Komunikaty PR

PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK NOWE 1-CHIPOWE PROJEKTORY LASEROWE

2023-09-06  |  14:45
Biuro prasowe

Panasonic Connect Europe ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli projektorów laserowych 1-Chip DLP™, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązania dla branży rozrywkowej. Projektor PT-REQ15 jest pierwszym urządzeniem 1-Chip DLP™ 4K w ofercie firmy Panasonic, który oferuje jasność 15 000 lm, a jego odpowiednik PT-REZ15 świeci z taką samą intensywnością przy rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200). Ich kompaktowa konstrukcja oraz wysoka jakość wyświetlanego obrazu sprawiają, że integratorzy podczas ich instalacji nie muszą wykonywać kosztownych prac elektrycznych oraz mogą z nich swobodnie korzystać nawet na bardzo ograniczonych przestrzeniach. REQ15 i REZ15 będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale 2024 roku.

Spektakularne efekty wizualne na wielką skalę

REQ15 wykorzystuje Quad Pixel Drive, przełomową 2-osiową technologię służącą do modyfikacji pikseli, aby prezentować realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K. Projekcje cechują się niezwykłą głębią oraz zdolnością do uchwycenia najmniejszych szczegółów czy płynności ruchów. Ponadto, gwarantuje on projekcję w jakości 2K/240Hz bez zakłóceń, co można obserwować na wielu ekranach z minimalnym opóźnieniem wynoszącym tylko sześć milisekund.

Quad Pixel Drive może zostać zsynchronizowany z systemem śledzenia projekcji w czasie rzeczywistym ET-SWR10 firmy Panasonic, aby integrować treści cyfrowe z ruchem w ramach atrakcji XR lub występów scenicznych. Dzięki funkcji Rich Colour Enhancer zostało wzmocnione wyjście kanału czerwonego, co gwarantuje bardziej intensywne i precyzyjne odcienie tego koloru. Z kolei Evolved Dynamic Contrast dba o to, żeby każda klatka była niezwykle dynamiczna. Nowy układ analizy sceny skuteczniej identyfikuje jasne i ciemne obszary obrazu, co przekłada się na efekt wizualny o niesamowitym oddziaływaniu.

Płynne połączenie wyświetlanych obrazów jest niezbędne podczas tworzenia immersyjnych przestrzeni 360°, zwłaszcza podczas projekcji na zakrzywionych ekranach. Ustawienia dotyczące poziomu intensywności czerni pozwalają na precyzyjne dopasowanie granic dla zróżnicowanych kształtów przestrzennych, na których projektowane są wizualizacje. Dodatkowo, istnieje możliwość dezaktywacji regulacji poziomu intensywności czerni i kalibracji geometrycznej, umożliwiająca ręczne dostosowanie głębokości tego koloru. Możliwość nakładania obrazu poza pierwotnym obszarem jest gwarantem płynnego efektu bez zakłóceń na różnych ekranach.

Łatwy przepływ pracy i ogrom możliwości

Gniazdo Intel® SDM-ready jest dostosowane do obsługi różnych rodzajów kart funkcjonalnych, w tym również od innych producentów. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosowywać, skalować i rozszerzać połączenia, aby dopasować je do interfejsu aplikacji lub standardu AVoIP. Nowe obiektywy, cechujące się wysokim kontrastem wyświetlanego obrazu, zostały dodatkowo wyposażone w centralnie zasilaną oraz peryferyjną regulację ostrości, co ułatwia dostosowanie jej zdalnie przy użyciu pilota. Przepływ pracy jest także usprawniony dzięki funkcji NFC, która umożliwia przygotowanie oraz uruchomienie projektorów za pośrednictwem telefonu. Aktywne zestawy Geo Pro są niezwykle funkcjonalne i pomocne, umożliwiają bowiem automatyzację korekcji krawędzi projekcji w prosty sposób poprzez kamerę.

Najwyższa niezawodność dzięki bezobsługowej pracy

W celu zapobiegania przerwom w projekcji, które wpływają na wizualne doznania gości oraz w celu obniżenia kosztów operacyjnych, oba projektory wyposażone zostały w silnik optyczny i moduł laserowego źródła światła, spełniający standard ochrony przed kurzem IP5X (zgodnie z normą IEC 60529), eliminujący potrzebę stosowania filtra powietrznego i umożliwiający bezobsługową pracę przez 20 000 godzin. Udoskonalony system chłodzenia cieczą zapewnia również ciągłą pracę w zanieczyszczonym środowisku. Multi-Laser Drive Engine posiada unikalny obwód przełączania awaryjnego, który ogranicza utratę jasności, nawet w przypadku awarii pojedynczej diody. W sytuacji przerwania sygnału głównego, funkcja zapasowego wejścia automatycznie przełącza się na sygnał zastępczy bez wygaszania ekranu.

Więcej informacji na temat projektorów PT-REQ15 i PT-REZ15 można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Connect Europe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.