniu możliwie niewielkich rozmiarów, a także posiadają bezpieczne interfejsy i połączenia klasy wojskowej, z myślą o różnorodnych zastosowaniach. W rezultacie, urządzenia modułowe, które można łatwo dostosować, stanowią najbardziej opłacalne rozwiązanie dla wojska, wyjaśnia Florian Aschmoneit, CTO w firmie roda computer.
Partnerstwo, które przynosi rezultaty
Panasonic i roda computer od dawna współpracują przy wielu dużych projektach. W ostatnim czasie obie firmy skoncentrowały się na dostosowywaniu urządzeń TOUGHBOOK do potrzeb w różnych klientów wojskowych. Trzydziestoletnie doświadczenie roda computer w dziedzinie obronności, w połączeniu z szeroką gamą urządzeń TOUGHBOOK klasy wojskowej sprawia, że Panasonic oferuje niezrównane rozwiązania. Te urządzenia nie tylko charakteryzują się wytrzymałością, ale także gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność w sektorze obronnym.
TOUGHBOOK 40 Military jest owocem naszej długotrwałej i wzajemnie korzystnej współpracy z firmą roda computer. Odzwierciedla nasze nieustające zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych, elastycznych i przyszłościowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i obrony w całej Europie, mówi Jon Tucker, General Manager, Solutions and Engineering w Panasonic TOUGHBOOK.
Więcej informacji o TOUGHBOOK 40 Military, znajdziecie na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/blog/tough-companion-every-mission-toughbook-40-military

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.