PANASONIC WE WSPÓŁPRACY Z RODA COMPUTER OPRACOWAŁA ROZWIĄZANIE DLA POJAZDÓW WOJS
Panasonic, lider w produkcji wzmocnionego sprzętu mobilnego, zaprezentował nowy wariant swojego flagowego laptopa TOUGHBOOK 40. Wersja Military to specjalnie opracowany do użytku w pojazdach wojskowych sprzęt, który jest owocem długotrwałej współpracy Panasonic z roda computer GmbH, firmy zajmującej się konfigurowaniem i dostosowywaniem urządzeń TOUGHBOOK do różnych zastosowań wojskowych.
Zaprojektowany z myślą o obronności
TOUGHBOOK 40 jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP66 oraz przetestowany zgodnie z wojskowymi standardami MIL-STD810H. Wytrzyma upadek z wysokości 180 cm i jest odporny na wstrząsy, wibracje, a także może działać w ekstremalnych temperaturach – od -29°C do 63°C. Dzięki funkcji wymiany baterii w trakcie pracy, można wydłużyć jej żywotność do 36 godzin. W razie potrzeby, wszystkie funkcje radia i wyświetlacza można natychmiast przełączyć w “tryb ukryty”.
TOUGHBOOK 40 Military o przekątnej ekranu 14 cali, został specjalnie zaprojektowany z myślą o użytku w pojazdach wojskowych, aby w pełni spełniał normy sektora obronnego. Bazuje na najlepszym na świecie laptopie o wysokiej wytrzymałości, dedykowanym przemysłowi obronnemu. Urządzenie jest skonfigurowane do pracy z systemem Windows 11 Pro i oferuje maksymalną elastyczność dzięki czterem gniazdom rozszerzeń i interfejsom klasy wojskowej. Posiada MIL-LAN do łączności Ethernet w celu komunikacji z innymi systemami, MIL-DVI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz dwa interfejsy USB 2.0 do urządzeń peryferyjnych. W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość dodatkowej implementacji interfejsów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA lub USB 3.0. Ponadto firma roda computer może również sprawdzić możliwości integracji rozwiązań światłowodowych.
TOUGHBOOK 40 może również być wyposażony w szyfrowany wewnętrzny dysk półprzewodnikowy (SSD) Eclypt® Core, dostarczany przez Viasat. Dysk SSD Viasat posiada certyfikaty umożliwiające jego użycie do zabezpieczania informacji o najwyższym stopniu tajności oraz na wszystkich niższych poziomach bezpieczeństwa. Ponadto jest on certyfikowany do użytku przez NATO i inne kraje europejskie.
Złącza wojskowej klasy zmniejszają ryzyko awarii
Urządzenia peryferyjne są podłączane do TOUGHBOOK 40 Military za pomocą złączy klasy obronnej, które w razie potrzeby można połączyć w jedno. Dodatkowo dostępne jest zoptymalizowane połączenie EMC. Charakteryzują się odpornością na silne wibracje w pojeździe, a także na krople cieczy, kurz i wilgoć. Wtyki bagnetowe i śrubowe są łatwe do podłączenia, nawet w rękawicach.
W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi, solidność połączeń klasy wojskowej przekłada się na mniejszą liczbę awarii komponentów. Dzięki temu urządzenie może pracować przez dłuższy czas i zapewniać łączność nawet w najtrudniejszych warunkach.
Era cyfryzacji spowodowała wzrost zapotrzebowania na mobilne rozwiązania IT w wojsku oraz na sprzęt o zwiększonej wytrzymałości. Użytkownicy i decydenci oczekują urządzeń, które oferują doskonałą wydajność, przy zachowaniu możliwie niewielkich rozmiarów, a także posiadają bezpieczne interfejsy i połączenia klasy wojskowej, z myślą o różnorodnych zastosowaniach. W rezultacie, urządzenia modułowe, które można łatwo dostosować, stanowią najbardziej opłacalne rozwiązanie dla wojska, wyjaśnia Florian Aschmoneit, CTO w firmie roda computer.
Partnerstwo, które przynosi rezultaty
Panasonic i roda computer od dawna współpracują przy wielu dużych projektach. W ostatnim czasie obie firmy skoncentrowały się na dostosowywaniu urządzeń TOUGHBOOK do potrzeb w różnych klientów wojskowych. Trzydziestoletnie doświadczenie roda computer w dziedzinie obronności, w połączeniu z szeroką gamą urządzeń TOUGHBOOK klasy wojskowej sprawia, że Panasonic oferuje niezrównane rozwiązania. Te urządzenia nie tylko charakteryzują się wytrzymałością, ale także gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność w sektorze obronnym.
TOUGHBOOK 40 Military jest owocem naszej długotrwałej i wzajemnie korzystnej współpracy z firmą roda computer. Odzwierciedla nasze nieustające zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych, elastycznych i przyszłościowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i obrony w całej Europie, mówi Jon Tucker, General Manager, Solutions and Engineering w Panasonic TOUGHBOOK.
Więcej informacji o TOUGHBOOK 40 Military, znajdziecie na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/blog/tough-companion-every-mission-toughbook-40-military

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.